Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudatosan távolodni kezdtem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudatosan távolodni kezdtem a páromtól, mert úgy éreztem akkor, hogy erre van szüksége és azon kaptam magam a napokban, hogy lehet már nem vagyok szerelmes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, ő 35 F én 27 N, már esküvőt, babát terveztünk, de valahogy nemhogy előrefele haladtunk az utóbbi időben, hanem vissza. Egyre kevesebb mély, őszinte beszélgetés, egyre kevesebb közös időtöltés, gyakran azon kaptam magunkat, hogy bár együtt élünk inkább csak egymás mellett éljük a mindennapokat, nála eljött a haverozás korszaka, úgy éreztem kullancs vagyok, csak egy teher, akitől jó lenne időnként megválni így tudatosan elkezdtem falat húzni magam köré, aminek ő örült, majd ráeszmélt, hogy távolodok, végre kezdeményezi a szexet is. Ez a körülbelül fél éves állapot eljuttatott odáig, hogy már nem keresem, nem hiányolom, de vágyom rá, hogy találkozzunk. Nem kezdeményezem már a szexet, de ugyanúgy vágyom az érintésére, csókjaira. Nem tudnám kijelenteni, hogy nem vagyok szerelmes, de jelenleg azt sem hogy igen. Ha visszamehetnék másképp csinálnám, az eltávolodás helyett inkább rögtön lépnék és közelednék, bármennyire is nem jár sikerrel ez az elején. Igazából nem is tudom miért írom le mindezt, hiszen nyilván ti sem tudjátok megmondani mi miért történik, de ha valaki volt már ilyen helyzetben, leírhatná. Köszönöm
2019. febr. 19. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Minden kapcsolatban vannak ilyen "stagnálós időszakok".

Ha elképzeled más valakivel, akkor érdekel, vagy nem...?

Ha igen, akkor még szereted, csak lelki, vagy más ok van a háttérben.

Ha nem érdekel, akkor jobb minél hamarabb véget vetni a kapcsolatnak, ne húzd egyikőtök idejét sem.

2019. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Két opció van részemről amit én csinálnék.

1. Ha meg akarnám menteni a kapcsolatot, minden erőmmel dolgoznék rajta. Menjünk el egy teára, egy kávéra, egy vacsorára. Sétáljunk nagyokat a parkban kezén fogva és beszélgessünk mint régen, mint a “tinédzserek”, ez a már már gyermekiesség baromi sokat szokott segíteni a kapcsolaton. Gyakorlatilag “visszaestek” oda amikor elkezdtetek randizni, beszéljétek meg mik voltak a közös célok anno, esetleg hozzatok fel régi jó közös emlékeket, menjetek el arra a helyre ahol megismerkedtetek. Nem muszáj kezdeményezned a szexet, legyen az az ő feladata. De minden héten vagy így vagy úgy de csináljátok valamit, először csak kicsit, apró lépésekkel, aztán egyre gyakrabban. Egyik este várd valami finom sütivel, vegyél neki egy aranyos kulcstartót ami arra utal szereted/vele vagy stb. Mindig apró lépésekkel. Eleinte lehet nem kapsz vissza semmi impulzust, de ha tényleg meg akarod menteni a kapcsolatot, akkor nem adod fel egyik próbálkozás után sem, addig amíg nem kapsz valamilyen feedbacket (pl egyszer néhány hét után felajánlja menjetek el valahova, vagy csak úgy a társaságodra vágyik majd, stb. Ezt érezni fogod). Ne add fel, próbáld. Meg lesz a gyümölse.


2. Ha hagyni akarod az egészet, és úgy érzed jobb neked a falaidon belül, nem engeded őt többé közel mert már nem megy, akkor üljetek le beszéljetek meg. Beszéljetek meg azt, hogy miért tolt el magától, mi az amiben a haverozás jobb mint te (miért választja azt gyakrabban mint téged), es a végén hogy akar e változtatni közösen, vagy jobb ha két külön utat választotok. Utobbi esetben pedig szépen (!) lépj ki a kapcsolatból. A haragnak semmi értelme.


UI: annyit mondok, hogy ha a falaidon belül akarsz maradni és kilépsz, akkor egyedül maradsz, és megszoksz majd egy általad épített komfortot, ezután pedig nagyon nagyon meg kell majd dolgoznia a következő(ek)nek, hogy áttörjék azokat a falakat. Magyarán: lehet, egyedül maradsz, mert senki nem fog addig szenvedni míg megtöri az idők során felépített falat.


Hajrá!

(#pszichológustanhallgató)

2019. febr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Szuperek vagytok, köszönöm a válaszaitokat!

Érdekel, ha elképzelem mással, rosszul esne ha mással lenne.

