Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizalom újraépítése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Megpróbálom röviden összefoglalni: nem vagyok egy könnyű eset bevallom, 2,5 éve beleszerettem a jelenlegi páromba, ő is belém. Vakon bíztam benne. Azonban egyszer lebukott, hogy társkeresőn szexcsetelt, sőt találkozót beszélt meg (de nem találkozott). Ekkor nagyon kiakadtam, egyenesen vallattam... Újra és újra... Nem találkozott senkivel, de a tettére csak annyi magyarázatot tudott adni, hogy megszokás. Aztán néhány apró dologban még megpróbált hazudni, de tekintve, hogy eléggé jól felismerem az emberek érzelmeit, hamar rájöttem. Tisztáztuk, hogy nagyon meg kell dolgoznia a bizalmamért és innentől teljesen őszinte kell hogy legyen. Sajnos alapvetően bizalmatlan vagyok, mellékállásban olyan dogokal foglalkoztam, aminek szerves részét képezi a megtévesztés, nyomozás, így hát elég jól megy. Kb egy évig mindent tudtam róla, nyomoztam utána. Mindent, amit eltudtok képzelni: hálózati adatforgalmat monitoroztam, a telefonjait, számítógépet, laptopot, helymeghatározás, minden... Tudom, hogy egy szörnyetegnek gondoltok, de nagyon szerettem már akkor is és ő is engem, de nem bíztam benne. Ezekkel azóta leálltam.

De, mint korábban említettem sajnos alapvetően elég bizalmatlan vagyok, talán vagy egy kis üldözési mániám is. Tudom, hogy sosem csalt meg és nem is tenné, azt is tudom, hogy velem a legboldogabb, velem a legjobb neki minden, mint ahogyan nekem is. Néha azonban még is kételkedem: én vagyok a legjobb, legvonzóbb, stb számára, vagy csak fél megmondani az igazat, mert tudja, hogy ezzel megbántana?

Igyekszem dolgozni én is magamon, hogy ne legyenek ilyen irreális gondolataim, ő is sokat változott, azóta soha sem fordult elő szexcsetelés vagy hasonló, sem olyan, hogy ne mondott volna el valamit, emiatt is hagytam abba a nyomozgatást.

Konkrétan az lenne a kérdésem, hogy volt-e már valaki hasonló helyzetben? Nem akarom, hogy a néha előkerülő féltékenységem, bizalmatlanságom miatt magát okolja, ezért méginkább le szeretném redukálni, mert tudom, hogy alaptalan.

Legvégső esetben pszichológushoz fordulok, de úgy érzem nagyon sokat fejlődtem, ezt a párom is látja, de nem szeretném, ha ugyan néha is, de ilyenek miatt veszekednénk, mert vádaskodom vagy bebeszélek magamnak olyan dolgokat, amelyek nem valósak. Félek attól néha, hogy elveszítem és sokszor a faggatózásommal csak annyit akarok, hogy halljam az ő szájából: őszinte, hűséges, stb. Más problémánk nincs is, sem anyagi, sem egzisztenciális, sem semmi. Szépen, boldogan élünk, persze a magunk kis problémái megvannak, de azok legalább valósak (ami nem a kapcsolatunkkal összefüggő). Néha szégyellem magam, hogy másoknak megélhetési problémái vannak, vagy elveszíti a munkahelyét, nekünk meg mindenünk megvan, még is drámázok a semmin. Régen meg volt rá az okom, de az már elmúlt, hibázott, belátta, megbánta. Lehetne a gyanakvásokon, bizalmatlanságomon változtatni? Lehetséges, hogy inkább az önbizalmam szenvedett csorbát? Mert azzal soha semmi probléma nem volt (legalábbis 14 éves korom után), egészen odáig, amíg nem tette velem azt, amit. Azt szeretném kijelenteni, hogy nem jó dolgomban generálom magamnak a problémákat.


Köszönöm azoknak, akik elolvasták. Nem pontozok le senkit, akkor sem ha nem túl pozitívan lát ezek alapján, csak dióhéjban foglaltam össze az eseményeket.



#kapcsolat #féltékenység #bizalom #néhanemvagyoknormálistudom
2018. okt. 27. 00:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
te is csak egy ostoba nő vagy,mint a többi,átver,és majd sírsz,már alapból,aki szexchatel,az olyan is .
2018. okt. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

#1

Nem vagyok ostoba, nem csalt meg, ha megtenné, megtudnám. De köszönöm az időd és a válaszod!

