Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Olyan érzésem van mintha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Olyan érzésem van mintha unnánk egymást mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Barátommal lassan egy éve vagyunk együtt, tinderen ismerkedtünk össze de nagyon egymásra találtunk. Ő vidéki, de mivel Pesten tanul így fent van albérletben és úgy gondoltam, hogy ez mégjobban összehoz minket. Amúgy meg van az összhang köztünk, nagyon sokmindenben hasonlítunk, megértjük egymást és a távolság ellenére is nagyon jól megvagyunk (voltunk mikor csak hetente tudtunk találkozni anno). De nostanában olyan érzéswm van mintha kiismertük volna egymást és nem érzem azt a szenvedélyt amit régebben éreztem. Alapból sem egy romantikus tipus de mostanában az a maradék sincs meg ami még a legelején megvolt. Tudom hogy ez nem minden, de nem becéz, holott nekem ez nagyon jól esne. Rengeteget beszélünka messwngeren és ott is olyan érzésem lenne mintha csak így beszélnénk. Egyszer megpróbáltam utalni rá hogy ez így lehet nem működik és sikerült szörnyen megbántsam, mert amúgy nagyon szeret, és azóta gondolkoztam és én is szeretem őt csak ez így elég patt helyzet vagy nem is tudjam hogy fogalmazzak. Első kapcsolatom és nem akarom emiatt elrontani. Ti mit tanácsoltok?

2019. febr. 4. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit 4 év kapcsolat után a saját hibáimból tanulva tudok mondani:

-az állandó messengerezés unalmas, megöli a kapcsolatot. Sokkal izgalmasabb lesz a beszélgetés, ha nem írod le azt is, hogy épp wcre mész

-egy kapcsolatot csak őszinteségben lehet fenntartani, ha valami bánt, azonnal jelezd, különben tüske marad benned

-olvassátok el Gary Chapman Szeretetnyelvek című könyvét és beszélgessetek róla. Sokszor azért nem érezzük, hogy a másik szeret minket, mert nem olyan módon fejezi ki azt felénk, amit mi szeretetnek érzékelünk

-meg kell kérdezni, mire vágyik a másik és beszélgetni erről. Pl te szeretnéd, ha becézne, de lehet, hogy nem is tudsz róla, hogy neki meg minden vágya reggel egy haboskakaó. Az apró gesztusok teszik szebbé a mindennapokat, tudjátok meg, hogy mik ezek a másik számára

2019. febr. 4. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ ^^
2019. febr. 4. 01:04
 3/5 anonim ***** válasza:
38%

Azért ez nem olyan egyszerű. Pl. ha kezdetben becézett, de már nem becéz, akkor az jele a szenvedély elmúlásának, ami törvényszerű, de nem mindegy, mikor és mennyire egyszerre történik meg a két emberben. Ez esetben egyáltalán nem a szeretetnyelvek különbözőségéről van szó, hanem arról, hogy elmúlt valami.


Ez olyan, hogy imádtam csókolózni, de eljött az idő, amikor nem csókolt meg többé. Később már én se akartam.


Én szeretem Chapmann könyveit, de a szeretetnyelvessel kicsit vitáztam. Én inkább azt gondoltam, hogy mindenkinek nyilván az a fajta szeretetmegnyilvánulás fog hiányozni, amit nem kap meg a másiktól. Tehát mondjuk van egy pasim, aki sosem dícsér, sosem ad ajándékot, de minden kívánságomat lesi, akkor nyilván az ajándék és a dícséret fog hiányozni, attól még nem azok az én szeretetnyelveim kizárólag. Vagy van egy pasim, aki állandóan bókol és elhalmoz ajándékokkal, de közben egyáltalán nem tesz meg semmit értem, akkor a törődése fog hiányozni, de attól még nem csak a törődés a lényeg.


Nem tudom mit tanácsoljak. Nem mindegy, hány évesek vagytok. Szerintem engedd el, mármint a problémát, az a szenvedély sajnos soha nem jön vissza, mint az elején volt, max. akkor ha bekerül a képbe a harmadik, akkor meg már késő. A dolgok majd alakulnak, ahogy alakulnak. Előbb-utóbb képbe kerül valaki, aki majd újra felszítja a szenvedélyt egy ideig és akkor úgyis léptek. Amíg nincs gyerek, addig úgyis ez megy. Utána gyerek miatt szenved az ember a kihűlt kapcsolatokban. 40-50 éves fejjel meg ha jönne is a szenvedély, már nem akarja, mert pár év után úgyis mindnek ugyanaz a vége.

2019. febr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Üljetek le beszélgetni, és mond el neki, hogy több törődésre vágysz. Mond el, hogy szeretnéd ha becézgetne.

Mi másfél éve vagyunk együtt, szintén tinderen ismerkedtünk meg. Nekem is az első hosszabb kapcsolatom. Sok idő volt amíg megtanultam, hogy beszélni kell a másikkal arról, hogy mi zavar. :)

Sok sikert!


25N

2019. febr. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindketten 19 évesek vagyunk amúgy és köszi a segítséget bészélek majd vele :)
2019. febr. 4. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!