Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyire támogatnád a barátnőd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire támogatnád a barátnőd, ha elvesztené a munkáját?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk ilyen esetben a férfi felajánlja, hogy rendben, nem kell beadnia semmibe sem, kaját is ugyanúgy kap, fizeti neki a TB-t.

Tegyük fel, a lánynak van megtakarítása, de nem jár neki semmilyen állami jutattás.

A megtakarítását megtarthatja, azzal a feltétellel, hogy nem nyúl hozzá, ameddig nem kap állást. Nem kell adni belőle semmibe, de ne is élje fel.

Havonta kap egy kisebb összeget (2-3000Ft), amit elkölthet a szükségleteire (sampon, tusfürdő, smink), a fodrász ezen felül ki lesz fizetve olyan időközönként, ahogy eddig is járt.

Ha szüksége van még valamire ezen felül (pl elszakadt az egyetlen táskája, kilyukadt a cipője), szóljon.


Természetesen eleve külön kasszás kapcsolat.


Túlzás vagy elhanyagolás, ha ennyire hajlandó a társ?


2019. jan. 10. 14:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk most jelenleg ilyesmi helyzet van, két hete nincs munkám.

A TB-t nem kell fizetnie senkinek, mert bejelentkeztem a munkaügyi központba, így biztosítva vagyok.

Az álláskeresési járadék (régen munaknélküli segély) az JÁR, tehát akinek nincs munkája, és beregisztrál, az kap.

A rezsibe és a kajába nem kell beleadnom.

Van egy kevés megtakarításom, de nem szeretném az egészet felélni.

Fodrászhoz, körmöshöz, stb. nem járok már, magamnak csinálok mindent.

De pl. múltkor elmentem jógára, az ilyen és hasonló "luxust" természetesen egyértelmű hogy saját zsebből fizetem.

Egy hónapon belül szeretnék dolgozni.

2019. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
27%

"A megtakarítását megtarthatja, azzal a feltétellel, hogy nem nyúl hozzá, ameddig nem kap állást."


Ha külön kassza van és van megtakarítása is, akkor miért a másik félnek kell mindent állni? Őt rúgták ki és mégis más finanszírozza a munkakeresést? Ez elég logikátlan.


Nyilván teljesen más a szituáció, ha az a megtakarítás pár ezer forintot jelent.

2019. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
71%
Valószínűleg azért 12-es, mert akinek nincs munkája, annak nem lesz fizetése sem. És ha szeretjük a másikat, jóban-rosszban (nem csak jóban), akkor segítünk neki/rajta, ahol tudunk. A problémákat közösnek érezzük, és azon dolgozunk, hogy az a gond ne okozzon gondot.
2019. jan. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
26%
"Természetesen eleve külön kasszás kapcsolat." Nem, ez nem természetes. Ez nem partnerkapcsolat. Ez valami fajta párhuzamos élet ugyanabban a légtérben. Kb. úgy beszélsz róla, mintha a szobanövényed lenne. A kutyádat jobban szereted, ugye?
2019. jan. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
27%

"Valószínűleg azért 12-es, mert akinek nincs munkája, annak nem lesz fizetése sem. És ha szeretjük a másikat, jóban-rosszban (nem csak jóban), akkor segítünk neki/rajta, ahol tudunk. A problémákat közösnek érezzük, és azon dolgozunk, hogy az a gond ne okozzon gondot."


Az alapfelvetés az volt, hogy van megtakarítás. Akkor milyen problémáról beszélünk? Inkább az tűnik problémának, hogy a munkanélküli fél, akár 1 ft-ot sem költ a megtakarításából, de a kereső fél még mínuszba is kerülhet az adott hónapban.

2019. jan. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mindenben támogatnám ahogy ő is tette, mikor én felmondtam, és kicsit itthon akartam lenni képezni magam. De ahogy ismerem, a torkán le kéne nyomnom, annyira ellenkezne:D Ahogy én is tettem.
2019. jan. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!