2018. okt. 27. 01:07
 3/14 anonim ***** válasza:
Én menekülnék a börtönből inkább élj egyedül de ne monitorozd a társad,huu,paranoid skizofrének ilyenek sajnos,azoktol meg jobb messze lenni saját tapasztalat éltem ilyen beteg emberellel,de szerencsére megszabadultam tőle..
2018. okt. 27. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Bizalom újraépítésének az esélye egyenlő a nullával. Tudom, mert én is voltam ugyanilyen szituációban. Rendkívül jól manipulál téged ez a pasi, jó nagy játékos. Saját magadban generálod a bűntudatot csak azért mert ő egy hűtlen senki. Igen ez érzelmi megcsalás, nem csak a fizikai megcsalás megcsalás. Szerinted olyan ember, aki tiszta szívéből szeret az tesz ilyet? Te tudnál ilyet tenni a pároddal? Ugye, hogy nem. Kapd össze magad. Itt a párodnak kéne pszichológushoz fordulnia, hogy a kóros nárcizmusa enyhüljön. Olvass utána a nárcisztikus tüneteknek. A beteg kevésnek érzi magát és más külső forrásokból meríti az önbizalmát, te pedig az elsődleges forrás vagy számára, csak egy eszköz.
2018. okt. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Lehet hogy elkerülte a figyelmemet, de ki a fiú és ki a lány? A másik ami lejött már 5 sor olvasás után hogy beteg vagy. Súlyos beteg. "Egyenesen vallattam...,halljam az ő szájából hogy hűséges..."

Nem tudok mást mondani, súlyosan beteg vagy.

Most nem azért de az ilyen hozzáállást mióta nevezik normális kapcsolatnak? Csak mert nem az!

2018. okt. 27. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5-nél a pont
2018. okt. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nálam senkinek sem fog sikerülni újra bizalmat építeni, ha egyszer eljátssza.Veled ellentétben van annyi eszem, hogy ezt tudjam magamról, ezáltal nem kínlódok ilyen emberekkel, és nem húzom sem a saját, sem a másik idejét feleslegesen.Te viszont ezt teszed, ezért született meg a kérdésed is.Ismerd meg önmagad, mert ez kimaradt az életedből, és csak utána kezdj kapcsolatba bárkivel is.Bizalom nélkül egyetlen kapcsolat sem fog normálisan működni senkivel sem, csak ilyen keserves vergődés születik belőle, mint a te kapcsolatod is.Ennek mi értelme?Egyáltalán, hogyan tudsz szeretni valakit, aki egyszer elbukott?Mazochista ember vagy, akit a szenvedés éltet, és belefulladsz az önsajnálatba, ahelyett, hogy pontot tennél ennek a vergődésnek a végére.
2018. okt. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Túl azon hogy tényleg abnormális amit csinálsz, a bizalom SOHA nem lesz újra a régi. Nekem 13 év kellett hogy rájöjjek....ne akarj ennyit kinlodni.

Aki külső megerősítest vár több nőtől hogy még "piacképes" azzal valoban gond van, de aki ilyen szinten nyomoz, azzal is.

Én is nyomoztam mert mindent letagadott de azert nem igy es nem ennyit. Raadasul az en exem jelszot mentett az en gepemre meg telomra az ő fiokjára, szóval még ehhez is hülye volt hogy figyeljen ugyhogy nem volt nehez dolgom. Neki az kellett nekem meg az hogy vki tiszteljen es becsuljon. Hagyd a csudaba ezt a pasit.

2018. okt. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Teljesen feleslegesen kinlodsz. Aki egyszer megalaz, az utana a mezeshetek alatt tartja magat, majd amikor epp nem vagy keznel ujra lesz valami, amivel tudja magat szorakoztatni, mert az ilyen jellegu megalazasok forrasa a tisztelet teljes hianya. Nem bizalomrol van itt szo, ebbol a kapcsolatbol olyan alapveto dolgok hianyoznak, hogy felesleges eroltetni. Csak betegge tett teged.
2018. okt. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy ennyi a pszichiáter: "paranoid skrizofénia", "súlyos beteg", stb. Örülök, ha egy rövid viselkedesi minta alapján képesek vagytok látatlanban diagnosztizálni olyat, amit nekünk sokszor évekbe telik, pszichiátrián.


Mint ahogy írtam, a nyomozás, vallatás akkor volt, mikor visszaélt a bizalmammal, megalázott, de könyörgött, hogy ne hagyjam el, ez volt az ára, hogy újra bízni tudjak.


Igen, tudom, hogy érzelmi megcsalásról volt szó, de ez csak akkor fordult elő, azóta nem. Ennek ismeretében ezt megbocsátottam.


Lehet túl élesen, elnagyolva írtam le a kapcsolatunkat, de mint ahogyan a kérdésemben is írtam, a bizalom az megvan (már), csak néha elbizonytalanodom. Az idő előrehaladtával egyenesarányosan ritkul az, hogy elbizonytalanodom.


Látom sokak hozzáállását: meneküljek, mert a párom viselkedési zavaros/elmebeteg, vagy a párom meneküljön, mert én vagyok az. Saját megoldatlan problémák miatt elfogult válaszokat adtok az egyik, s másik részről: aki magát ismero fel bennem, az mellettem áll ki, aki hasonlóan eljátszotta valaki bizalmát/hűtlen volt/stb, az pedig ellenem van.


Konklúzió: veszélyes a gyakori kérdések ilyen szempontból, emellett a társas kapcsolataikra az jellemző, hogy ha valami nem működik azt dobjuk ki, ne javítsuk meg, mert úgy is a másik fél volt a hibás.


Akik emberi hangnemben írták le a véleményüket, azoknak köszönöm szépen.

2018. okt. 27. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!