Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek az gond, hogy 24...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek az gond, hogy 24 évesen MÉG (! ) nem szeretnék gyereket, hanem előbb szeretném a mesterképzést elvégezni, s dolgozni is? Én vagyok a lány.

Figyelt kérdés

A párom már úgy gondolja, vágjunk bele a babaprojektbe, ami nincs is úgy ellenemre, de én adnék még magamnak egy 2 évet. Ő 31 éves, de én csak 24 és most fejezem be az első diplomámat, amire még megcsinálnék egy egyéves külföldi mesterképzést is, VAGY egy itthoni kétéves mestert.


Én úgy érzem, így lenne helyes a sorrend, mert egy kisbaba mellett aztán nagyon nehéz volna egyszerre pénzt keresnem is és tanulnom is.


Eddig kizárólag diákmunkáim voltak, szóval nincs meg az egyéves munkaviszonyom sem.


24/L



2019. jan. 12. 19:52
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Két hónap múlva leszek 24, szóval még hivatalosan annyi SEM vagyok.... De a kérdés szempontjából lényegtelen.


Korainak tartom nagyon is, nem azért mert ennyi idős vagyok, hanem a hiányérzet miatt, hogy le kéne tennem valamit még az asztalra: mester diploma például és munkahely találása.


Mindenkit felpontoztam aki normálisan válaszolt! :)

2019. jan. 12. 20:54
 22/33 anonim ***** válasza:
10%

De most őszintén kérdező. Miért nem dolgozol és szerzel tapasztalatot az első diplomádban? Nem azt mondom én sem nyilván, hogy szülj, ha nem akarsz, de igazából tök mindegy mikor szülsz karrier szempontból. Ha most, 30 évesen belevetheted magad legkésőbb ugyan úgy és már csak könnyebb lesz a gyerekkel. Ha később, akkor a "mennyi szakmai gyakorlata van?", "tervez szülni?" meg hasonló szájhúzkodások lesznek, amivel szembesülhetsz. Amit az első kommentet helyett inkább kérdezni kellett volna... Mi óta vagytok együtt?

32/f

2019. jan. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

32/f: 2 és fél éve vagyunk együtt.


Még egyszer mondom: mindenképpen lesz gyerekem, tervben van! Nekem egyedül az időzítéssel van bajom! Jelenleg nulla forint saját pénzem van és elenyésző munkatapasztalat (diákmunka az szinte nem is számít itt semmit sem). Nem szeretnék megállni egy alapdiplománál, kellene rá nagyon is az a mester, ha tényleg jól szeretnék keresni utána...


Plusz, fiatal vagyok még. Nem hiszem, hogy ennyire sietnem kéne.

2019. jan. 12. 21:13
 24/33 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt a kérdésedre válaszolva, hogy olyan egyetemen tanulok, ahol nem lehetséges 2 napnál többet dolgozni. Így kizárólag alkalmi diákmunkákat vállalok, amikor vállalok, de a vizsgaidőszak még így is gyilkos...
2019. jan. 12. 21:15
 25/33 A kérdező kommentje:
Ja és bocsánat, de nem ,nem mindegy mikor, hova, milyen körülmények közé érkezik a gyerekem: a nagy semmire, a nagy bizonytalanságba, vagy 2 évvel később, amikor már jogosult vagyok a támogatásokra és van egy kis saját pénzem is, plusz, visszavárnak a munkahelyemre! Szóval nem mindegy!
2019. jan. 12. 21:19
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

Csak azt magyarázom, hogy a munkahelyek, ahova visszavárnak, nem azok a fajták nagy általánosságban, amiket agyon fizetnek. Ahogy most írtad, hogy a nagy semmire nem és, hogy utalsz arra, hogy neked is mennyire jó fizetés kell, így felmerül a kérdés, hogy a párod hogy áll anyagilag. Nem érzed egészen biztosnak még a családalapításhoz ? 2.5 év már egész komolynak is mondható...együtt éltek már ?

32/f

2019. jan. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
35%
Én 22 évesen szültem egyetem alatt, jutott mindenre időm, gyerekre is bőven, sulit is befejeztem. Amikor ovis lett, akkor kezdtem dolgozni, az én szakmámban szerencsére már a bscvel is jól lehet keresni. Semmiért sem cserélném el a fiatalkori anyaságot, de ezt neked kell tudni. 27/N
2019. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond, én is ugyanígy vagyok 24 éves lányként. Ezért választottam korban jobbam hozzám közeli párt magamnak, nem 30+ éveset, aki már máshol tart az életében.
2019. jan. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne kapkodj!

Diploma és pár év munkaviszony után szültem, így egyrészt jogosult voltam az ellátásokra (pl. max. GYED), másrészt csak a babával foglalkoztam, továbbá tudtam, hogy lesz hova visszamennem. Ahogy bekerült bölcsibe, én pedig újra dolgozni kezdtem, egy rohanás az élet. Most már ovis, de marha nehéz mindent összeegyeztetni, szóval legalább az első időszakot élvezd ki nyugisabban.

Tisztelet a kivételnek, de aki kisbaba mellett tanul, előadásokra és vizsgázni jár, annak általában van egy rakat segítsége nagyszülői oldalról, illetve a párjának olyan a munkája, hogy bármikor ugrani tud.

2019. jan. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

#28 igen, ezen egyébként én is elgondolkoztam. Lehet, hogy ilyen téren tényleg a korkülönbség a probléma. Én ha most teherbe ejtetném magam, akkor ennyi erővel minek tanultam idáig, hogy utána 3 évig még ne dolgozzak? A sorrend nem okés...!

2-3 év múlva már más lesz a véleményem és még akkor is bőven időben leszek. :)

2019. jan. 13. 16:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!