Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Többször kaptam hazugságon,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Többször kaptam hazugságon, ès ő van felháborodva, hogy kutakszom. Mi a baj?

Figyelt kérdés

Okè. Szóval. Tudom, hogy nem szèp dolog kutakodni, de okot adott rá. Nem rèszleteznèm, a lènyeg, hogy többször kiderült először üzenetek/előzmènyek olvasgatása után, hogy a kèpembe hazudott, eltitkolt dolgokat. Nem csalt meg, de számomra fontos határokat lèpett át. Mindig megígèrte, hogy nem lesz több ilyen, mègis megtette. A párom, aki a jegyesem is most 29 èves fèrfi. Èn 22 èves lány vagyok.

Kutakodtam az üzenetei között, ès kiderült, hogy az egyik nagy balhènkat egy nagyon nem illetèkes szemèlynek kitárgyalta, aki ócsárolt engem. Elmondtam a páromnak, hogy elolvastam az üzenetet, ès szeretnèm ezt megbeszèlni. Nem kiabáltam, nyugodt voltam, csak szerettem volna tisztázni, tekintve, hogy kb heti szinten látjuk azt az embert, aki csúnyákat mondott rólam. A párom azt mondta, hogy rosszzl esik neki, hogy másodjára kutakszom, ès nem tud bennem bízni. Mondtam neki, hogy nálam ugyanez a helyzet, mert többször hazudott, ès nehezen bízok meg benne. Azt ajánlottam neki, hogy legyen ez az utolsó eset. Egyikünknek sem jó ez. Ha újra hazugságon kapom, szakítsunk. Ha újra kutakodáson kap, szakítsunj. Az volt rá a válasza, hogy gondolkodnia kell, ès nem tudja mi legyen. Rengeteg dolgot megbocsájtottam neki, sosem hánytorgatom fel, csak amikor nem èrti hogy mièrt vagyok bizalmatlan. Bennem van a hiba? Túlságosan szeretem, ès ő is szeret, de úgy èrzem nem ezt a bánásmódot èrdemlem. Mit tegyek? Nem bírok szakítani vele, meg akarom oldani, de nem tudom mit lehetne tenni. Elnèzèst a helyesírási hibákèrt, nagyon feldúlt vagyok. Az èjszaka közepèn nincs senki akivel ezt megbeszèlhetnèm, ő pedig dolgozik, ès nem hív fel.



2019. febr. 15. 01:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem bírsz szakítani??? Már nem ez volt az első eset, hogy hazudott, neked kutakodnod kell utána a sok hazugsága miatt, ő meg nem bízik benned. Ezt az egészet már megette a fene, fölösleges utolsó utáni esélyt adni mindig, nem fog javulni semmi. 22 éves vagy, simán találsz egy rendes srácot, aki komolyan gondolja veled. Bár sajnos van egy olyan érzésem, hogy mégis maradsz mellette, és tűröd tovább...
2019. febr. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Exem már olyan szinten művelte a hazudozást, hogy mikor már annyira egyértelmű volt, vagy éppen kiderült, még akkor is görgette maga előtt a történetet, újabb hazugságokat talált ki, hogy a már nyilvánvaló dolgokat elfedje. Teljesen nevetséges volt.
2019. febr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
71%
Nekem a párom a cigivel hazudozik így. Rettenetesen dohányzik és számolni szoktam mennyit szív egy nap. És csinál olyat, hogy "ma nem szívtam sokat" és tényleg alig fogyott, de közben a táskájában ott van a dugi-cigi. És mikor rákérdezek, akkor olyanokat mond, hogy az korábbról maradt...
2019. febr. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
"Ha újra hazugságon kapom, szakítsunk. Ha újra kutakodáson kap, szakítsunj" - Ez így neki a legkényelmesebb, mert ha nem kutakodsz utána, akkor nem tud lebukni..
2019. febr. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg neki, hogy te csak azt akartad tudni, meg lehet-e bízni benne vagy nem. Hogy egyáltalán szokott-e hazudni, mert az ilyen ember nem becsületes, nem lehet benne megbízni, és neked ilyen ember nem kell. Sajnálod, hogy ez derült ki róla, és ezzel be is fejezed vele a kapcsolatot.
2019. febr. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó vagyok, csak most olvastam el a kiírást. Így kicsit másképp fest a helyzet.Kérj elnézést azért, hogy kutakodtál, és beszéljétek meg a benned lévő hibát, ill. azt, ami neki nem tetszik. De abban nincs semmi rossz, hogy megbeszéli a barátjával a dolgokat. Te is megbeszéled a barátnőiddel, gondolom, hiszen arra vannak a barátok.
2019. febr. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%
#16os igy igaz.
2019. febr. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Yoda m. ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Abból indulok ki, hogy egy tartós, jó kapcsolat alapja a feltétel nélküli bizalom. Pont úgy, mint a feltétel nélküli szeretet. De, ha Te azt mondod, hogy már többször is becsapott, s nem bízol meg benne, ezért kutakodsz... akkor először vizsgáld felül önmagad:

