Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hullámvölgyet (kevesebb bizalom, szexuális problémák) hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Elég rossz időszakon vagyunk túl a párommal, mindkettőnkkel történtek rossz dolgok (betegség, munkahelyi problémák, családi problémák, rokon/ismerős elvesztése, ilyesmik), amik azért megviseltek minket.

Én zárkózottabb lettem, nehezebben beszélek az érzéseimről még a páromnak is, ő pedig türelmetlenebb, ingerlékenyebb lett. Olyan, mintha lenne köztünk valami fal, ami vékony is, átlátszó is, de ott van. Nincsenek katasztrofális állapotok köztünk, de valami nem kerek.

Aztán az eredeti problémák és ezek miatt a szexuális életünk is kezdett romolni, egyszerűen nem kívánom a szexet, az utóbbi időkben amúgy se igazán élveztem, hiszen nem tudtam elengedni magam. Ez további elhidegülést generál, bár helyette össze szoktunk bújni és szeretgetni egymást, az intimitás megmaradt, csak a szexualitással van baj.

A problémákat megbeszéltük, mindketten elmondtuk és tudomásul vettük, hogy miben változtunk, mi zavaró a másik számára (lsd fentebb, türelmetlenség és zárkózottság), de további ötletünk nem igazán van. Az őszinte kommunikáció megvan. A közös program megvan, amikor aktívan csak egymással foglalkozunk. Közös célok vannak. Legtöbbször ezeket a tippeket látom, hallom, hogy ilyen hullámvölgyben segítenek. Nálunk viszont nem lesz jobb a helyzet ezektől.

Csak időre van szükség? Vagy tehetnénk még valamit?

A szexuális élet javítására esetleg van valami ötlet? Ott végképp meg vagyunk lőve, szeretném én is, de mikor oda jutunk, hogy lehetne valami, akkor nem megy... Pedig jó lenne, ha újra a régi lenne.


Mit csinálhatnánk, hogy javuljon a helyzet?


A kapcsolatunkban 1-2 hónapja vannak ezek a problémák.

4 éve vagyunk együtt, 2 éve élünk együtt.

28 és 29 évesek vagyunk.


2018. okt. 25. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Ehhez hasonlóakat én is (mi is) átéltünk.

Szerintem az idő.

Szépen ahogy belesüppedt az ember, úgy szinte észrevétlenül javul majd a helyzet is. Utólag meg sokkal okosabbak lesztek párkapcsolatotokat illetően, jobban megismeritek ezáltal egymást, és sokkal erősebb kötődés alakul ki, mint valaha.

De ahhoz türelem kell, és kitartás.

Szerintem az őszinte kommunikáció a legfontosabb, mindenféle játszmázás és túlzott érzelmi belelovallás nélkül... úgyhogy ezt jól csináljátok. Érdemes valami újdonságot is, vagy rég halogatott terveket véghez vinni, akár közösek azok, akár egyéniek. Ezek frissességet visznek az életetekbe, és ez sokszor felér egy "fülledt szobában való ablak kinyitássál".


Szerintem ha megvan a szeretet, a tisztelet (!) és a kommunikáció, akkor nagy baj nem lehet.


Véleményem és tapasztalatom szerint teljesen normális ha vannak hullámvölgyek egy párkapcsolatban. Mondhatni ez a természetes. Ahogy a saját individuum életünkben is, úgy párkapcsolatban is (és mint az egész természetben is). Mindig van megújulás, és ez nem feltétlenül gyökeres változással érhető csak el, ahogy azt ma sokan hiszik (szakítás). Sőt. Ezen nehézségek megugrása közös erővel, ténylegesen erősebb párkapcsolati szintet eredményeznek, és ezért - ahogy mondani szokás - küzdeni kell.


De miért nem kell ma küzdeni? Amiért nem dolgozunk meg, azt nem is tartjuk értéknek. Ingyen, könnyen jött bóvli egy embernek sem elégséges az élet semelyik területén sem. (pl. egy éjszakás kalandok - aki azt mondja jó, annak azt üzenem, hogy annyira érték a párkapcsolati szintmérőn, mint az ingyenes gagyi termékminták a cosmo magazin csomagolásában.)


Úgyhogy hajrá! ;)

2018. okt. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod!

Mi is úgy gondoljuk, hogy egy ilyen hullámvölgy "előfordul", főleg most, ha nem lennénk együtt, vagy mással lennénk, vagy akármi, akkor is magunk alatt lennénk kissé a történtek után. Nagyon szeretjük egymást, a szakítás fel sem merült. :)

A rég halogatott terv megvalósítása nagyon tetszik, jó ötlet, meg fogjuk próbálni mindenképp! :)

2018. okt. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!