#2-es mit javasolsz abban az esetben ha én az 1.-es tanácsodat megfogadtam, de mintha észre sem vette volna? Sütöttem, főztem neki, mindig a kedvencét készítettem, volt, hogy én hívtam át a barátait, hogy együtt sörözzenek, megvettem két karton sört, finom harapnivalót készítettem nekik, volt, mindig kap tőlem valamit, hiszen ő is mindig meglepett engem, az utóbbi időben viszont semmi.. Sőt a fentiek ellenére is néha úgy csinál mintha én egy házisárkány lennék. Egy ilyen pontnál döntöttem el, hogy innentől én a kisujjamat sem nyújtom felé, mert nem becsüli meg, gondoltam majdcsak észhez kap, de úgy tűnik neki ez most a tökéletes, ez a semmilyen kapcsolat. Vasárnap volt az első, hogy próbáltam tenni valamit ismét, mert magam is megijedtem azon ami történik. Készítettem neki ebédet, el kellett viselnem, hogy a barátja akivel épp dolgoztak valamin engem szid, hogy ki tudja ehető lesz e amit csinálok pedig ő aztán farkaséhes, majd bejött a konyhába és folytatta, hogy épp olyan tehetetlen semmirevaló nő vagyok, mint az ő kis felesége. (nem vagyok házitündér, más erényeim vannak, de azért meg lehet enni amit főzök). Végső soron párom nem evett egy falatot sem, csak este mikor már ketten voltunk.Ezek után őszintén elgondolkoztam mégis minek vagyok én neki. Aztán egész éjjel ölelt és szeretgetett. Reggel pedig megint mintha harapófogóval húznám a fogait olyan nyers és modortalan volt.

2019. febr. 19. 14:03
 4/17 anonim ***** válasza:
27%
Én ùgy gondolom, hogy ez belőled indult ki.Nem Ő kezdtett el távolodni,hanem Te.Nem ő érezte,hogy kullancs vagy,Te hitted magad annak,azt is Te gondoltad,hogy örül,ha végre egyedül haverozhat.Te kezdted el ezeket gondolni,és ki is vetíteni a párodra.Mindeközben Ő csak teret hagyott Neked,hogy fellélegezhess,majd kezdte azt érezni nem akarod őt,lehet elmùlt,amit éreztél,elkeseredett.Nem tudta mit tegyen.Végül azért szex terén tett próbálkozásokat,mert ha az működik,akkor még lehet esély alapon.De amikor Te elkezdesz távolodni,egy idő után már a másik sem lát más megoldást csak a nem cselkevést .Ennyi történt,szerintem.Tudsz változtatni.Most is meg lehet beszélni.
2019. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó érdekes amit írsz, mert ugyanezt állítja ő is, hogy ő csak teret engedett nekem, meg hogy amúgysem lehet abban a nagy szerelemben élni mint az elején, az mindig elmúlik (ez rendben, de a figyelmesség, szeretet kimutatás, beszélgetés az alapvetőnek kellene lennie szerintem, míg végül nálunk csak a közös tv nézés maradt, semmi máshoz nem volt kedve)
2019. febr. 19. 14:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Ami nekem furcsa. Eltávolodsz, mert úgy érzed, hogy ez kell. Aztán rájössz, hogy így még sem jó, viszont közeledni már nem vagy hajlandó, inkább itt kérdezed mi legyen.
2019. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%
Bocsi, de szerintem ebben a dolgoban nem te vagy a hibás. A lerás, meg a kommented alapján a párod egy igazi nagy bunkó. Talán jobb is, ha már kiszerettél belőle.
2019. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
51%

"Készítettem neki ebédet, el kellett viselnem, hogy a barátja akivel épp dolgoztak valamin engem szid, hogy ki tudja ehető lesz e amit csinálok pedig ő aztán farkaséhes, majd bejött a konyhába és folytatta, hogy épp olyan tehetetlen semmirevaló nő vagyok, mint az ő kis felesége. "


Na egy ilyen után tessékeltem volna ki a házunkból a kedves "barátod". De a párod is nagy surmó, hogy nem állt melléd. Mégis te vagy az, aki hagyja magát!

2019. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Akkor amikor bizonytalanság volt, akkor kellett volna kérdezni. Most vagy nehéz lesz vagy "egymásra vártok" vagy kukázhattok majd 3 évet, mindezt egy ilyen baromság miatt, hogy "azt hittem" meg "én tudom mi a jó a másiknak". Ide vezet mindig.

32/f

2019. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ülj le vele mindent megbeszélni. Hogy te rrzed, hogy távolság van, szeretnél hozzá újra közelebb kerülni, szeretnél több minőségi időt tölteni vele. Kérdezd meg, hogy ő hogyan érzi magát a kapcsolatban, mitől lenne neki jobb.
2019. febr. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!