Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Krízisben a feleségem, krízisb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Krízisben a feleségem, krízisben a hazasságom. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!



Nagyon röviden (úgy sem lesz az) összefoglalva, 7 éves komoly kapcsolatról van szó, esküvő két éve volt.


Rendben voltak a dolgaink, de sajnos a feleségem valami életközepi krízisbe került nemrég... Úgy érzi, csökkent a vágy részéről, és ezt nehezen éli meg. Nem találja a helyét az életben, nem tud megbékélni önmagával. Úgy érzi, hogy állandóan változik a személyisége és ezt nehezen lehet egy tartós párkapcsolattal összeegyeztetni (volt már 7-8 párja, mindet ő dobta).


Ez az egész helyzet annyira frusztrálja hogy szinte néha már zombiként él, csendes, kedvtelen, itt van de még sincs jelen. Nem igazán reagál a szeretet kifejezésének semmilyen formájára, és nem is mutatja ki kb sehogy. Én ölelem, csókolom, nyugtatatom, törődök vele, de teljesen egyoldalú.


Beszélgettünk ezekről és pszichológushoz is jár, én pedig jó társaként várok, teret adok neki, türelmes vagyok, és még inkább mintaszeretőként/férjként igyekeztem viselkedni, hogy továbblendüljünk.


De sajnos nem tudom, hogy mit tudnék még tenni...és ez a nagy kérdés. Egyszerűen minden lepattan róla, és bármennyire szeretem, félek, hogy egyre kevésbé marad erőm arra, hogy életet leheljek elé és a kapcsolatba. Ha csak ülök ölbe tett kézzel, nem hiszem, hogy segít.


Köszi.


35/F, gyerek nincs.



2019. febr. 25. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Hány éves a feleséged?

Mondjuk mindegy is, ha mindig ezt csinálta.

Vannak ilyen tipusú emberek, akiknek mindig kell az új.

Te mit tudsz csinálni?

Éld a saját életed, hátha meglátja hogy nem körülötte forog a világ hanem harcolnia kell érted akkor megváltozik.

2019. febr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ő 33.


Igen, én sajnos ez a tejben-vajban (nem feltétlen anyagilag) fürösztős pasi vagyok, és ez visszaüthet néha :/

2019. febr. 25. 08:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsés ember a feleséged, hogy ilyen megértő társa van, támogatja a lelki válságban. Sokat számít a javulása érdekében is.

Pszichológus segíteni fog, az a baj, elég sok idő, mire kibeszélik, és más keretek közzé foglalják a dolgokat, megváltozik a nézőpontja.

Az ilyen életközépi válságokból nem könnyű kimászni,türelem, idő kell hozzá. Több mint egy éve járok hasonló problémákkal, és még csak most érzem, mintha már nem alulról látnám még a vakondot is.

Sajnos nekem nincs társ mellettem, így nehezebb, de érzem a javulást. Igaz lassan.

Kitartás!!

2019. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

Vegyél vissza magadból, nézd levegőnek, ne érdeklődj utána, ne mutasd ki a szeretetedet. Ennek az a baja, hogy mindent készen kap, unja a biztonságot, túl jófiú vagy. Másrészről igényli a biztonságot, különben nem dobta volna a korábbi (gondolom zűrös) fickókat. Csak sajnos hozzá van szokva ezekhez a zűrös fickókhoz, azt is igényli.

Neked kéne biztosítani számára a középutat, szóval változnod kéne, más embernek kéne lenned. Ez viszont egy olyan dolog, amit nem szabad megtenni.


Amúgy lehet, hogy az egész, amit írtam, nettó helyesség.

Az az egy biztos, ha a nőd nem mászik ki ebből, akkor kettőtök kapcsolatának rövidesen vége. Azzal, amit írtam az első sorban, ki tudnád zökkenteni, csak nem garantált, hogy a megfelelő irányba...

2019. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is légy tartózkodóbb kicsit, hátha akkor ráébred, hogy tennie kellene valamit.

De aztán ki tudja...

2019. febr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Elismerésre méltó, hogy ilyen türelemmel tartasz ki mellette, de két megjegyzés. A megértő, babusgatós hozzáállásod látványosan nem működik. Nem hiszem, hogy #3-as tanácsát kéne követned, és MÉG több türelemmel, MÉG több megértést tanúsítva kéne kivárnod, míg összeszedi magát.

A másik, hogy gondolj magadra is. Akarsz családot? Ha igen, akkor biztos, hogy ebbe egy 33 éves, jelenleg depressziós, és a gyógyulástól még messze álló nővel akarsz majd (egyszer, valaha, ha egyáltalán) belekezdeni? Sok hozzád hasonló empatikus ember hiszi, hogy kötelessége a végsőkig kitartani a pszichésen szétesett párja mellett, és menet közben tönkreteszi vele a saját életét, saját álmait is.

2019. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az életközepi valsaghoz szerintem még fiatal, az 40 körül érkezik, megúszni senki nem tudja, csak különböző mértékű.

Az az időszak is még előttetek áll, ha együtt maradtok.

Kitartást neked/nektek! Te tényleg maximálisan támogató vagy, ne hibaztasd magad.

2019. febr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Jódolgában nem tudja hogy milyen boldog is lehetne.
2019. febr. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 piroska és a farkas ***** válasza:
Egyébként a gyerek kérdés nem merült fel? Vannak a feleségednek hosszabb- rövidebb tàvú céljai?
2019. febr. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!