Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghalt a párom, gyász, csapdahelyzet?

Figyelt kérdés

Nélküle az élet olyan szenvedés mint egy földi pokol.

A munkába menekülök, de esténként nagyon rossz nélküle. Ha belegondolok hogy még esetleg évtizedeket kellene a hiányával eltöltenem, ez a tudat csaknem elviselhetetlen.

47 évesen mást már nem tudnék megszokni, egyedül meg nincs kedvem itt lenni, gyerek nincs. Soha nem hittem volna, hogy egyszer ilyen állapotban leszek, hogy a haldoklókat fogom irigyelni. Reménykedem abban, hogy van valami a halál után és újra találkozhatunk, vagy egy másik életben. De ha nincs akkor meg minek szenvedjek még nélküle itt éveket, évtizedeket?

Egyetlen dolog vígasztal, hogy nem évtizedekre van, hanem mindig csak egy órára tőlem, mert egy óra alatt kb. meg lehetne halni ha megunom a banánt. Ez az egész olyan mint egy filozófiai probléma. Ha mersz valakit igazán megszeretni és ő eltávozik, akkor a kettőtök által létrehozott közös tudat tovább él de abban itt maradsz egyedül.

Persze fordított esetben én is annak örülnék, hogy a hátramaradt párom megpróbál boldog lenni, csakhogy ez paradoxon, lehetetlen, ha egyvalakit szeret az ember.



2018. dec. 6. 21:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%

Fogadd oszinte reszvetem.

Egy haziallat, kiskedvenc, ellatogatas egy menhelyre most tenyleg jot tenne neked.

2018. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valami kis apró tapasztalatot tudok mondani, de hátha ez is segít neked. Én is gyászfolyamatban vagyok. Mégcsak meg se halt senkim, más okból "gyászolok". De fél éve, túlzás nélkül, minden nap gondolok a dologra. Sokszor sírok is még miatta. Ezeknek, még ha nehéz is, hagyni kell időt. Valószínűleg éveket is. Fokouatosan egyre könnyebb lesz, de az első hónapok nehezek. Ha kell, ne félj segítséget kérni. Akár menj szakemberhez. Vagy akár csak sorstársakat keress meg személyesen, vagy fórumon. A közösségnek nagy ereje van ilyen helyzetben. Fontos a gondolkodás is. De mikor úgy érzed, nagyon rádtelepedne a dolog, akkor mozdulj ki, bármilyen ürüggyel. Segíteni fog! Kívánom, hogy idővel sikerüljön ujra boldognak lenned! Tudom, hogy most nem ekörül forognak a gondolataid, de egyáltalán nem vagy öreg sem. Még bőven rátalálhatsz egy olyan szerelemre, akivel még évtizedekig boldogok lehettek. Ne zárd ki ennek a lehetőségét!
2018. dec. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Logikai érveket keresek, mert eléggé racionális tipus vagyok.

Tehát. Nagyon nehéz olyan párt találni, akit annyira tudsz szeretni, hogy 24 órában együtt vagytok. Valami véletlen folytán mi mégis egymásra találtunk.

Most meg már nincs. Ez jelentős visszalépés.

Miért lenne érdemes tovább csinálni az életet, és minek?

Nem lenne jobb a csúcs után abbahagyni?

Most éljek le 30 évet egyedül egy házban?

Esténként közösen főztünk, aztán összebújva egy film nézése közben megvacsiztunk. tökéletes volt az életünk.

Persze akkor még ezt nem tudtuk, mint bárki más mi is apró cseprő f-sságokon aggódtunk, mint a gyakorin kiírt kérdések 99%-a.

2018. dec. 6. 21:37
 14/27 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen felesleges ide bárkinek is bármit írni. Most egy olyan fázisban vagy, hogy tombolsz, dühöngsz, mindenki hibás rajtad kívül, te vagy a nagy szerencsétlenség, mert miért pont veled történt ez...stb.


Mindenki átéli ezt, nem te vagy az egyedüli, aki elveszítette a párját.

Szüleim majdnem 36 évet voltak együtt, és itt vagyok ugye én is. Apukám majdnem 57 éves volt, mikor elveszítette tavaly a feleségét, az anyukámat, mint ahogy írtam.

De az ő fejében nem fogalmazódott meg, hogy akkor minek tovább élni?


Szerinted, a párod is azt szeretné, ha utána mennél ilyen fiatalon?

Nem egyedi példa, hogy van, aki bele hal a gyászba és pár hónap után követi az elhunytat.


Lassan két éve, hogy anya meghalt, de még mindig nem vagyok túl ezen, főleg így karácsony környékén.


Fogadd meg, legalább egy sorstársad tanácsát, MENJ EL pszichológushoz!

2018. dec. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

14. Nem haragszom senkire, tudtuk, hogy ez lesz, már több éve tartott a kezelés. De a túlélés önmagában csak azért, hogy egyedül megöregedjek, értelmetlennek tűnik.

Persze, majd megpróbálom a pszichológust, holnap kérek időpontot, kíváncsi vagyok mond-e valami értelmeset, vagy ötezerért kliséket fog pufogtatni.

2018. dec. 6. 21:56
 16/27 anonim ***** válasza:
54%

"kíváncsi vagyok mond-e valami értelmeset, vagy ötezerért kliséket fog pufogtatni."


Tudod mit, ilyen hozzáállással ne is menjél. Ő segíteni akar, de te nem akarod, hogy segítsenek rajtad.

Inkább bőgj otthon egyedül, legalább megmarad a szánalmas 5000 forintod.

És ki mondta, hogy egyedül kell megöregedned? Egy idő után, mikor megnyugszol, kereshetsz új párt magadnak, ha akarsz. Ha meg nem, akkor ne gyere ilyen szöveggel, hogy "De a túlélés önmagában csak azért, hogy egyedül megöregedjek, értelmetlennek tűnik.", hisz te választod akkor az egyedüllétet.

2018. dec. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
86%

ui.: Lehet új célt kitűzni magad elé, hogy értelmet nyerjen az életed.


De most kár ilyenekről beszélgetni, hisz SOKKOS állapotban vagy.


Kezdj el naplót írni, írd ki magadból a fájdalmadat. Járj akár csoportos terápiákra is.

2018. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
16-os értem mit akarsz mondani, talán működne is olyan esetben ahol valaki szimplán lecserélhetőnek tartja a párját, de itt nem ez a helyzet.
2018. dec. 6. 22:19
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Én amúgy megértem a gondolatmenetedet, az egyetlen racionális érv, ami az életben maradás mellett szólhat, az a szebb jövő (egészséges psziché, új életcél stb.) lehetősége, de egy kétesélyes valamiről beszélünk, garantálni senki nem tudja, hogy egyszer majd rendbe jön minden, ez pedig édeskevés egy súlyosan depressziós ember cselekvésre késztetéséhez.
2018. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Köszi szépen a leszavazásokat. Ettől nagyobb örömöd soha ne is legyen!


Kérdező, majd 5 év múlva térjünk vissza a párkapcsolati dologra. Most még tiszta fejjel se tudsz gondolkodni.


Celine Dion történetének pedig nézz utána.

2018. dec. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!