Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Én pénzem vagy mi pénzünk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Én pénzem vagy mi pénzünk?

Figyelt kérdés

Hosszabb párkapcsolatban, házasságban élők, hogyan szoktatok hivatkozni a bevételetekre?

Mi pénzünk, én pénzem, párom pénze?


Én még 5 év együttélés után is azt szoktam mondani, hogy a "férjem pénze", "férjem vette", nem pedig mi pénzünk vagy mi vettük.

Többnyire én is dolgozom, kivétel most még márciusig, most csak alkalmilag. De sajnos teljes állásban is a férjem fizetésének a töredékét keresem, és fogom mindig is, a munkánkból adódóan.

Volt már, hogy kérdezett valaki valamit erre vonatkozóan, én meg elmondtam, megjegyezte (nem negatívan), hogy az jó dolog, ha ilyen stabil anyagi háttérrel rendelkezünk, én meg gyorsan hozzátettem, hogy én nem, csak a férjem.


Tudom, hogy házasságban minden közös, de nem tudom az enyémnek/miénknek érezni azt, amibe én nem tettem egy fillért se.


El fog ez múlni?


2018. dec. 23. 18:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Amit már közösen veszünk, a házasságunk alatt, az a miénk. De pl. a férjemnek volt lakása,autója már a házasságkötés előtt. Azt sosem mondtam a miénknek, az Övé. Az már más,hogy közösen használjátok.


Az nem jó ha még évek után is esetleg az alap kiadásokat is külön kasszából származónak érzed.

2018. dec. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%

Mindkettőnknek volt többmilliós megtakarítása/ingatlana még arról az időről, mielőtt összejöttünk volna, ami most is külön van, esetleg ha kellett valami nagyobb közös dologra, akkor egyenlő módon vettünk ki belőle.


De a fizetésünk egy bankszámlára jön, amihez két kártyánk van és "mi pénzünk" úgy mondjuk. Ha valaki 20 ezernél drágább dolgot akar venni, az mondja a másiknak és szerencsére egyikünk sem pénzelba szós típusú ember. Vagy pl közös megtakarítási számlánk van, amire az újonnan megkeresett pénz el nem költött része megy. Nem egyformán keresünk, de mindketten relatíve sokat.

2018. dec. 23. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Nálunk minden közös, az is, ami papíron nem. A ház az enyém, megismerkedés előtt is az volt, de a miénk.

Ez persze akkor kap jelentőséget, ha egyszer elválunk, de nem ez a cél. :)

A kocsi a kivétel, mert elvileg a miénk, de a pàromé. Ő vezeti, odavan érte, engem hidegen hagy. Akkor viszem, ha nagyon muszáj.

2018. dec. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

Én még 5 év együttélés után is azt szoktam mondani, hogy a "férjem pénze", "férjem vette", nem pedig mi pénzünk vagy mi vettük


Dettó én is így...sajnos sokkal kevesebbet keresek.

2018. dec. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4%

Soha nem mondtam kapcsolatban hogy “mi pénzünk “

Pénzben nem közösködöm. Nalam mindig én pénzem te pénzed volt

Amit kellett fele fele arányban ki fizettük (rezsi ,kaja) soha nem mondtam nem is tudnám mondani hogy mi dolgunk. Szakítás után nekem ne vágjon semmit a fejemhez hogy ő többet tett a közösbe , többet fizetett , mennyit költött rám.

Nalam kapcsolatba ezért csak a külön kassza jöhet szoba én pénzem te pénzed. Így nincs gond szakítás esetén.

N

2018. dec. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
Sajatomkent hivatkozom a penzemre, a paromera meg a sajatjakent. Kb ugyanannyit keresunk, de ha nem igy lenne, akkor is igy lenne.
2018. dec. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Érdekes felfogás 5-ös válaszoló. Tehát te alapból minden kapcsolathoz úgy állsz hozzá, hogy úgyis szakítani fogtok, ezért már előre kibúvókat is keresel. Fő a bizalom...
2018. dec. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

#7 nem úgy állok hozza de soha nem lehet tudni mi lesz. Sajnos semmi sem tart örökké . Rám senki sem fog köpködni szakításkor, hogy mennyit költött rám miket vett, mennyi pénzt fektetett a kapcsolatba stb. Ezért nem is engedem hogy bármimet is finanszírozza a másik, ajándékokat vegyen , bármire is meghivjon , mindeki fizeti a maga részét , fogyasztását szórakozásat és kész.

Amugy is az van előadva hogy minden nő pénzre megy hogy le húzzák a férfiakat anyagilag. Na ezért sem szeretek pénzben kozoskodni . Rám egy férfi se fogja ezt mondani. Külön kassza amugy is csak jó mindkét félnek. Több pénzünk marad

2018. dec. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

én egy négyéves kapcsolatban vagyok, úgy kábéra osztozunk, nem filléreskedünk.

bizonyos dolgokban ő költ többet, másokban én.

ha összeházasodunk, akkor gondolom, máshogy lesz, pláne ha én nem keresek egy ideig. filléres gondjaink nincsenek, talán ez is azért segít abban, hogy ne legyenek ebből viták. meg egyikünk sem akarja kihasználni a másikat, ez is egészen nyilvánvaló.

2018. dec. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Enyém.
2018. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!