Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van szerintetek olyan kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van szerintetek olyan kapcsolat ami hosszútávon is jól működik?

Figyelt kérdés
Mert azt látom a környezetemben,hogy össze jönnek az emberek,jó esetben pár évig működik minden,akár lesznek gyerekek,utána pár év múlva beüt valami probléma(megcsalás,elhidegülés,állandó veszekedések...).Akiknél kívülállóként jónak tűnik a kapcsolat ott is a háttérben valami bajok vannak( a frusztrációt alkoholba,túlevésbe,lustasága...folytaják). Kezdem azt látni az lenne a boldog élet,ha összejönnék amíg jó együtt vannak ha megunták egymást jöhet a másik.(Így viszont minimun pár évente cserélnék a kapcsolatot,a házasság intézménye felejthető,elavult lenne,az embernek 50 éves korára kb 20-30 kapcsolaton lenne túl.
2017. dec. 25. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én hiszek benne.


Az a baj, hogy a maradék 6.9 milliárd nem hisz.


Így egyedül vagyok.

2017. dec. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha magadhoz hasonló értékrenddel bíró társat fogsz ki,van rá esély.Sajnos ezerből egy ilyen,ha akad.
2017. dec. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Az ember alapvetően NEM monogám.
2017. dec. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van, bár az én kapcsolatom csak tíz éves. Remélem továbbra is jól működik majd. Hullámvölgyek vannak, komoly krízis nem volt még. Általánosságban ok minden terület, szeretjük egymást nagyon.
2017. dec. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat ha nem vagy kiegyensulyozott akkor 5-6 ev jo esetben. Sokaknal az a baj hogy az egyik otthon ulne masik meg menne es ez igy szetbomlasztja oket. Akiknek mar volt hosszabb akpcsolata nem nagyon mennek bele sokaig komoly dolgokba.
2017. dec. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan kapcsolat nincs, ami mindig jól működik. Ha jön valami gikszer, el kell dönteni, hogy átvészeljük a társunk mellett a pocsék időszakot, vagy másik pár után nézünk. Egyébként a puszta fajfenntartáshoz tényleg az lenne ideális, ha 3-5 évenként más partnerrel hoznának létre utódot az emberek. Csak közbeszólnak olyan tényezők, mint az érzelmek és a civilizáció.
2017. dec. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3,5 év krízis nélkül, kiváló komunikációval,valtozatlan szerelemmel
2017. dec. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Persze, csak tenni kell érte piszok sokat :)
2017. dec. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal szimpatikusabbnak látom az általad felvázolt modellt, és azt, hogy merjenek az emberek kilépni a rossz kapcsolataikból, mint hogy éveket töltsenek el a szarban gyávaságból/félelelmből/önigazolásból stb., amikor egyedül vagy mással már sokkal boldogabbak lennének. Szerintem a házasság intézménye már rég elavult, már ha valaha is egyáltalán működőképes lehetett. Ez nem az emberek hibája, mert ők olyanok, amilyenek, hanem eleve a rendszer nem (volt) emberbarát, szóval a válások száma szerintem sokkal inkább arról árulkodik, hogy az emberek elkezdték a kezükbe venni a sorsukat, mintsem elhidegülve öregedjenek meg. Mondom ezt úgy, hogy amúgy házas vagyok.


Meg az is változott, hogy mit várnak az emberek a házasságtól: míg régen tényleg inkább a gazdasági közösséget jelentette (hozomány, közös gazdálkodás, "törvényes" gyerekek - több munkáskéz), manapság már ennél többet (vagy mást) várnak tőle az emberek. És nem hiszem, hogy régebben annyival boldogabbak lettek volna a házasságok, egyszerűen csak más elvárásaik voltak, amikbe simán belefért pl. egy feleségverő, megcsaló férj vagy egy elhidegült, alkoholista feleség.

2017. dec. 26. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!