Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A szülei nagyon fogják a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülei nagyon fogják a barátnőmet, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, hogy jómagam 20 éves vagyok, a barátnőm 18. A szülei nagyon durván fogják őt is és a testvéreit. Vasárnaponként külön családi programjuk van, ami annyiból áll, hogy minden vasárnap mennek a nagyszülőkhöz. Számtalanszor van olyan, hogy nem tud nálam aludni (egyetemista vagyok egy másik városban és hetente csak a hétvégék vannak az együttlétre), mert menni kell a nagyszülőkhöz. Ezzel csak az a baj, hogy nem mondhatják, hogy (legyen a barátnőm Rebeka) Rebeka a barátjánál van, mert engem nem mutattak még be, sőt, titkolják, hogy létezem. Az indok állítólag az, hogy a nagyszülők piszkálnák a szülőket, hogy nehogy a tanulás rovására menjek a lánynak. Több, mint fél éve vagyunk együtt, és rengeteg mindent nem engednek a szülők. A mostani problémánk az, hogy nyáron mennénk nyaralni, de több, mint valószínű nem mehetünk - a slusszpoén, hogy addigra elvileg már össze is költözünk, mert jön ide egyetemre -, mert a családjával KELL mennie.


Nagy probléma a KELL. Nincs döntés, mennie KELL. Akárhová. Egyszerűen náluk nincs az, mint nálunk volt, amikor a nővéreimnek már voltak barátjaik, és mehettek külön. Ez engem nagyon zavar, mert felnőtt ember vagyok. 17 éves korom óta független (most épp édesanyámnál lakok az egyetem miatt, de ez hosszú történet, a lényeg, hogy 1,5 évig szülőktől külön éltem, tehát érett, felnőtt és felelősségteljes ember vagyok) vagyok, és nagyon nehezen veszem, amikor nem mehetünk el XY helyre, mert nem engedik. Rengeteget veszekszünk az utóbbi időkben, de csakis a szülők miatt. Köztünk minden harmonikus, a probléma forrása kívülről jön, nem kettőnk közül. Ő fél a szüleitől, ez egyértelmű, mondta is. Egyszer nem jött a busz nemrégiben és a szülei kórusban kezdtek el üvöltözni a telefonban, de olyan szinten, hogy a KGB kopogott a módszer jogainak felvásárlásáért, mondván gyalog fog haza menni. És miért? Mert 1 órával későbbi busszal ment, ráadásul nem is önhibájából.


Nincs bajom a szüleivel, mert velem rendesek, de nagyon elegem van abból, hogy kötnek, mint az állat. Parancsolgatnak, és nekem mosolyogva kell az arcukba válaszolnom, amikor beleköpnek a levesembe, hogy: "Persze, megértem, semmi gond!".


Most szombaton le fogunk ülni - egyelőre az anyjával - beszélni a nyaralásról. Van egy olyan érzésem, hogy szó sem lehet majd arról, hogy mi, két felnőtt ember, elmenjenek együtt nyaralni. Én nagyon szeretem a barátnőmet, a családom is kedveli, de tanácstalan vagyok. A nagyszülőknek majd a barátnőm ballagásán fogok először találkozni (addigra már több, mint 1 évesek leszünk és utána nem sokkal már költözünk is..).


Kezd elegem lenni, hogy sokszor hetekig nem tudunk találkozni, mert a családnak programja van. Náluk nem tudok aludni, mert egy szobában van a húgával, meg valamiért az anyja mindig kerüli a kérdést, mikor barátnőm felteszi. Tehát van egy kis szexuális frusztráció is a dologban. De ilyen alapvető dolgok, hogy szeretnék a barátnőmmel karácsonyozni majd, és lehet majd szilveszter előtt fogom először látni... meg az adventi vásárra kihívtam volna most, de a szülőknek programjuk van, nem lehet...


Beszélni velük nem nagyon lehet szerintem, mert eddig ahányszor megpróbáltuk, kitértek a válaszadás alól. Pl a nagyszülős téma. Veszekedtünk, barátnőm leült az anyjával, közölte, hogy szeretné, ha bemutatnának. Anyuka mondta, hogy nem. Persze nem ellenem irányul, csak szeretne minket megóvni attól, hogy a nagyszülők beleszóljanak a dolgokba. WTF? Nem a nagyszülők nevelik, de egyszerűen az anyja az nem érti meg, vagy ez csak egy rossz kifogás, fogalmam sincs.


