Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiléptem egy bántalmazó...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiléptem egy bántalmazó kapcsolatból, de nem tudom feldolgozni a történteket. Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül egy hónapja zártam le ezt a viszonyt és azóta folyamatosan rágódom a történteken. Mindig azt gondoltam, hogy velem ez soha nem történhet meg mert majd átlátok rajta... mégis belekeveredtem. Határozott, komoly és öntudatos embernek tartom magam. Előtte mégis megalázkodtam, minden szavát elhittem és hagytam, hogy porig romboljon és megkárosítson.

Tulajdonképpen magam előtt nem tudom felvállalni a történteket. Folyamatosan önmarcangolok, naponta 100x megkérdezem magamtól, hogy hogy lehettem ilyen ostoba, miért pitiztem egy ilyen embernek...


Hogyan lépjek ezen túl? Hogyan álljak le a magyarázatok keresésével?



2018. dec. 28. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Túl fogsz rajta lépni idővel. Ez kell gondolkodj rajta értsd meg mit miért tettél így lefog ülepedni lassan ez a dolog. Nem könnyű dolgon mentél át így a felejteshez sem kevés idő kell. Nyugalom eljön az idő mikor már egyre inkább nem lesz a mindennapjaiban.
2018. dec. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl. vedd tudomásul, hogy vannak olyan emberek, akik gátlástalanok és képesek a környezetüket manipulálni, de ez nem a te hibád. Légy nagyon büszke magadra, hogy sikerült kilépned, vond le a következtetéseket, hogy legközelebb ne kerülj egy ilyen hálójába, és ne büntesd magad a másik gátlástalansága miatt.
2018. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Keress fel egy pszichológust, egy szakembert, aki segít neked ezen a nehéz időszakon túl jutni.

Nem szégyen, ha segítséget kérsz.


Így is gratulálok, hogy sikerült kilépned ebből. Ez nagy lelki teher és nagy megpróbáltatás, amit egyedül nem biztos, hogy tudsz helyén kezelni.

2018. dec. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus segíthet, ha átbeszéled vele a történteket.


Egyébként semmi értelme az önmarcangolásnak, mindenből lehet tanulni.

2018. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szakemberhez már bejelentkeztem, de csak ünnepek után tud majd fogadni. Addig is szeretném valahogy tudatosan kezelni ezeket a gondolatokat.

2018. dec. 28. 19:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a szív és az ész szemben áll egymással,szóval ne várd hogy 2 hét múlva elfelejtesz mindent.Én még 2 év távlatából is szoktam bizonyos dolgokra gondolni,és tud bosszantani pár dolog.Segít ha ki tudod magadból beszélni,nem ártana egy jó barát ehhez.
2018. dec. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!