Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem féltékeny a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem féltékeny a párom?

Figyelt kérdés

21éves nő vagyok, bő 1 éve vagyunk együtt a barátommal, aki 23.

L

Eleinte minden nagyon jó volt, mindig kacérkodtunk egymással, rengeteget nevettünk.

De mostanában még chatelni sincs kedvem vele. Annyira lehangoló a viselkedése. Ha együtt vagyunk akkor is elvagyunk egymás mellett, a szex viszont jó.

Voltunk egy összejövetelen és észre sem vette, hogy udvarolnak nekem. Bennem már felment a pumpa, alig vártam, hogy lelépjek.

Viszont én rögtön megjegyzem neki, hogy vigyázzon a csajokkal, rosszul esett, hogy megbeszéltek egy találkát a volt szomszédjával, aki nő.

Nem szeretem ha találkozik másik nővel.

De ő meg észre sem veszi, haa udvarol valaki nekem.

Elronthattuk valahol vagy mi történik most???


2019. febr. 22. 12:10
 1/9 acelsziv ***** válasza:
100%

van neki valami, ami neked nincs. Önbizalma.

1: Tudja, hogy szereted és nem fogsz lelépni mással

2: úgy van vele, hogy akit el lehet vinni azt nem érdemes megtartani.

2019. febr. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert egy normális ember egészséges önképpel és önbizalommal, egészséges kötődéssel, ami képessé teszi a bizalomra. Az ugye megvan, hogy a féltékenység soha nem a szerelem jele, hanem az ember saját nyomoráé?

Ha ennyire nem tetszik akkor menj és keress magadnak valami elmebeteg féltékenykedő selejtet, aztán azzal jó izgalmasan tönkretehetitek egymást.

2019. febr. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az én hibám, hogy nincs önbizalmam? Vágyom rá, hogy kicsit féltsen.
2019. febr. 22. 12:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig féltékeny voltam. Nem volt rá különösebb okom, de pont a saját hülyeségemmel üldöztem el a párjaimat. A mostanival viszont egyáltalán nem érzek féltékenységet. El is gondolkodtam, hogy ez normális-e. Pedig valójában ez a normális hozzáállás.
2019. febr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: Igen, az önbizalmat belülről lehet csak kiépíteni. Nem a "te hibád", de rajtad múlik.


Ami pedig óriási hiba: összekevered a féltést a féltékenységgel. Pedig nem ugyanaz, sőt, az aggódás és ragaszkodás sem ugyanaz, mint a féltékenység.


Miért kéne féltékenykednie a párodnak, amikor udvarolnak neked? Talán azért, mert annyira hűtlennek és alávalónak tart téged, hogy rögtön otthagyod? Vagy saját magát tartja annyira értéktelennek, hogy attól fél, az első szembejövő kedvéért lelépsz inkább? Gondolkodj már egy kicsit. Azért nem féltékeny, mert bízik saját magában, bízik a kapcsolatotokban és bízik benned, feltételezi, hogy ügyes, okos felnőtt módjára képes vagy megfelelő módon kezelni egy ilyen helyzetet, és bízik abban, hogy úgy döntesz, vele maradsz továbbra is.

2019. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A féltés és a féltékenység, nagyon nem ugyan az.

Soha nem voltam a páromra féltékeny, viszont féltem. Azt nem szeretném, ha bármi baja lenne. Baleset, támadás, stb.

A féltékenység meg az, amit fentebb már leírtak. Azt én sem viselném el, ha a párom féltékeny lenne. Az csak tönkre vágja a jó kapcsolatot is.

2019. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

Kislány, menj vissza az iskolába tanulni, nagyon rád fér:


Féltékenység:

"A féltékenység érzelem, melyet az alany, ha valaki, akitől vágyik valamire (tipikusan figyelemre, szeretetre vagy gyengédségre), egy harmadik személynek nyújtja. Például egy gyerek féltékeny lesz, ha a testvére kap édességet, de ő nem. A féltékenység nem egyszerűen abból ered, hogy valaki nem kapja meg, amire vágyik: a gyerek féltékenységét (irigységét) még csillapítja, ha ő is kap az édességből, de egy féltékeny szerető már kizárólag magának akarja a szeretett személy figyelmét.

A párkapcsolatában akkor féltékeny valaki, ha attól fél, hogy a párja hűtlen, megcsalja valakivel. De féltékeny az az ember is, aki valakit rossz szemmel néz, mert fél, hogy háttérbe szorul miatta, például a munkahelyen."

[link]


Féltés:

Aggódás más épsége miatt; attól tartás, hogy egy személyt veszély, baj ér.

Az elvesztésétől tartás; aggódás, hogy egy tulajdonát más megpróbálja elvenni.

[link]

2019. febr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem is pár hete fel akartak szedni, ráadásul úgy, hogy pár méterrel arrébb volt a párom. Nevettünk rajta egyet, nem volt féltékenység. Mire?

Szerintem nem akkora gond, ha biztok a másikban.

Ráadásul azt írod jól elvagytok, jó a szex. Kár elrontani ilyen kombinalassal szerintem

2019. febr. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az önbizalmad kizárólag rajtad, az önismereteden és önképed építésén múlik. Ez csak és kizárólag a te felelősséged, mert az igazi önbizalom nem külső megerősítésen alapul, hanem a saját belső értékeid ismeretén. Ha ezt nem fejlesztetted, nem foglalkoztál vele, azt hitted, hogy magától történik és vagy van, vagy nincs, akkor igen, a te hibád, de ez teljesen lényegtelen, mert sose késő elkezdeni fejleszteni. Meglátod mennyivel jobb életed lesz, ha nem csak sordódsz, hanem tudatosan fejleszted magad.
2019. febr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!