Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátnőmmel jól elvagyunk,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőmmel jól elvagyunk, de van egy lúzer bátyja aki pénzt akar kérni tőlem a hiperszuper vállalkozására. Már vagy 4 ilyet elbukott. Hogy tudom kivágni magam ebből?

Figyelt kérdés

A srác egy igazi lúzer, soha életében nem csinált semmit, csak mindig előállt valami ötlettel, vállalkozással amihez kezdőtőke kell (eddig 4 x adott neki valaki), és mindig el is bukta...


Tudja, hogy van pénzem, és bár még nem mondta ki konkrétan, de már szervezi, hogy pólókat fog matricázni, és ehhez kell neki 300.000 Ft...

Sajnos az anyja 100%-ig bízik benne, a barátnőm meg "egy család" szóval az sem könnyű.


Nyilván nem akarok összeveszni a barátnőmmel, csak nem tudom, hogy vágjam ki magam a dologból... Valami ötlet? Nem szívesen ajándékoznák el ennyi pénzt...


2019. jan. 10. 13:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egész egyszerüen nemet mondasz.
2019. jan. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy nemmel.Nem kötelező sponzorálni a barátnőd testvérét.Adjanak ők!Vagy minek néznek Téged a megtakarítási számlájuknak?
2019. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%
Mondd,hogy le van kötve,nem tudod felvenni
2019. jan. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Megvárnák a lekötés végét hidd el.
2019. jan. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt el kell mondani nekik is,amit ide leírtál.Megmondod,hogy senkivel nem akarsz emiatt rossz kapcsolatot ápolni a továbbiakban,de nem adsz neki szívesen pénzt,mert úgy látod,hogy nem sikerül neki semmi sem,amibe belevág.

Azt mondjuk nem értem,hogy az anyjának ,meg a barátnődnek mégis milyen jogon van abba beleszólása,hogy kinek adsz a pénzedből.

2019. jan. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak konfliktusok, amikbe bele kell állni. Ez pont ilyen.

Megmondod a tesójànak, hogy nem adsz, mert te ebben nem látsz fantáziát, és nincs annyi pénzed, hogy legyen 300 ropid, amit lehúzol a wc-n.

A barátnődet le tudod szerelni, ha megmondod, hogy a közös jövőtökre tetted félre, és ő is bánni fogja, ha elúszik.

Anyukának megmondod, hogy szálljon ki a zsebedből, nem a te gyereked, neked nem kötelességed őt támogatni, se anyagilag, se erkölcsileg.

A maximum, amit bevállalnék, hogy segítek üzleti tervet írni, hogy felvehessen hitelt, és abból elindulhasson.

2019. jan. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem kell kivágnod magad ebből. Egyszerűen csak megmondod, hogy nem adsz pénzt. Mégis mi ebben olyan nehéz?:)
2019. jan. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy családtagja, nem kötelező neked finanszírozni az agymenését. Majd eltakarodik dolgozni, ha nem tetszik neki.
2019. jan. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem először a barátnődnek hozd fel ezt. Ha minimálisan is értelmes, akkor belátja, hogy teljesen életképtelen a tesója is meg az ötletei is. Nem tudom, nekem ilyen esetben család ide vagy oda az első dolgom lenne, hogy a párom lelkére kötöm, hogy esze ágába ne jusson egy forintot is adni neki.

De egyébként szimpla őszinteség. Megmondod neki, hogy eddig egyik ilyen ötlete sem működött, te ebben sem látsz potenciált, ezért nem adnál bele pénzt. Hogyha ezen megsértődik akkor az elég jó jel, hogy nem is nagyon kell vele tartani a kapcsolatot ezentúl. Ha meg a barátnőd sértődik be ezen akkor nem sok esze lehet. Szerintem ez inkább őt minősíti, és el kellene gondolkozni rajta, hogy ilyen nő mellett maradj-e.

2019. jan. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Egyszerűen őszintén ennyi:) azért bunkó meg arrogáns ne legyel :D
2019. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!