Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek megéri úgy benne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek megéri úgy benne lenni egy kapcsolatban, hogy minden éjjel sírok?

Figyelt kérdés

Alapvetően sokat szorongok, mert nagyon rossz gyermekkorom volt. Járok egyetemre, és terápiára is, de benne vagyok egy kapcsolatban, ahol a barátom nem tudja elviselni szorongásos rohamaimat, amik néha előtörnek, mintha szétválasztaná azt, hogy mi az, amit még elfogad, és mi az, amit már nem. Ez a tipikus, "szeretlek, de...". Feltételekkel szeret, ha éjjel sírnék és rosszul lennék, akkor az lenne a baja, hogy éjszaka felhívtam őt, miközben neki is megvan az élete. Persze egyszer-egyszer ezt meg lehet tenni, de nekem gyakran vannak ilyen szorongásos pánikrohamaim, nem tehetek ezekről. És azért sírok, mert egy olyan párkapcsolatban érzem magam, ami működik mindenhogyan, kivéve hogy olyan feltételekkel szeretne, amiket én nem tudok rendesen befolyásolni. És ez nagyon kikészít, mert úgy érzem, nem ő a hibás, ez mindenkit kikészítene, és én igyekszek terápiára is járni, meg dolgozni magamon, de valami nagyon fáj, és leginkább az, hogy vagy velem van a baj, nincs ez gyakran egyébként, hanem, hogy én egy olyan személy vagyok, aki nem elég jó, nem eléggé szerethető amiatt, ami vele van. Igazából csak az intimitás hiányzik a kapcsolatunkból, nem tudok neki elmesélni dolgokat, mert félek, hogy túl soknak érez. Ugyanakkor idegesíti, ha azt gondolom, túl soknak érez, mert szerinte ez nem igaz, őt az idegesíti, hogy ezt gondolom, pedig épp az a lényeg, hogy a testbeszéde elárulja őt. Sokszor úgy érzem, én jobban szeretem, mint ő engem, és emiatt vagyok kikészülve, én több időt töltenék vele, mint ő velem, és ha merek olyat mondani, hogy jobban szeretem, mint én őt, akkor nagyon kiakad.. pedig annyira érzem, hogy ő csak akkor érdeklődik, amikor úgy gondolja, neki az elég. Heti 2-3x találkozunk, pedig nincs annyi sok dolgunk. Mit gondoltok?

Szerethető lennék még én valaha?


2019. jan. 18. 01:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem jó neked ez a kapcsolat. Lépj ki belőle. Találsz majd olyat, aki elfogad és támogat, segít a gyógyulásban. Ne Érd be ennyivel.
2019. jan. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%

Igen. Lehetsz szerethető szerintem. És tenni is akarsz a rossz ellen. De a párod... Nem tudom. Lehet jobb lenne ha kilépnél.


Én is sokat szorongok. Főleg amiatt mert nem találok senkit. Hiába próbáltam meg mindent. Vártam a csodára, kerestem ég alatt, föld felett. Nem találom ki nekem való. Meg amiatt mert vizsgám is lesz nem soká. De mindegy. Jól esett ezt picit elmondani.


Neked kell döntened. Ha ki szeretnél, lépj ki. Ha maradni akarsz, maradj.


F/19

2019. jan. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

Kilépsz vagy sem kérdező, útravalóul vésd az eszedbe, hogy az a fajta szeretet, amit te keresel szülő és gyermeke, elsősorban anya és gyermeke között létezik. Ezt kénytelen vagy elfogadni, különben mindig probléma lesz számodra minden kapcsolat. A példa kedvéért had kérdezzek valamit? Szereted a párodat, ha meghúzza a szomszéd Marist az ágyatokban? Szereted, ha hasbarúg és elvetélsz? Szereted, ha pofánvág úgy, hogy legurulsz a lépcsőn bármilyen ürüggyel? Ugye, hogy nem, szóval felejtsd el.

Előbb meg kéne gyógyulnod vagy stabilizálódnod, aztán keresgélned. A másiktól hiába várod, hogy gyógyítson meg, nem fog tudni, te magad gyógyulsz meg, ha meg akarsz.

32/f

2019. jan. 18. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem lépj ki a kapcsolatból és szedd rendbe magad. Valóban működő kapcsolatra vágyhatsz és várhatsz, de kevesen bírják ezt és kevesen tudnak eleget tenni a feltételeidnek. Egy egészséges embernek hosszútávon fárasztó ez és ígyis jó úton haladtok a szakítás felé.
2019. jan. 18. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Tipikus hisztis liba effektus. Azon csodålkozok még melletted van a pårod.
2019. jan. 18. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
56%

Hagyd ott a fenébe. Utálni fogod magad érte az első pár napban valószínűleg, de garantálom, hogy olyan jót fogsz aludni, olyan nyugodtan, mint soha eddig.


Ugyanez volt velem is, későn vettem észre és nehezen, hogy amihez ragaszkodom, az teljesen tönkretesz...

2019. jan. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Örülj hogy elvisel.
2019. jan. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
64%
Majd akkor kezdj kapcsolatba, ha egeszseges vagy. Jelenlegi formadban soha nem lesz mukodo, boldog kapcsolatod, mert nem lehetsz benne egeszseges fel, es a masiknak konkretan el kell viselnie teged, a hisztit, az erzelmi zsarolast, a rohamokat, az onkontroll teljes hianyat, az onbizalomhianyt meg tarsait. Ezeken egyedül kell dolgoznod, nem kapcsolatban.
2019. jan. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a párod is szeret téged és elfogad így akkor nincs itt senmi gond.Én tudnám tolerálni az ilyen dolgokat.
2019. jan. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, hogy érzed, saját magadat mennyire tudod szeretni és elfogadni olyannak, amilyen vagy?
2019. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!