Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti hogy küzditek le a féltéken...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti hogy küzditek le a féltékenységet?

Figyelt kérdés

2019. febr. 6. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
87%
Nincs mit leküzdeni, mivel nincs senki, akire féltékeny lehetnék. Néha azt gondolom, hogy így jobb.
2019. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%

Nem kell leküzdenem. Bízok a páromban, és megtisztelem azzal, hogy gerinces embernek nézem, ennyi. Ha féregnek gondolnám nem lennék vele kapcsolatban.

(Ezt sose értettem amúgy... ha valakiről azt feltételezem, hogy simán átverne, akkor azzal még egy laza haveri viszonyban se szívesen lennék, nem még hogy párkapcsolatban... mások miért csinálják ezt, miért jönnek össze olyannal, akiből kinézik, hogy egy hazug szrházi?)

2019. febr. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
Egyszerűen. Én sosem vagyok féltékeny! Ha valakin érzem/látom hogy menni akar, vagy más már jobban érdekli őt mint én, akkor elengedem, hadd menjen. Minden dolognak a vége egy új dolog kezdete, és egy szakítás nem a világ vége, még ha egy ideig fájdalmas is. De inkább mondd ki hogy vége, mint hogy szánalmas legyél. A féltékenykedők MINDIG szánalmasak...
2019. febr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Bízom a páromban, szeretem és tisztelem, emellett helyén van önbecsülésem és az önképem, ennyi az egész. Nincs mit leküzdenem, a férlékenységet egy végtelenül káros, romboló és elfogadhatatlan dolognak tartom az összes emberi kapcsolatban.
2019. febr. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Felszedtem pár kilót, valahogy már nincs rendben az önbizalmam, de sporttal próbálok ez ellen tenni. Nagyon szeretem a párom, nem vagyunk olyan rég együtt, most belegondolva nem adott okot arra, hogy féltékeny legyek, de mégis az leszek ha vékony, csinosabb lányokkal van körülvéve. Tényleg nálam nincs rendben valami...
2019. febr. 6. 11:19
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Ha akar félreqr. Ha féltékeny vagy ha nem. Ezért teljesen felesleges a rágódás.
2019. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez igaz. :) Mégis nehéz nem féltékenynek lenni, ha szerelmes az ember. Tudom, hogy a féltékenység megölheti a kapcsolatot, ezért nem mutatom neki, magamban kell ezt lerendeznem.
2019. febr. 6. 12:35
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
A féltékenység, ahogy minden fájdalom a jelen, vagyis annak el nem fogadása, ami van. Ha átadod magad a jelennek, és hagyod létezni olyannak, amilyen, akkor megszűnik a fájdalmad, amit TE hoztál létre magadnak az ellenállással.
2019. febr. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
"Mégis nehéz nem féltékenynek lenni, ha szerelmes az ember." Érdekes felfogás, én fordítva gondolom. Számomra ha valaki féltékeny, akkor az azt jelenti, hogy nem engem szeret, hanem saját magát és a saját egóját. Egyébként nyilván a féltékenységed azt tükrözi, hogy magaddal van bajod, te vagy saját magad ellensége ebben a helyzetben. Önismerettel és az abból fakadó tényleges önbizalommal helyre fogod tudni tenni magadban, ha hajlandó vagy tenni érte.
2019. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#9-es jól mondja.

A féltékenység a szeretet, szerelem ellentéte. A féltékenység egy birtoklási vágy. Ugyanaz, mint amikor gyerekként elvették a játékod, te pedig ideges vagy szomorú lettél miatta.

Aki féltékeny a párjára, az valójában egy eszközként tekint rá. Egy eszközre, ami kielégíti a vágyait.

Aki szeret, az nem eszközként tekint a másikra, és szabadjára engedi ahelyett, hogy kalitkába zárná.

2019. febr. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!