Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek már nem szeret,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek már nem szeret, vagy én vagyok akaratos?

Figyelt kérdés

Hogy önreflexív legyek, azért a saját hibáimat igyekszem javítani, próbálok elegendő teret hagyni a másiknak, betartani a mértéket, hogy ne fojtsam meg, bármennyire ragaszkodó típus vagyok. Azonban van egy szint, ahol már gyanús a párom viselkedése. Nagyon jó volt az elején, mindig együtt töltöttük az időnket, a családjával is viszonylag sokat voltunk együtt, beinvitált az életébe, és közössé formáltuk. Együtt éltünk, de sokat hibáztunk, én nagyon ragaszkodó voltam és depressziós is, ami miatt terápiára volt szükségem, neki térre voltunk szüksége és szakított velem. Viszont visszasírt mindent, hogy ő velem akarja leélni az életét. Én elkezdtem magamon dolgozni, hogy elegendő teret adjak neki, szétköltöztünk, függetlenedtünk, de folyamatosan úgy vagyok beállítva, mintha én lennék az egyedüli hibás. Tudom, hogy nagyon szerettem, és mindent együtt akartam vele csinálni, ami már káros volt. Ebből visszavettem, de most üresség van. Úgy érzem, kihasználja azt, hogy ennyi teret és időt adok neki. Egyszavas válaszai vannak általában, de amikor megkérdezem, van-e valami baj, akkor azt mondja, hogy nincs, és ne hisztizzek. Nem is nagyon kérdezem, csak akkor ha feltűnően gyanús a viselkedése. Fura váltás nekem, hogy együtt éltünk nagyon boldogan, most pedig oké, hogy távolságra van szükség, és arra hogy ne függjünk egymástól nagyon, de hahó, mégis együtt vagyunk. Csak szerintem nem normális az, hogy találkozunk egyetemen pár órácskára és megy a saját dolgára? Amikor szép idő volt, bejelentette, hogy milyen jó idő van, úgyhogy elmennek sétálni a családjával, és ez kicsit rosszul esett, mert tudom, hogy korábban legalább megkérdezte volna, hogy lenne-e kedvem csatlakozni. Megértem, hogy a családjával is időt akar tölteni, de úgy gondolom, hogy így is elég sokat vannak együtt, kb mindennap átjár ebédelni, telefonálnak is, fbn is beszélnek sokszor, mert van a családjának egy közös chatablaka.

Igen van, hogy együtt alszunk, de akkor is általában olvas, vagy mással foglalkozik, velem kicsit van, ha van is, akkor úgy érzem, csak 1 óra elég neki ahhoz, hogy ölelkezzünk, ami szintén oké, viszont tegnap például utoljára csak este beszéltünk, és egészen mostanáig, azaz kb késő délutánig nem is jelentkezik.

Ha megkérdezem tőle, hogy mi a baja, és hogy próbáljunk kommunikálni, jobb ha egyenesen megmondja, mi sok neki, mert így implicit nem mindig jön rá az ember a bajára. Csak úgy érzem, ez már kicsit túl sok tér, nincs nagy viszonyítási alapom, ez az első komolyabb kapcsolatom (1 év), de úgy érzem, valami nincs rendjén. Alig mond nekem valami szépet, másrészt soha nem volt ilyen még, de megfigyelt egy csajt, akit szépnek talál, kiéreztem, és elmondtam neki ezzel kapcsolatban a félelmemet, ő pedig mondta, hogy mindennél jobban szeret engem, de valamiért ezek a szavak üresek, ha a tettei nem ezt bizonyítják. Nekem egy kapcsolat azt jelenti, hogy élem a saját életemet, de prioritásom a barátom, szóval töltenék vele minőségi időt, és ha nem is naponta, akkor legalább cseten kommunikálnék vele, életjeleket adnék, vagy nem a családomat kérném meg, hogy etesse meg az állataimat, ha elmegyek pár napra, hanem a páromat. Nektek mi a véleményetek? Szerintem nem tudja eldönteni, hogy független akar-e lenni, vagy párkapcsolatban. Viszont az is lehet, hogy csak én nem tudok kielégülni soha, és nem tudom betartani a mértéket. Ezért írtam ki a kérdést, hogy szerintetek ez normális?

23/L


2019. febr. 21. 15:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem már kiszeretett belőled, amin nem tudok csodálkozni, hiszen bőven tettél érte és teszel a mai napig. Azon kiakadni, hogy csak délután jelentkezik, közben meg előző este beszéltetek.. Te egy klasszikus ragacs vagy, inkább keress egy hozzád hasonló ragacsot, mert csak ez a típus nem őrül meg tőled hosszútávon.
2019. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Oké. akkor velem van a baj.
2019. febr. 21. 15:28
 3/19 A kérdező kommentje:

De akkor miért nem hagy el? Miért ezt húzni? Ez már nem randi, és nem egyszeri eset, hogy ritkán jelentkezik.

Ha kiszeretett belőlem, mert ilyen vagyok, akkor miért játszmázik és hazudja, hogy minden oké?

2019. febr. 21. 15:29
 4/19 anonim ***** válasza:
81%
Mert még nem talált mást.És fő a biztonsâg.
2019. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tényleg sokat várok el?
2019. febr. 21. 15:33
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan emberek számára, akik nem tapadósak, veled van a baj. Olyan emberek számára, akiknek az az igényük, mint neked, vele van a baj. Minden relatív. Nyilván nektek teljesen más igényeitek vannak a közös időt illetően, innen fakadnak azok a tüskék amiket egymással szemben összeszedtetek. Gondolom nem akar elhagyni, mert ennek ellenére ragaszkodik hozzád, valamilyen szinten szerethet is, csak már nem annyira intenzíven, hogy teljesen feladja miattad a saját személyiségét, ahogy régen tette. Ugyanígy tőled is meg lehetne kérdezni, miért nem hagytad el te, ha egyszer ennyire boldogtalan vagy mellette.
2019. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mert szeretem, és ha azt mondja, hogy ő is, akkor nyilván nem hagyom el. Akkor viszont igen, ha úgy érzem, hogy ő már nem szeret. És most kicsit ebben vagyok, ezért írtam ki a kérdést, mert szánhatna annyi időt erre az egészre, hogy legalább szavakba ölti azt, ami miatt így viselkedik, csak passzív agressziót érzek.
2019. febr. 21. 15:39
 8/19 anonim válasza:
25%
Szerintem nem vagy csak te hibás, én az elsővel ellentétben én nem mondanám rád hogy "ragacs" ha szeretsz valakit rá gondolsz folyamatosan, ezért érzed hogy ritkán jelentkezik, az viszont lehet hogy kicsit átalakult a fiúban valami mert ha nagyon szeretne akkor jobban figyelne arra hogy te mit szeretnél és a kedvedre tenne jobban.
2019. febr. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy neked ha valaki mond valamit, akkor nem a tetteid nézed, hanem simán elhiszed az üres szavait, vagy ha szeretsz valakit az neked pont elég kifogás arra hogy együtt maradj vele akkor is, ha közben teljesen boldogtalan vagy mellette.. Ebben az esetben nem tudok mit tanácsolni.
2019. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mert nem eldobni, hanem megjavítani akarom, de igen, az én türelmem is véges. Mert ez az utolsó esélyünk, tudom, hogy már nem tudna visszasírni, mint legutóbb, mert nem dőlnék be neki.
2019. febr. 21. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!