Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha igyekszem változni akkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha igyekszem változni akkor nem esélytelen?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyok együtt a barátommal. Mostanában volt hogy apróságok miatt vesztünk össze, de gyakran miattam volt. Az mindegy hogy miért. Neki meg egyre jobban kezdett ebből elege lenni, de azért úgy-ahogy megtudtuk beszélni.

Most napokig nem volt semmi baj. Ma megint összekaptunk valamin. Valami felhúzott, ideges lettem, aztán lecsesztem miatta, aztán ő is bunkón válaszolt és ez lett. Aztán mondta hogy holnap beszéljük át újra.


Meg mindig kijön, hogy ha sokat veszekszem vele, akkor elhidegül.

Van hogy ő már velem azért bunkó mert én úgy kezdem eleve.

Ezek nem minden naposak de pár alkalom épp elég.


Ha próbálom felismerni a hibáim meg tudatosan javítani akkor tudok változni?

Nem akarom elveszíteni. Biztos jobb lenne neki is a kapcsolatunk ha nem lennének ilyenek.


2018. nov. 14. 23:52
 1/9 A kérdező kommentje:

Mostanában amúgy is stresszes vagyok néha de akkor is, nem szeretném elveszíteni.

Tudatosan lehet ezen változtatni hosszú távon?

Ő mostanában - még ha bunkó is volt egy veszekedésnél, vagy nem is bunkó de idegesítő - igyekezett tenni a kapcsolatunkért. Ez jól is esik.


De nekem sikerülhet?

2018. nov. 14. 23:54
 2/9 A kérdező kommentje:

Szóval a kérdés lényege, hogy tudok-e változni, hogy ne veszekedjek vele sokat meg ne hidegítsem el. Volt, hogy azon húztam fel magam, hogy nem x órakor ír hanem később . Például ez is egy hülyeségnek tűnik.


Ő se tökéletes de sokat alakul miattam és sok minden tett értem de nekem is kellene.

2018. nov. 15. 00:01
 3/9 Fish1 ***** válasza:

Változni mindenki tud, de csak akkor, ha saját maga miatt akar és nem a másiknak való megfelelésből. Ez utóbbinál csak átmeneti lesz a "változás", rövid ideig tartó, aztán minden ugyanúgy megy, mint előtte.

A "megpróbálom" egy változáshoz kevés lesz, ez a szó önmagában azt sugallja, hogy nem akarsz igazán változni, vagy nem hiszel abban, hogy sikerül.

Egy komolyabb változás hosszú idő, legalább több hónap, de néhány év is lehet, az más kérdés, hogy ennyi időt kibír -e ez a kapcsolat vagy sem jelen helyzetben.

Változni mindenképpen jó dolog, ha pozitív irányba történik, de mindig saját magad miatt tedd, ne más kedvéért. Szimplán azért, mert jobb akarsz lenni, mint a múltbeli önmagad.

2018. nov. 15. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretném, ha nem menne tönkre a kapcsolatunk. Ez nekem elég nagy motiváció. De azzal is tisztában vagyok, hogy nemcsak miatta kellene változni, hanem úgy általában azért hogy ne legyek elviselhetetlen egy kapcsolatban. Szerintem ha nem vele lennék, akkor mással ugyanez lenne. Persze én őt szeretem, nekem ő kell, nem más.
2018. nov. 15. 07:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Én inkább azt a kérdést tenném fel, hogy miért nem bízol a barátodban?
2018. nov. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Miért ne bíznék? Vagy mire vonatkozik ez? Nem a bizalommal van baj, nem azt hiszem hogy titkol valamit vagy hasonlók. Simán csak például van hogy este ha hazaér a munkából, akkor az időbe tellik, otthon se biztos, hogy az az első dolga hogy írjon, mert esetleg nagy kupi van és rendet akar tenni vagy eszik mert már éhes vagy bármi és akkor nem olyan korán ír. Na és én most például erre húztam fel magam, hogy mikor akar írni mikor már így is késő. Ő meg mondta, hogy tényleg elment az idő de nem vette észre. Aztán végül beszéltünk skype-on. Meg mondta korábban többször azt is hogy nem bírom kivárni hogy írjon. Így meg honnan tudom hogy nem írt volna vagy valami.


Ez csak egy példa a sok közül de például ilyenek. Azt mondja, jobb lenne ha nem pánikolnék meg veszekednék ha nem akkor ír, mikor szeretném.

Ilyenkor nem bizalom hiánya miatt húzom fel magam, csak hiányzik és már beszélnék vele vagy egyszerűen nem szeretek túl későn e-mailezni vagy üzizni vagy bármi és ezért szeretném korábban vagy akármi.

2018. nov. 15. 08:58
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsesz de az ilyenektol mint te elobb utobb elmenekulnek. Csak ido kerdese hogy mikor
2018. nov. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

11:58: Ez nem válasz a kérdésemre. Nem azt kérdeztem, hogy mit csinálnál, hanem hogy szerintetek lehet-e lehetőségem változni és ha van akár konkrét tipp, jöhet. Vagy ha van személyes tapasztalat, hogy valaki ilyen volt és megváltozott.


Ha már leírod hogy menekülnél, írhatnál konkrét hasznos tippet is.

2018. nov. 15. 14:43
 9/9 anonim ***** válasza:
51%
Ugyanezt csinálom sajnos, mint te. Apróságokon felhúzom magam, és erre még jön az, hogy csúnyán is beszélek vele, aztán megbánom az egészet, hiszen mindent el lehet olyan formában is mondani, hogy az ember nem beszél undorító stílusban azzal az emberrel, akit szeret. Nem igazán tudunk uralkodni az érzelmeinken, nekem is ez a hibám. Én kérdeztem a párom, hogy hogyan tudnék ezen javítani, mondjon valami okosat...és azt mondta, hogy ő is fel szokta magát húzni, viszont valahogyan meg tud állni egy másodpercre, elszámol magában egy párat, és azután válaszol nekem. Mivel mi együtt lakunk, ezért abból a szempontból nehezebb, hogy ha élesben, azonnal reagálok, akkor sokkal hevesebb lesz a dolog, mint kéne lennie. Ezért én mostanában azt szoktam csinálni, hogy mielőtt válaszolnék, gyorsan kimegyek a mosdóba, kicsit lehűtöm magam, és elgondolkozok rajta, hogy ezért tényleg érdemes felhúzni magam? Fog ez számítani pár nap múlva? És emellett próbálom emlékeztetni magam, hogy semmit nem azért csinál, hogy engem megbántson, hiába érződik akkor úgy. Az a baj, hogy ezen semmi hókuszpókusz nem fog segíteni, csak az, hogy megtanulsz uralkodni az érzelmeiden.
2018. nov. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!