Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Vajon van megoldás, ha nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vajon van megoldás, ha nem akarunk távkapcsolatot?

Figyelt kérdés

Másfél éve megismertem egy fiút és pár nagyon szép napot tölöttünk együtt. De ő csak vakációra jött Európába és nemsoká haza kellett mennie Új-Zélandra. 9 hónapon át leveleztünk egymással és megterveztük a közös nyaralást, majd egy hónapig utaztunk együtt Európában. Újabb szünet következett és 3 hónapig nem láttuk egymást. Most én látogattam meg őt Új-zélandon, minden tökéletes kivéve,hogy fogalmunk sincs mi lesz ezután. Neki maradnia kell még két évig az országaban, hogy hosszútávra kapjon tartózkodási engedélyt én pedig ugyan kimennék hozzá, de vízum nélkül nem adnak munkát és munka nélkül nem adnak vízumot.

Átutaztam a világot, hogy azzal lehessek akit szeretek és most újra el kell válnunk. Nem látom a megoldást és ez nagyon elszomorít.


2018. nov. 20. 05:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"de vízum nélkül nem adnak munkát és munka nélkül nem adnak vízumot." - megis letelepedett mar jo par tizezer ember ott valahogy, szoval egyaltalan nem ilyen a helyzet. Ha együtt akartok lenni, es komolyan gondoljatok, valamint ki tudsz most menni hosszabb idore, akkor hajra, mert mas megoldas jelenleg nincs a leirasod alapjan.


[link] - itt egy jo leiras. Nem egyszeru, de egyaltalan nem olyan lehetetlen patthelyzet mint gondolod.

2018. nov. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha komolyan gondolná, hogy vele legyél, akkor meg lehet oldani a tart. engedélyt.
2018. nov. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Neki maradnia kell még két évig az országaban, hogy hosszútávra kapjon tartózkodási engedélyt.."

Ezt a részt nem értem. Akkor nem új-zélandi állampolgár? Ebben az esetben tudna neked segíteni, hogy tudsz te is ott élni.

2018. nov. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Van, ideköltözik vagy te költözöl oda. Bár én nem javaslom a külföldi párt, a tapasztalat beszél belőlem.


Még akkor is, ha ez a pali a világ összes kincsét odahozná neked, egy dolog mindenképpen veszni fog: Egyikőtök hazája, kultúrája és nyelve.


Vagy te leszel egy teljesen idegen országban életed végéig, úgy, hogy 6-9 (de inkább 12 - Új-Zéland rohadt messze van, nem London, hogy csak úgy haza lehessen pattanni 3 órás repülőút után) havonta látod a családodat, vagy ő.


Tudom, ez most rohadtul nem érdekel, mert szerelmes vagy, de majd gondolkodj el ezen. Én manapság már el sem tudnék magyar barátnőn kívül képzelni senkit, akivel megosztanám az életemet.

2018. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
27%

Utolso, attol, hogy neked nem jott be, meg felesleges ilyenekkel traktalni a kerdezot, egy raadasul teljesen mas temakorben. Ennyi erovel en ideirhatnam, hogy hiaba vagyok magyar, az ottani emberek nagy reszet egyszeruen nem ertem. Nem tudok azonosulni a gondolataikkal, a viselkedesukkel, a reakcioikkal. Evek ota kulfoldon elek, a parom is kulfoldi, es az itteni emberek gondolkodasmodja, eletszemlelete az, amire azt tudom mondani, hogy "igen, en is igy gondolom", itt nem lepodok meg az emberek reakcioin, mig ha Magyarorszagon vagyok, akkor kb. minden masodik gondolatom az, hogy "mi van? Ezt most miert? stb.".

Nem vagyunk egyformak. Amit meg szuksegesnek latok a sajat kulturambol, azt x km-rel arrebb is meg tudom orizni.

2018. nov. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

#5:


#4 voltam. Ne haragudj, de nagyon fiatalnak és naívnak tűnsz a fogalmazásmód alapján. Amikor még együtt voltam a külföldi párommal, akkor pontosan ugyanúgy gondoltam, mint te. Aztán jött a szakítás és rájöttem, hogy mennyi mindenről jelent lemondást egy külföldi pár.


Ezeket a tapasztalatokat írtam le, amin a kérdező (és mindenki, aki külföldi pár gondolatával kacérkodik) elgondolkodhat, ha akar.


Egy ilyen vegyes kapcsolat a szokásos párkapcsolati / házassági kompromisszumokon felül még rengeteg lemondással és áldozattal jár. Tagadhatod, de lám, te sem a hazádban élsz. Nyugtasd magad azzal nyugodtan, hogy ami neked fontos a magyarságodból, azt meg tudod tartani. Én is így álltam hozzá huszonévesen.


A magyarok reakcióinak fikázása pedig tipikus "új kivándorló" rózsaszín köd. Majd elmúlik.

2018. nov. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Első: 2 hónapja próbálok munkát találni, kb 1000 cv-t elküldtem és semmmi reakció... pedig otthon sosem volt problémám azzal, hm munkát találjak...
2018. nov. 20. 11:23
 8/12 A kérdező kommentje:
Ő is külföldi állampolgár így komoly feltételeknek kell megfelelnie,hogy az országban maradhasson, így sajnos nem fog tudni segíteni. 3 éve van itt és próbálja megoldani a helyzetét... nem fogja értem feladni a harcot és negyedannyi fizetésért Magyarországon dologozni. :( EZt nem is várom tőle...
2018. nov. 20. 11:25
 9/12 anonim ***** válasza:
54%

Kerdezo, bocsi az OFF-ert.

6-os megnyugtatlak, nem vagyok mar olyan fiatal (sajnos vagy szerencsere). A felnott eletem minden fontosabb lepese itt tortent (elso otthontol kezdve az elso igazi munkaim stb.), szoval veletlen sem elek semmilyen rozsaszin kodben semmivel sem kapcsolatban. Nem vagyunk egyformak, ismetlem. Te ezt igy elted, mas meg maahogy gondolja. Attol hogy a masik velemenyet masszivan tagadni probalod, hogy "majd rajon", attol nem fogsz sem tapasztaltabbnak, sem pedig intelligensebbnek tunni. Fikazni pedig nem fikaztam senkit, egyszeruen leirtam, hogy hiaba vagyok magyar, nem ertem az ottani emberek tobbseget (reakcio, gondolkodasmod, eletmod es meg lehetne sorolni). Ez nem fikazas, ez az en szemszogembol a "tortenet". En pontosan ezert (plane a jo par itt eltoltott ev utan), mar nem tudnek mit kezdeni egy magyar ferfival. Ami neki A, az nekem B lenne. Ezen nincs mit tagadni vagy "majd kesobb rajonni, mikor olyan bölcs es tapasztalt leszek mint te", ezt latom magam körül.

"de lám, te sem a hazádban élsz" - azert mert az elso leendo alkalommal, amikor donteshelyzetbe kerultem, eljöttem onnan. Mert nem ereztem otthon magamat.

Neked nem jött be a kulfoldi let, en ezt tökre megertem, elfogadom. De neked is ideje lenne a szajkozas helyett elhinni, hogy a masik az nem te vagy.

2018. nov. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nekem sajnos úgy tűnik, hogy ebből kapcsolat sem lesz. Ő ott akar élni, te pedig nem teheted. Az nem kapcsolat, hogy forró leveleket váltotok, és évente egyszer találkoztok. Szerintem ezt az egészet engedd el, tedd el emlékbe a közös nyarat, és keress olyat, akit meg is tudsz ölelni.
2018. nov. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!