Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az baj, hogy nem vagyok féltékeny típus?

Figyelt kérdés
Régebben több barátnőm is felhozta nekem, volt amikor már csak a szakításkor, hogy én még féltékeny sem voltam soha. Egyszerűen én soha nem éreztem ezt az érzést a párkapcsolataimban vagy talán még tinédzser koromban. Azt mondják, hogy egy egészséges féltékenység mindenképpen kell minden kapcsolatba. Az évek során azt is észrevettem, hogy ezt a nők egész egyszerűen elvárják a férfiaktól. Én ezzel nem értek egyet, mivel ha minden rendben van, akkor minek a dolgokat bonyolítani, hiszen attól minden csak rosszabb lesz vagy nem? Vagy legközelebb inkább játsszak rá egy kicsit, még ha nem is érzem ezt a dolgot? Mi a véleményetek?

2019. jan. 31. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Inkább olyat keress, aki nem attól érzi, hogy kell neked, hogy egy féltékeny, állat módjára viselkedsz.

32/f

2019. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nincs olyan, hogy egészséges féltékenység. El kell dönteni: bízol a párodban, magadban, kettőtökben vagy sem. Ha igen, akkor semmi helye féltékenységnek. Ha meg nincs bizalom, megette a fene az egészet. Ezzel együtt gondold át, mennyire tudod kimutatni az èrzéseidet a partnered iránt. Nem érezhették úgy a volt barátnőid, hogy nem fontosak neked?
2019. jan. 31. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számomra nem létezik egészséges féltékenység. Én sem vagyok féltékeny. Egyáltalán. Csak olyannal vagyok együtt akiben maximálisan megbízom. Bizalom nélkül nincs értelme. Szerintem ez hülyeség hogy ez probléma lenne. Jö hogy ilyen vagy.
2019. jan. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
#2 Mivel mindent megadtam nekik, így nem ezzel volt a probléma. Volt figyelem, szeretet, törődés, hancúr, ajándékok, csak a féltékenység hiányzott. Az egyik volt, hogy eljátszotta azt, hogy amikor hívtam telefonon és épp osztálykiránduláson volt, direkt szólítgatta egyik fiú osztálytársát, hogy halljam a telefonban. A többiek is képesek voltak órákig az exbarátjaikról vagy a srác munkatársaikról beszélni, de nálam semmi nem hatott, sőt épp ellenkezőleg. Lehet, hogy az is volt a bajuk, hogy túl magabiztos voltam és így próbálták letörni a szarvam. Bár ez inkább a kislányokra volt jellemző, az érettebb nőim már nem viselkedtek így. 30 felett már nekik is ciki lett volna.
2019. jan. 31. 11:41
 5/6 anonim ***** válasza:
82%

>Azt mondják, hogy egy egészséges féltékenység mindenképpen kell minden kapcsolatba.


Aki ezt mondja, az csak téged is le akar rántani a saját hitvány szintjére. A féltékenység, ahogy van, minden mértékben káros és egyáltalán nem kell a kapcsolatba. Törődés, féltés, ragaszkodás, szeretet kell, de a féltékenységnek nincs köze ezekhez, nincs benne semmi egészséges, hasznos vagy értékes.


Szerintem az egyik legjobb tulajdonság, ha valaki nem féltékeny. Ne játszd meg és ne is fogadd el senkitől, hogy felrója neked.

2019. jan. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%

16 éves koromban az első barátnőmre annyira féltékeny voltam, hogy nem tudtam aludni mikor elutazott versenyezni. Sajnos ez rányomta a kapcsoltunkra a bélyegét és hamar vége lett. A bátyám megkérdezte mitől félek ennyire, hogy átver, megcsal, hogy talál jobbat vagy attól nem találok helyette mást? Elgondolkoztam ezen, és azt mondtam, hogy megcsalástól. Erre azt válaszolta, hogy ez érthető, mert ez főleg a partneren múlik, de ha érzed magadban az erőt ahhoz, hogy találsz másik partnert, akkor a kiszolgáltatottság nem fog zavarni. Akkor furán hangzott, de megértettem miért mondta és azóta egészen máshogy álok a helyzethez.

Ha azt érzem valakin, hogy nem őszinte velem, hazudik, egy szó nélkül leépítem és továbbállok a kapcsolatból, barátságból, nem érdekel mivel jár, nem hagyom hogy lehúzzon, hogy ártson nekem. A 2 éves kapcsolatomból is úgy szálltam ki, hogy az utolsó percig boldog voltam, és egy pillanat alatt lett vége,mert nem féltem attól, hogy nem lesz folytatás. Az exem is erre a közhelyre hivatkozott amikor próbálta a saját hibáját a nyakamba varrni, hogy ez is őt igazolja, hogy akkor ő nem is jelentett nekem semmit, de ez nem így volt. Aki függőségben él a párjától,aki ki van szolgáltatva a másik jóindulatának, annak nincs választása, kénytelen megbízni a másik félben és ha ezt a bizalmi viszonyt az egyik fél felbontja, akkor nincs más lehetőség mint venni a sátorfánkat és tovább állni. Persze legbelül sajnálom hogy véget ért, de bizakodok hogy lesz folytatás és nem kesergek. Aki egy szakítás után évekig keresi az indokokat és sajnáltatja magát az még féltékenyebb lesz és ezzel a saját jövőét is megpecsételi.

Nem a múlttal kell foglalkozni, a jelenre és a jövőre kell koncentrálni.

2019. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!