Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vele vagy a csalàdal?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozom 2 éve és sajna csak 3,5 havonta mehetek haza 2 hétre pihenni. A baràtnőm külföldi és màr eggyütt is élünk 4 hónapja. Most közeleg a karàcsony és olyat sok kiadásaink voltak, hogy eléggé szegényes lesz a családi ünnep. Ha ketten megyünk akkor egyenesen csődbe megyünk ha majd visszajövünk. Ha egyedül megyek akkor még úgy ahogy jó lenne, ha maradok akkor jól jönne ki. De itt nem szeretnék maradni mert akkor a szüleim lesznek borzasztóan szomorúak, de nélküle se lennék képes haza menni. Mit csináljak?

2018. dec. 12. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Szép dolog a szülők szeretete, de ne bármi áron. Az a normális, hogy a párod lesz az első, ha már van és ezt a szülőknek el kéne fogadni, nem pedig érzelmi zsarolni.
2018. dec. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért mentél ki dolgozni, hogy jól élj, jól keress? Ennek így mi értelme, ha külföldön vagy, de ugyanúgy csóró vagy és mindig épp van, vagy épp nincs pénzed?
2018. dec. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam most volt jóval több kiadás mint eddig bármikor.
2018. dec. 12. 08:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 2-es válaszolóhoz hasonló kérdés jutott rögtön eszembe.


Írod,hogy most több a kiadás mint máskor. De akkor mi volt a célotok a külföldi munkavállalással? Általában pontosan azért mennek ki,hogy összegyűjtsenek egy nagyobb összeget amit aztán hazatérés után pl. lakásba, hiteltörlesztésbe fektessék.


A választ Neked kell magadnak megadni. De szerintem egyértelmű: ha nincs pénz, hát nem jöttök. Vagy kompromisszumot kötsz, és egyedül jössz. Hiába mondja bárki,hogy az lenen az igazi ha együtt lenen a család ha ezt nem tudod megoldani.


Bár írod,hogy 3,5 havonta hazajössz két hétre. Esetleg így kellett volna időzítened ha tudod.

2018. dec. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én màr itt élek. Ide fektetem a fizetésem,de mivel munkaközvetítőn keresztül vagyok itt ezért nem mehetek haza amikor akarok. Most így jött össze és nem tudom mit tegyek.
2018. dec. 12. 09:10
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg a szüleid kimehetnének hozzád ha már kint élsz.. miért csak te mész állandóan hozzájuk??
2018. dec. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen. Hívd meg a szüleidet hozzátok, karácsonyozzatok nálatok, együtt.
2018. dec. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Taéáűn nem is a Te kérdésedhez kellene írnom, de ide is illik.


Megértem,hogy külföld talán nagyobb pénzzel kecsegtet, és azt is megértem ha valaki kényszerhelyzetben van, ás átmenetileg,hogy anyagilag helyrerázódjon, kimegy,hogy összespórolja a szükséges pénzösszeget, és simábban haladjon az élete.


De mindig van ezzel fenntartásom. Amiről írsz Te is. Akinek családja van itthon, és azokhoz szorosan kötődik, szükségük van egymásra,annak ha lehet meg kellene próbálni itthon megtalálnia a helyét. Ahogy írod nem hozott Neked az a külföld olyan kincsesládát, miért mentél ki?Főleg úgy,hogy tartósan kinn maradsz. És főleg úgy,hogy megszakad a szíved azért, mert nem tudsz hazajönni a szülőkhöz.


Nem akarom nehezíteni a lelkivilágodat, de mi lesz akkor, amikor idősek lesznek, betegek, és Te nem lehetsz Mellettük?

2018. dec. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Angliában voltam kint szezonális (nyári munkán) és találkoztam sok magyarral, aki ott van kint. Az alábbiakat hallottam tőlük:


-volt aki egy magyarországi lakás/ház árát akarta összespórolni pár év alatt és utána haza akar jönni


-volt aki egy magyarországi vállalkozás kezdőtőkéjét akarta összespórolni néhány év alatt és utána haza akar jönni


-volt aki fiatal huszonéves nem tudott magával mit kezdeni Magyarországon és ezért kiment dolgozni, hogy legalább amíg eldönti mihez kezdjen az életben, addig jól keressen és tudjon pénzt félretenni


-volt aki azért ment ki, mert jobban vonzza az ottani társadalom, az ottani emberek, az ottani jobb életszínvonal


De mindegyikben az a közös, hogy legalább tudják, hogy miért vannak kint. Te kérdező úgy látom nem nagyon.

2018. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Itt él a baràtnőm a kivel eggyütt élek.... Honvàgy van, pénz kevés, karácsony a nyakamon, szülő basztat asszony basztat, és nem tudok ketté szakadni. 2 éve az időm 80% külföldön töltöm és igen hiànyzik apàm, anyàm. Ha baràtnőmmel utazom akkor kevesebb költeni való lesz, ha nélküle akkor több... De nincs szívem itthagyni, de maradni se akarok.
2018. dec. 13. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!