- Nem Teneked túl magasak az elvárásaid vele szemben? Ehhez persze komoly önismeretre van szükséged. (Épp akkor szokta elhallgatni az igazságot (vagy hazudik) az egyik fél elől a másik, ha nem tud, vagy nem akar megfelelni a másik (kapcsolati) elvárásainak. Ha az derülne ki, hogy nem ... tehát NEM egekbe szökőek az elvárásaid vele szemben, akkor mincs rá értelmes magyarázat, hogy miért hazudik, vagy hallgat el olyan információkat, amelyben Te is érintett vagy. És ha azt mondod, h. leültetek, megbeszéltétek, be is látta, majd többször is megígérte, hogy nem teszi... de mégis megtette... akkor azt kell hogy mondjam, Téged nem vesz komolyan.

Akkor... kérdezem én, miért gondolod, hogy más, ezeknél némileg komolyabb helyzetekben, közös hosszabb távú döntéshozataloknál (pénzügyek, család, gyerekvállalás, egyebek) komolyan fog Téged venni?

Azzal egyébként nem értek egyet, hogy a jegyesed ne tudna megváltozni a kapcsolatotok javára. Meg tudna, de ahhoz Neked is meg kellene változnod! Méghozzá gyökeresen. Azt, hogy miként, hogyan azt én ilyen távolból, ennyi info alapján nem tudnám megmondani. De a tapasztalatom az, hogy ha a jegyesed nem képes önmagától változni... mert nem képes (leírásod alapján), akkor csak a Te változásod hozhatja Őt olyan helyzetbe, ami által Ő is kénytelen változtatni. Ha valóban szeret Téged, akkor fog tudni változni, (de Te is) így fogtok tudni összekovácsolódni.


Az meg... hogy nagyon szereted, olyan nincs! Ez ellentmodás, ha jobban belegondolsz. Mert akkor azt kérdem én: Mi az, amit szeretsz benne? És mi az, amit meg nem? Na, mondjuk ez utóbbi már köztudott. De... NEM LEHET szétszedni egy embert, hogy megtartsd belőle azt, ami neked jó, ami kedves... és kidobd azt belőle, ami meg kellemetlen, netán gyűlöletes. Érted? Ez nem működik. Soha, senkinél még nem működött.

Vagy átnevelni szeretnéd? Ho-ho-ho-hoooo... egy 29 éves férfit? És pont neked?

Ha egyszer nem bíztok egymásban, ott nem létezhet sem szerelem, sem NAGY szeretet. Ami ilyenkor, ebben a szituációban leggyakrabban létezik... az a FÉLELEM attól, hogy hűűűűűűű.... vajon mi lesz VELEM, ha szakítunk, mert akkor egyedül maradok... Ja, ez így is szokott lenni... de könyörgöm, NEM örökre! Nem 42... 52 éves vagy! (És még akkor sem késő!) Vagy abban hiszel, hogy nálánál jobb party-t úgysem találsz? 22 évesen? Vagy attól félsz, hogy mit fognak gondolni mások...? Barátaid? Szülei? Szüleid? Ki nem tojja le...!? Nem a közvetlen közeli rokonság, a társadalom kedvéért kell jó párt alkotnotok egymással, hanem saját kedvetekre. Senkinek semmi köze hozzá!

Ezeket gondold át nyugodt perceidben, érdemes.

De... ne az agyad kattogjon, s ne a kifogásokat keresd ideológiával megspékelve... hogy miért is JÓ MOST NEKED, s miért nem lehet jó, HA TE VÁLTOZTATSZ! Neked kell döntened, hogy mit...


AZ ERŐ legyen Veled!

2019. febr. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!