A nyaralás most azért gázos, mert minden egyes évben 2 hétre mennek görögbe. Meg 2x 1 hétre a nagyszülőkhöz. Az kapásból 1 hónap kiesés a nyárból. Hát azért álljon már meg a menet, én nem számítok? Vagy önző lennék? Valami megerősítést szeretnék kapni, lehet én reagálom túl, de vannak vágyaim, és a barátnőmmel nem távkapcsolatban szeretnék élni, ha egyszer van lehetőségem vele találkozni.


A barátnőm 18 éves és még nem volt nőgyógyásznál. Ez akkor derült ki, amikor a fogamzásgátlóról beszéltünk. Szerintetek? Az anyja nem vitte el egyszer sem nőgyógyászhoz. Szegény meg fél szólni neki. 1,5-2 hónapja beszéltünk róla, hogy majd szól az anyjának. Azóta keresi a "megfelelő" alkalmat.


Nekem már kezd elegem lenni. Mit lehetne tenni?



2018. nov. 29. 22:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Az első felét olvastam el csak,de a lány 18 éves.Hamarosan együtt éltek.A szülők tudtára kell adni,hogy elsősorban az ő döntése hogy mit hogyan
2018. nov. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet. A szülei nem veszik felnőtt- és ember számba! Nincs szuverenitása.
2018. nov. 29. 22:34
 3/7 anonim ***** válasza:
93%

Ez a lány majd valamikor 30 éves korában fog tudni leszakadni a szüleiről, addig kiélik szerencsétlenen a perverz hajlamaikat.

Nagyszülők még az ultrakonzervatív nevelési szisztéma szerint élnek, a gyerekeiknek is így kell, gondolom keményen terrorizálva vannak, ha másként csinálnák.

Volt nagyszülő, aki képes volt több évtizedig szóba nem állni a gyerekével, szimpla büszkeség miatt, mert a gyerekének bocsánatot kellett volna kérnie, a nagy semmi miatt.

Lehet, a saját idődet fecsérled, kérdés, megéri-e?

2018. nov. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Hát harcolja ki magának. Értem én ,hogy most a szülei tartják el és nem pofázhat bele mindenbe, de azért kiállhat maga mellett valamennyire, egészséges határokon belül persze. De gondolom itt a neveléssel is baj van, a barátnőd szerintem fél a szüleitől, így nem mer szembeszállni velük. Érett gondolkodás kéne neki is és akkor nem lenne ilyen probléma.
2018. nov. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
ilyen szófosást... csodálom, hogy nem te vagy a nő.
2018. nov. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam el ezt a hosszu rinyat, de a csajod nema es meg kezei sincsenek h kinyissa a szajat v elmutogassa a kinjat ?

Nem tudom, nekem mindig arra volt idom, amire akartam es a beke is mindig megvolt.

Meg nem voltam egy seggdugo.

2018. nov. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A barátnőd még nem felnőtt. Ezt nem bántásból mondom, illetve nyilván nem is ismerem de a kérdésed alapján még nem az.

Írtad ezt a nőgyógyász dolgot. Miért nem megy el magától? 18 éves, keres a neten egy orvost aki szimpi és elmegy. Mert már (elvileg) felnőtt. De ebből látszik hogy nem az.

Másrészt oké fél a szüleitől hiszen tőlük függ. És megint leírom hogy persze nem ismerem őket de nekem ebből így az jött le hogy nem is nagyon próbálja érvényesíteni magát/a véleményét.

A nagyszülős dolgot nem teljesen értem hogy miért számít neked ennyire. Úgyse nagyon találkoznál velük, olyan nagyon régen még nem is jártok. Persze az indok gáz de ezen kár kiakadni.


Viszont! Azzal a család részéről egyetértek hogy ha náluk vannak kialakult szokások/rutin akkor azon miattad nekik miért kéne változtatni? És ezt tényleg nem sértésnek szánom csak szerintem az hogy a lányuknak lett egy barátja nem ok arra hogy most akkor miattad borítsák a vasárnapi rendszert. Meg miért ne mehetne a családjával nyaralni?


Szóval összességében ezzel egyenlőre nem nagyon tudsz mit csinálni. Nyilván függ a szüleitől még jó sokáig. Te nem ehhez vagy szokva. Ő igen. Te már egy felnőttebb életet élsz ő még nem. Ezt el kell fogadnod hogy ők ilyenek. Aztán majd a lány meg később eldöntheti hogy "lázad" ez ellen és úgy intézi a dolgait ahogy neki tetszik vállalva ezzel a kockázatot hogy a szüleivel megromlik a kapcsolata vagy még jó sokáig így lesz.

2018. nov. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!