Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mièrt van az, hogy soha semmi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mièrt van az, hogy soha semmi nem alakul úgy, ahogy elképzeljük?

Figyelt kérdés
Úgy értem, adott egy szituáció, előre átpörgetjük fejben a (szerintünk) összes lehetséges forgatókönyvet, és a végén semmi sem úgy alakul, ahogy azt elképzeltük, előre kigondoltuk. Számtalanszor előfordult már velem ez.
2018. dec. 21. 23:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
66%

Az elme a valóság egy apró töredékére korlátozódik csak.

Felesleges energia és időpazarlás a forgatókönyveken agyalni, mert elvonja a figyelmed arról, ami már van, vagyis a jelenről.

A túl sok és felesleges agyalás öli meg a lehetőségét a céljaid elérésének. Tanulj meg a jelenben élni, és akkor nem fog érdekelni, milyen forgatókönyvet oszt ki az élet.

2018. dec. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Mièrt van az, hogy soha semmi nem alakul úgy, ahogy elképzeljük?" Ööö, mi a kérdésed? Legalább három alkérdés van elrejtve a fentiben:

A, miért is kellene úgy alakulnia?

B, miért nem tudod pontosan "látni a jövőt"? Miért nem megfelelő a modelled?

C, miért nem tudod irányítani a jövőt az általad preferált irányba?


"Úgy értem, adott egy szituáció, előre átpörgetjük fejben a (szerintünk) összes lehetséges forgatókönyvet, és a végén semmi sem úgy alakul, ahogy azt elképzeltük, előre kigondoltuk." Nem megfelelő a gondolkodási modell a fejedben (az utca nyelvén: nincs elég élettapasztalatod), nem ismered az élet törvényeit és/vagy hamis adatokat viszel be.


Egyébként mi a baj az elképzelésed és a valóság közti anomáliákkal? Nem tudod kezelni a realitást? Érdekel.

2018. dec. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindegyik elgondolkodtató. Nem kell itt nagy dolgokra gondolni, pl. megajándékozol vkit, elképzeled, hogyan reagál majd, és nem éppen úgy alakul. Nincs gondom ezen szituációk kezelésével, csak feltűnt, hogy bár nem tartom magam fantáziátlan embernek, de sokszor nem számoltam azzal az eshetőséggel, ami végül kialakult. És ez nem azt jelenti, hogy nekem semmi nem sikerült az életben, nagyon rossz feltètelezés volt ez, de véleménynek mindenesetre érdekes.
2018. dec. 22. 22:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!