Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek, hogy megint olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy megint olyan legyen a kapcsolatunk, mint régen? Úgy viselkedik, mintha csak haverok volnánk.

Figyelt kérdés
Mind a ketten lányok vagyunk,18 évesek,többéves a kapcsolatunk.Nagyon sokáig minden idilli volt köztünk,mindent megadott lelkileg,amire szükségem volt:bókolt,dicsért,hosszú szerelmesleveleket írt,gyakran mondta,hogy szeret,tervezte a jövőnket.Én mindezt viszonoztam,de mára ez kikopott a kapcsolatunkból,mert már elutasítja a romantikus szokásokat.Volt pár hullámvölgyünk (ahogy minden párnak),de én ezek ellenére igyekeztem ápolni a kapcsolatunkat,életben tartani tüzet-ám az erőfeszítéseim nem találtak viszonzásra.Már szinte sosem mondja,hogy szeret,ha én mondom,akkor is csak egy kötelező "én is téged"-et kapok cserébe.Már sosem bókol,nem érezteti,hogy tetszem neki,megbecsül-inkább csak piszkál,mulat rajtam,mintha egy lennék a haverjai közül.Sose becéz,azok után se,hogy kértem rá,mert ő "nem ilyen fajta".Nemrég (mondjuk én kérdeztem rá) elárulta,hogy nyálasnak tartja,mikor valami költőien szerelmeset mondok neki,szerinte mintha egy könyv főhősének képzelném magam.Rosszul esett,mert korábban nem nevetségesnek tartotta a vallomásaimat,hanem még rá is kontrázott.A jövőről egyáltalán nem akar beszélni.Tegnap este megkérdeztem,hogy nem érzi-e úgy,hogy távolodunk el egymástól,s azt válaszolta,hogy nem.Elmondtam neki az aggodalmaimat,és,hogy mire vágyom,de szerinte nem kell foggal-körömmel ragaszkodni a "szerelmes levelekhez".Végül beadta a derekát,azt mondta,hogy majd igyekezni fog,egy kapcsolat amúgy is egy feladat.Később éjjel írt még egy üzenetet,hogy ma beszélni akar velem,de mikor reggel rákérdeztem,már megváltozott a szándéka,nem akarja megbeszélni.Azóta hűvös,beszéltünk pár szót,majd lelépett.Mit csináljak?Szeretem őt,de gyökeresen megváltozott,és nem elégít ki lelkileg.18 évesek vagyunk,nem akarok úgy viselkedni,mint az öreg házasok,érezni akarom még a szerelmet.Sajnálom,ha hosszú lett,és köszönöm annak,aki végigolvassa,annak pedig pláne,aki válaszol rá!

2018. dec. 10. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Pedig egyértelműen elhidegült tőled, csak ezzel ő nem tud, nem mer vagy nem akar szembenézni.
2018. dec. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
Nehéz ehhez bármit is hozzászólni. Eleve a felállás hogy 2 lány. Gondolom az lehet a problémája hogy rájött nem akar kapcsolatot lánnyal, mert nem ezt várják el tőle otthon. Tart a komolyabb dolgoktól veled kapcsolatban és amíg csak irkáltok egymásnak addig semmi gond, de mihelyt együtt párként kellene mutatkozni, azt már lehet nem vállalná. Nem tudom hogy vagytok, tudják e rólatok hogy szeretitek egymást, de ha ez titokban ment akkor ne várj csodát, mert nem lesz folytatása. Mindketten még fejlődni fogtok gondolkodásban is, várj és adj kis időt ennek az egésznek ha úgy gondolod még nincs vége.
2018. dec. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Otthon titkoljuk,pár barátja tudja,illetve nekem az összes sulis társam.Az utcán sosem engedi,hogy megfogjam a kezét.Régen ő is komolyan vette a kapcsolatunkat,tudom,hogy velem tervezett.Nem értem,ez miért változott meg,korábban se voltak elfogadóbbak a szülei:( Tehetnék még valamit,hogy javuljon a kapcsolatunk? Úgy érzem,beledöglenék,ha elveszíteném,de elhanyagoltnak érzem magam.Mintha a kifogott halat nem kellene etetni..
