Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátom hugával mit kezdjek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátom hugával mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Barátom huga 9 éves. Szülők elváltak, anyja idegileg kesz van, apja nem foglalkozik vele, barátom hozzám költözött és dolgozik. Akárhányszor megyünk együtt hozzájuk, annyiszor a kislány hisztizik és akkor csak a barátom tud vele valamit kezdeni. Bezárkózik a kislány a fürdőbe, volt hogy ruhástol befeküdt a vizes kádba mert rájött az 5 perc. Nekem sose köszön ha ottvagyok, mikor hazautazom akkor el sem köszön. Szóba sem áll velem. Barátom anyja azt mondta, féltékeny rám a gyerek. De ez beteges. Meg lett neki mondva hogy én nem sajátítom ki a tesóját meg ne féljen, jöjjön be hozzánk a szobába, kérdezzen mert nem felesleges harmadik. Múltkor is kártyáztunk vele. De addig voltunk jók amíg ment a játék. Barátomnak akárhányszor mondtam ezt hogy rosszul esik, nem szeretek ott lenni mert a huga valószínűleg nem kedvel akkor mindig én vagyok a rossz hogy magamra veszem. Barátom mindig azzal jön hogy nézzem meg milyen múltja van, de mondtam neki hogy ezzel nem takarózhat. Anno mikor ennyi idős voltam nekem roszabbul járt a családom, mert apám meghalt, tesómnak volt barátnője még se voltam rá féltékeny. Ahogy emlékszem teljesen jól álltam az akkori barátnőjéhez. De a barátom hugához hiába szólok,vissza se szól. Ott vagyok rossz a kedve, fekejet vág. Ha hazautazom akkor szokott örülni. A családjukból akárkit megkérdeztem, mindenki azt mondta hogy ne foglalkozzak vele, ő ilyen majd kinövi. Az anyjának a testvérének se köszön, őt se "fogadja" el. Az iskolájában ajánlottak neki pszichológust de nem vitték el. Nem hiszem hogy kinövi. Szüleik mivel elváltak az apja 2x látott engem de első perctől fogva utált. Érdekes a családba mindenki kedvel csak a volt családfő nem. A barátom hugának is olyanokat mondott hogy én elveszem az időt tőle, amit a barátommal tölthetne..De ez még tavaly volt. Jó pár hónap eltelt és mindig ez van. Barátom is csak jön a szövegével hogy nem szokott meg. Azért ennyi idő után szerintem ha akart volna megszokhatott volna. Múltkor is hisztizett, hallottam hogy a nevemet mondja mert a tesója mindig velem van, akárhova megyünk vinnénk őt is de nem akar jönni. Volt hogy megmondtam a barátomnak hogy nem megyek többet hozzátok mert a kislány amit művel nekem szívfájdalom. Az anyja rávágta hogy akkor nem is szeretem igazán a fiát hogyha ilyen semmis dologért nem megyek le hozzájuk.


Mit lehetne tenni?



2019. jan. 25. 06:05
 1/6 anonim ***** válasza:
65%

A kislány 9 éves, te a jelek szerint legalább a duplája vagy; fogadd el, hogy nem mindenki egyforma, nem mindenkivel történik ugyanaz ugyanúgy és nem mindenki él meg egyformán bizonyos élethelyzeteket. Rosszul esik, oké, de nem értem, miért kell ezt ennyire magadra venni.


Ha meg képtelen vagy ezen túllépni, akkor fejben te is gyerek vagy még és neked is érned kell.

2019. jan. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt akartam írni, hogy nem mindenki tudja ugyanúgy feldolgozni a rosszat.

A húgának a tesó volt a minden. Gondolj bele. Érzelmileg labilis szülők mellett valószínűleg ő neki az apafigura. Nekem is van egy húgom és tudom milyen az, mikor támasz kell legyél neki.

És igen, a húga szemében te "elvetted tőle" a bátyót.

Megpuhítani nagyon hosszú folyamat lesz, de érdemes bíbelődni vele, mert (tudom, hülyén hangzik) de nyersz egy családtagot ha sikerül. A kislányból még értelmes felnőtt lehet és hidd el nektek lesz a leghálásabb ha lelkileg kihúzzátok a szarból.

A párod néha elvihetné hozzátok hétvégére. Néha süthetnétek együtt sütit, és a párod néha eltűnhetne otthonról hogy ketten maradjatok. Rengeteg türelem és kedvesség kell még akkor is mikor hisztisen elutasít. De ha most sikerül megpuhítani könnyebb lesz vele bánni mikor kamaszodik. Talán úgy érzed ez nem a te dolgod, de a párod szíve gondolom szakad meg mikor ezt a konfliktust látja. Erre gondolj

2019. jan. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Bence_ ***** válasza:

A pasidnak "van" egy lánya.

Kezeld így!

Huga életében valószínűleg ő az egyetlen biztos pont, akire számíthat és aki figyelt rá.

Mivel veled van ezért haragszik, rá nem haragszik pedig az ő döntése, kell egy bűnbak, te! Értsd meg, foglalkozz vele!

2019. jan. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Rockarc ***** válasza:

Szerintem itt apuci keze is benne van a dologban. A baratod kenytelen volt felvenni a csaladfo szerepet, mint rangidos ferfi, apunak ez nyilvan nem tetszik. A lanyok meg meglehetosen apasak szoktak lenni. Eleg par gondosan elejtett szo, es a kislany maris hatat fordit neked. A kettosseg is ennek koszonheto. Amikor foglalkoztok vele, akkor nem azt erzia, mit mondtak neki. Amikor meg nem, akkor persze egybol elkapja a duh.


Nem tudsz jobbat tenni, mint amit masok is tanacsoltak. Eloszor is ne szivd mellre. Masodszor meg kell talalnod a kozos hangot vele. Legyetek baratnok, cinkostarsak, kossetek verszerzodest, akarmi. Talalj ki valamit, amivel meglepheted a baratod, es vond be a kisasszonyt is az elokeszuletekbe. Legyen titok, csinaljatok egyutt, haverkodjatok. Hidd el mindenkinek ez lesz a legjobb, es a baratod is tisztelni fog erte.


42F

2019. jan. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Légy megertőbb minden szívnek létezik a maga kulcsa. Az elfogadásért, szeretetért is megkell dolgozni! Szép kihívás!
2019. jan. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

És ha nem találkoznál a kislánnyal?

Próbáljon meg vele a barátod kettesben beszélni erről. Ezt neki kell megértetni vele, hogy csak azért mert vagy te az nem azt jelenti, hogy elhanyagolja.

2019. jan. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!