Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tudatosan távolodni kezdtem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudatosan távolodni kezdtem a páromtól, mert úgy éreztem akkor, hogy erre van szüksége és azon kaptam magam a napokban, hogy lehet már nem vagyok szerelmes. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 éve vagyunk együtt, ő 35 F én 27 N, már esküvőt, babát terveztünk, de valahogy nemhogy előrefele haladtunk az utóbbi időben, hanem vissza. Egyre kevesebb mély, őszinte beszélgetés, egyre kevesebb közös időtöltés, gyakran azon kaptam magunkat, hogy bár együtt élünk inkább csak egymás mellett éljük a mindennapokat, nála eljött a haverozás korszaka, úgy éreztem kullancs vagyok, csak egy teher, akitől jó lenne időnként megválni így tudatosan elkezdtem falat húzni magam köré, aminek ő örült, majd ráeszmélt, hogy távolodok, végre kezdeményezi a szexet is. Ez a körülbelül fél éves állapot eljuttatott odáig, hogy már nem keresem, nem hiányolom, de vágyom rá, hogy találkozzunk. Nem kezdeményezem már a szexet, de ugyanúgy vágyom az érintésére, csókjaira. Nem tudnám kijelenteni, hogy nem vagyok szerelmes, de jelenleg azt sem hogy igen. Ha visszamehetnék másképp csinálnám, az eltávolodás helyett inkább rögtön lépnék és közelednék, bármennyire is nem jár sikerrel ez az elején. Igazából nem is tudom miért írom le mindezt, hiszen nyilván ti sem tudjátok megmondani mi miért történik, de ha valaki volt már ilyen helyzetben, leírhatná. Köszönöm
2019. febr. 19. 13:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Megfogadom, leülök vele megbeszélni. Remélem nem hátrál meg mint eddig, mert fogalmam sincs akkor mit tegyek... (mindig azzal jön hogy szerinte nincs semmi baj és én eltúlzom és szerinte én olyan gyermeki szerelemre vágyok miközben olyan nincs is stb...) Egy próbát megér, hátha végre meg tudjuk beszélni
2019. febr. 19. 15:13
 12/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező: mintha csak a saját páromat hallanám...

Nálunk én én érzem úgy, hogy a párom túlságosan rám akaszkodik. Ő is próbál a kedvemre tenni, barátaimat áthívni, pedig sokszor inkább csak egyedül lennék úgy, hogy senki (ő sem) zavarjon.


"Sőt a fentiek ellenére is néha úgy csinál mintha én egy házisárkány lennék."

Az én párom is folyton ezt emlegeti, hogy ő nem házisárkány. Pedig ha túlzottan irányít és számon kér egy nő, akkor bizony házisárkánynak tűnik.


"Aztán egész éjjel ölelt és szeretgetett. Reggel pedig megint mintha harapófogóval húznám a fogait olyan nyers és modortalan volt."

Ez szerintem abból adódik, hogy nem tudja hányadán álltok. Még szeret és igényli a közelségedet, de már belefásult a dolgokba. Én is így érzek néha.


Szerintem az egyetlen dolog, hogy megbeszélitek az egészen higgadtan és hosszan. Ki hogy érez és merre tovább.

2019. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak félreértitek egymást.Én azt hiszem ő, ő azt hiszi én.(4)
2019. febr. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
51%

Egy dolog egész biztos, pszichológia, agytröszt ide vagy oda!


Ne házasodj meg és végképp ne csináljatok gyereket!

2019. febr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha egy kapcsolat már 3 év után unalmas és ilyen rövid idő alatt már szerelem sincs a felek közt, felesleges időhúzás az egész. 8 év korkülönbség, ennyi. Persze, biztos jön az az 5-6 ember, akik folyton felbukkannak az ilyen kérdések alatt, és bizonygatják, hogy hatalmas korkülönbségek ellenére is milyen "boldogok", a valóságban nem ezt látom ;)

Úgy éltek egymás mellett, mint egy kiégett 50-es házaspár. Minek erőltetni esküvőt meg gyereket, ha már most nem vagy igazán boldog? Csak magaddal cseszel ki, nincs nagy kereslet az egyedülálló anyukákra.

2019. febr. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Emberek valaki segítsen, egyszerűen nem tudok vele dűlőre jutni, állandóan csak jön a nem értem már megint mi ütött beléd, mi a bajod, mit kell ezen megbeszélni, minden rendben köztünk, állj már le a nyaggatással stb stb mondatokon. Egyszerűen képtelenség egyről a kettőre jutni mert mindig mindenért én vagyok a hibás és amúgyis szakadjak már le erről az egész témáról.
2019. febr. 20. 00:09
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát, akkor ne a témáról szakadj le, hanem róla.

Ez a kapcsolat megdöglött. Ha a kommunikáció nem működik, ha nem hajlandó megbeszélni a problémákat, sőt még meg sem akar hallgatni, akkor megette a fene az egészet.

2019. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!