Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő:

Igyekszem jó barátnő lenni,aki mindig ott van,ha szükség van rá.Ha a páromnak gondja van,mindig azon vagyok-amit lát is-,hogy neki jó legyen,hogy megoldódjanak a gondjai,azonban semennyire sem értékeli.

Tényleg vannak olyan gondkai,amiket nem lehet megoldani csak így,ráadásul ő nem is akar vele mit kezdeni,pedig állandóan szar a kedve miatta.Én mindig próbálom keresni a megoldást,de annyira bosszant ez,hogy semennyire sem értékeli az igyekezetemet.

Ha mondom neki,hogy mit hogyan kéne,hogy valami is kicsit jobb lehessen neki,egyből jön a szidás,lehord mindennek.

Kezdem azt hinni,hogy félreismertem,és valójában semennyire sem tisztel.

Amúgy nem mártom bele az orromat a magánügyeibe,ez más jellegű,rá sem csimpaszkodom,se semmi ilyen idegesítő dolog,csak segíteni szeretnék neki,mert meg lehetne oldani,de ő csak szid,csúnyán beszél velem.

Velem van a baj? Tényleg valamit rosszul csinálok?

Ez az állapot már a kapcsolat rovàsára megy lassan.


2019. jan. 2. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
58%

"...aki mindig ott van ha szükség van rá..."


Nem attól leszel jó barátnő, !és jó anya sem! :) , hogy kéretlenül megpróbálod helyette megoldani a problémáit, amikhez gyakorlatilag semmi közöd.


"csak segíteni szeretnék neki, mert meg lehetne oldani"


Igen, meg lehetne, de nem a te dolgod.Ez az ő személyiségfejlődési kihívása, a tiéd az, hogy reflektálj magadra és felismerd, hogy a tiéd pedig ezt felismerni.


Mindettől függetlenül az ő reakciója sem túl érett, "lehord mindennek".


Anya mintád milyen egyébként?

2019. jan. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát jobb,ha inkább szakítok vele,mert engem megaláz azzal,hogy minden utolsó senkinek elhord hónapok óta?

Talán ez az,ami a legjobban bosszant,mert nem ilyen volt.

Sok hönapig tűrtem,hogy semmit sem cselekedett,csak rajtam csattant a feszkó mindig.Beleuntam,úgy gondoltam,hogy lehet jobb lenne,ha néha adnék neki egy-egy tanácsot,vagy elmondanám a véleményemet,hogy lehetne jobb neki.

De akkor valószínű neki így a jó,hogy semmit nem csinál.

Es igazad van,ez az ő dolga,ezzel tisztában vagyok,de szerintem az nem ártott sosem,hogy megjegyeztem neki alkalmanként,hogy számíthat rám,ha úgy van.

2019. jan. 2. 10:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Az nem ártott, de úgy próbálod megoldani a problémát ahogy nem lehet.


A jellem nehéz helyzetekben mutatkozik meg igazán.


Hónapokon át hagytad, hogy rajtad csattanjon az ostor és tűrted, hogy csúnyán beszéljen veled?Hónapok óta ez van?


Van neked önbecsülésed?


Ez a valódi probléma.

2019. jan. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tedd fel magadnak a kèrdèst. Ilyen ember kell neked? Ilyen "társ"?

Aki egy rakás szerencsètlensèg, a problèmáit nem akarja megoldani, csak siránkozni tud, továbbá úgy beszèl veled, a párjával, mint akit a S..ből rángatott ki?

Nem mondom meg, hogy mit kellene tenned, ezt neked kell eldöntened.

Ha neked egy ilyen problèmás magatehetetlensèg kell, aki mèg csak tisztelni sem tud tèged, akkor rajta. Legyèl vele, de akkor viseld el a következmènyeit.

2019. jan. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Veled is van baj, vele is. Meg kell tanulnotok kommunikálni. Asszertivitás!


Leginkább kérni, kérdezni. A segítség az nem úgy működik, hogy te látod, hogy segíteni kell, és ugrassz! Meg kell beszélni... „kéred a segítségemet?” ...és ezt neki el kell fogadnia. Aztán ha sikerült, és elismerésre vágysz, akkor azt is kérheted. Ezeket MEG KELL BESZÉLNI! Amíg nem tudatjátok egymással, hohy mire van szükségetek, addig nem várhattok el egmyástól semmit, de tényleg SEMMIT!


ASSZERTIVITÁS!

2019. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :) !

Igazából már sokszor leültem vele,próbáltam beszélni,mégis miben tudnék segíteni,ha akármiben tudok,mondja el,vagy hogy mi lenne a jó neki,de ehhez két ember kell.

Sajnos igen,megalázott ezzel jó párszor,ezért is fontolgatom ,hogyha erre nem képes -plusz erkölcsileg is lesüllyed-,akkor a későbbiekben is biztos lesz rá példa,amit nem fogok így elnézni.

2019. jan. 2. 12:40
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Eddig se kellett volna elnèzni. Azt, hogy megaláznak, soha nem szabad eltűrni.
2019. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én véleményem az hogy a pasid nem akarja megoldani a problémáját. Sajnáltatja magát aztán mikor segítenél lehord mindennek. Ezt biztos nem viselném el nekem nem kell olyan pasi amelyik nem akarja megoldani a bajait aztán ráadásként még engem csesztetne.
2019. jan. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!