Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fel akartam vidítani de fordítva sült el, mit tegyek? N

Figyelt kérdés

A páromat mostanában nagyon sok stressz éri ami kihat a hangulatára.

Tudni kell, hogy 10 év van köztünk, más életszakasz, eltérő minőségű és mennyiségű problémával. Nekem vidámabbak a napjaim. Ezt a derülátást, életkedvet próbáltam átragasztani rá de megkaptam, hogy nekem fele annyi felelősségem sincs mint neki és hogy nem érthetem meg a helyzetét.


Beállt a mosolyszünet.


2018. nov. 10. 09:55
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
21/31
2018. nov. 10. 11:05
 12/16 anonim ***** válasza:
9%

Lehet ő az a fajta, akit idegesít, ha valaki próbálja vidítani és pont az segít, ha egyszerűen békén hagyják, hogy túltegye magát.

Beszéljétek meg, ő mitől érzi jobban magát.


30N

2018. nov. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

Pont az ilyen konfliktusok miatt mondja azt mindenki, hogy nem működik hosszú távon a nagy korkülönbség.


Finoman közölte, hogy te még kicsi vagy hozzá, ne szólj ebbe bele.

De azt elvárja, hogy tűrd, ha rajtad vezeti le a feszültséget.

Szerinted ez így rendben van?

A munkahelyi gondokat nem szabad hazavinni. Végképp nem normális, ha azon vezeti le a feszültséget, aki mellette áll.

2018. nov. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
15%
Már elnézést de az senkinek nem szúrt szemet hogy itt nem csak az idősebb fél nem tekinti társának a pàrjàt hanem a kérdező sem? Nekem már a kérdés kifejtésében szemet szúrt, hogy ez milyen kapcsolat, hogy "eltérő minőségű és mennyiségű" a probléma? Mindenkinek megvan a maga gondja? Szerintem párkapcsolatban közösen oldjuk a gondokat meg empatikusak vagyunk àtérezzük,magunkénak érezzük a párunk problémàjàt is. Ha meg sem tudjuk érteni pl.korkülönbség vagy mentális különbség miatt a pàrunkat akkor az milyen kapcsolat?
2018. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
50%

#14:

Mit nem értesz ezen?

Attól, hogy ketten egy pár, nem lesz minden gondolatuk közös. Banális probléma, de ha a nő nem tudja, hogy milyenre vágassa a haját, akkor ezen agyaljon a férfi is napokig? Ez pl. teljesen magánügy.

Az eltérő probléma azonos korú és egyenrangú emberek esetén is lehetséges. Az egyik pl. vizsgára készül, a másiknak pl. veszélyben a munkahelye, vagy eleve stresszes és megterhelő, mert pl. tűzoltó vagy orvos. Egész biztosan komolyabb gondja van, mint nekem, például.


Két diák jobban megérti egymást, egyszerre van vizsga időszak, szünet, mindketten függnek a szülőktől, készülnek a nagybetűsre. Két dolgozó, karriert építő ember hasonlóan.

De gondolj bele, hány házasságot ingat meg, hogy a nő otthon van a gyerekkel, a férfi dolgozik, és nem tudják belelèpzelni maguk egymás helyzetébe.

2018. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt írtam, hogy az empátiànak az ilyen szintű hiànya "megingatja" a kapcsolatot, ahogy fogalmaztàl. Nem hinném, hogy ilyen banàlis dolgokról lenne szó amivel valóban nem kell mind a két félnek foglalkoznia.
2018. nov. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!