2018. dec. 10. 13:20
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez a probléma akkor, a szülei nem fogadják el hogy lányt szeret. Sejtettem hogy ez áll az elfordulása hátterében. Amit írtam fogadd meg! Hagyj neki időt gondolkodni, 18 évesek vagytok, 2-3 év múlva már mindketten okosabbak lesztek, addig meg maradjatok barátok és lehet idővel felmer majd vállalni.
2018. dec. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy írtál!Hagyok én neki időt,de már hónapok óta ez a helyzet,és szerintem nem akarja beismerni,hogy ellök magától,engem meg felőröl ez az egész:( Mit kéne mondanom,hogy legalább elgondolkozzon?
2018. dec. 10. 14:14
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem kell mondani, ilyenkor azt kell csinálni hogy nem keresed, nem provokálod semmivel. Az időt én is hónapokra, évekre értem, mert annyira fiatalok vagytok hogy 2 év múlva is bőven ráér erre a kapcsolatra visszatérni meggondoltabb emberként. Ha időközben ő fog keresni téged akkor még menthető a dolog, de ha nem keres akkor el kell engedni, mert ez nem vezet sehova. Ő szégyelli bevallani hogy veled tartotta a kapcsolatot, ezért nem is érdemes szomorkodni, mert biztos túl fog lépni rajtad. Ha a fiúk mellett dönt, ez esetben is veszett fejsze a kettőtök kapcsolata. Lépj túl te is vagy keress olyan elfoglaltságot ami tereli a gondolatokat. Lassan itt a karácsony, egyelőre örülj az ünnepnek és utána gondolkodj el mi a helyes és mit szabad tenni hogyan tovább....
2018. dec. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szóval azt javaslod,szakítsam meg vele a kapcsolatot? Ez esetben is mondanom kell neki valamit,nem tűnhetek csak úgy el 3 év után...Nagyon nehéz ez az egész,ő nekem mindenben az első.
2018. dec. 10. 17:31
 8/12 anonim ***** válasza:
Elmúlt a szerelem, igazából ez független attól, hogy mindketten lányok vagytok, ez hetero kapcsolatban is előfordulhat bizonyos idő elteltével. Nem tudsz mit tenni sajnos.
2018. dec. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hetero kapcsolatban átéltem ugyanezt, semmi köze szerintem ahhoz, hogy lányok vagytok, sőt, az akadályok általában csak fel szokták korbácsolni a vágyakat. Egyszerűen nem ugyanott tartotok érzelmileg a kapcsolatban. Ez nem feltétlenül kell a végét jelentse, csak ha nem tudjátok az érzelmi szinteteket egy szintre vinni. Nálunk én egy év után szakítani akartam, de ő akkor sokkal többet kezdett törődni velem, ölelgetett, puszilgatott, közös programok, mivel akkor még nagyon szerelmes voltam, ez elég volt ahhoz, hogy folytatni tudjuk, de az a kezdeti lángolás már sosem jött vissza. De minden kapcsolatnak ez a sorsa. Túl fiatal vagy még ahhoz, hogy szerelem nélkül éld le az életed szerintem. Persze lány-lány kapcsolatban a jövő is egész más, mint heteroban, de ha biztosan ez a te utad, akkor ezen a részén nyilván nem kell változtatni, csak a partneren. Évekig el lehet így szenvedni, de én utólag már nem szenvednék ennyit, főleg, hogy minden esetben, amikor azt mondtam, hogy én ennél többet érek és ki akartam lépni teljesen komolyan, az lett a vége, hogy mindig rájött, mennyire szeret és nem engedett. Hogy ez jó vagy sem, azt nem tudom, de nála nem csak ideig-óráig volt változás, hanem évekig, hosszútávon, amit persze az idő meg a problémák kikezdett időnként, de kinél nem? 10 év után meg én vagyok az, aki már nem szerelmes belé, sőt, másba vagyok szerelmes. Furcsa ez, mert olyan, mintha megfordult volna a kocka, és most ő szenved mellettem, amiért már nem úgy szeretem és most újra értékel, de volt olyan 1,5 év, amikor szó szerint levegőnek nézett. De nálunk van gyerek is, már nem ugrálunk olyan könnyen.
2018. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
leszbik vagytok?
2018. dec. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!