Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Donteskeptelen vagyok, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Donteskeptelen vagyok, mit tennetek ilyen krizisben?

Figyelt kérdés

Parommal utobbi kb. fel evben elegge megromlott a kapcsolatunk.

Rengeteg tenyezo kozrejatszott ebben, pl kulfoldre koltozessel kapcsolatos problemak (o azonnal megtalalta a helyet, en meg most is, majd 1 ev utan bajlodom) nem figyeltunk kelloen a masikra, a kis nezetelteresek igy szep lassan jo nagyra "nottek", illetve a folyamatos, ujra es ujra felbukkano anyos problema...

A helyzet sajna annyira sulyos, hogy az elmult par honapban engem mar panik, illetve szorongasos tunetek is gyotornek.

Tobbszor voltam orvosnal, szervi bajom nincs...

Legutobb megbeszeltuk, ertelmesen, felnottek modjara, hogy en megprobalok valtoztatni az uj, itteni (London) eletunkhoz valo hozza allasomon, keresek egy munkat, ami megfelelo az igenyeimenk, vegzettsegemnek, amiben jol tudom erezni magam, es ki tudok bontakozni. O pedig sokkal tobb figyelmet fog ram, illetve az itthoni dolgokra forditani, mert maga is bevallotta, hogy egyaltalan nem foglalkozott velem az elmult idokben.

En eltokelten, teli remenyekkel elkezdtem kutatni az uj, szamomra legmegfelelobb munkakort, s bar a panikrohamaim nem multak meg el teljesen, megis ereztem magamban az erot, hogy az uj hozza allasommal, es parom igyekezetevel majd ezt is "legyozzuk", hiszen szeretem ezt az embert.

Ekkor kiderult, (mint a mar egyutt toltott 5 ev alatt jo parszor) hogy o elpanaszolta az edesanyjanak a jelenlegi helyzetet, ami ellen alapvetoen nincs kifogasom, de tudni kell, hogy az anyosom azota gusztustalan beszel rolam, szamtalanszor kijelentette, hogy gyulol, remeli eltakarodok, es h en nem valtozom meg soha, a fia sokkal jobbat erdemel. Sosem szeretett engem, mint mondtam, ezek a mondatok sem most hagytak el a szajat eloszor, de most annyira erzekeny es torekeny vagyok, hogy sokkal rosszabbul viselem, mint eddig. Hiaba probalom neki megmagyarazni, h a jelenlegi helyzet nekem sem jo, sot... egyelore nekem forog kockan az "eletem" es ebbol ugyanugy csak egyutt a fiaval tudunk kijonni, ahogy egyutt is teremtettuk a helyzetet, egyszeruen nem erdekli. Csak folytatja a pocskondiazasom. Parom ezekre nem igazan reagal semmit..Elpanaszoltam, de szerinte felre ertem...pedig azokon a mondatokon felre erteni abszolut nincs mit.

Egyik nap parom utan leultem a laptophoz, es akarva, akaratlanul lattam, hogy az anyjaval beszelt es bar nem alpari stilusban, de o sem kedvesen, megertessel beszelt akar rolam, akar a helyzetunkrol. Ez borzasztoan elkeseritett. Ezek alapjan persze, hogy ilyen gusztustalan megjegyzeseket kapok a csaladjatol.. En megprobalok mindent eromon felul, hogy megmentsuk az eletunket, belattam a korabbi hibaimat, nem muszajbol, valoban tudom, hogy hol hibaztam. Mar szolni sem merek, joforman semmiert. De ez ismet csak szorongast kelt bennem, es fogalmam sincs mit gondoljak, miert akarja parom egyaltalan, hogy vele maradjak? Vagy ez az egesz kuzdelem csak egy menekules a reszemrol, mert nem akarom eszrevenni az igazsagot?


2015. aug. 28. 00:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy nézem, te borzalmasan érzed magad ebben a kapcsolatban, teljesen lelkibeteg vagy, ő szintén borzalmasan érzi magát benne, és igyekszik minél kevesebbet foglalkozni veled... Pontosan miért is vagytok együtt?
2015. aug. 28. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

rosszul érzed magad

a párod bunko és kibeszél a hátad mögött

rendes meló nem jön össze...

mégis mit csinálsz még vele

ülj fel az első gépre és gyere haza mielött idegileg tacsra tesz, nem kell neked se a pasi se külföld

2015. aug. 28. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik itt többféle függőségi probléma van.

Egyrészt lehet hogy a párod túlzottan függ az anyjától vagy családjától, de végül is csak beszélgetett az anyjával, meg elmondta hogy hogy érzi magát, abban nincs semmi, de persze hogy téged rosszul érintett mivel megtudtad hogy ő sem boldog ebben a helyzetben..

Valószínűleg azért van veled mert ő is szeret.


Ami inkább zavaró hogy te függsz nagyon. Úgy gondolod csak együtt jöhettek ki a rossz helyzetből. Rosszul érzed magad ezért több törődést vársz tőle. Pedig a legboldogabb kapcsolatok azok ahol a felek nem egymásból élnek, hanem önmagukat támogatva saját erőből tudnak először boldogok lenni, és nem a másikban látják a megoldást.

A legjobb ilyenkor az szokott lenni ha a két fél legalább 1-2 hónapra megszakít minden kommunikációt kapcsolatot, és tudnak regenerálódni. És ezután kiderül hogy a jövőben is egymással lesznek e a legboldogabbak.


Az úgy semmiképen sem megoldás hogy te elnyomod magad, szólni sem mersz. Itt neked kellene valahogy helyre ráznod magad lelkileg, de nem úgy hogy függsz, vagy hogy tőle várod el hogy felvidítson.

Mert azt is elviseled hogy ő tűri hogy az anyja ilyen.

Nőknél nagyon gyakori ez, hajlamosak az önfeláldozó szerepét játszani, de ez hosszú távon nem kifizetődő. Ez a helyzet kicsit rávilágít arra is hogy nincs elég önbecsülésed talán.

2015. aug. 28. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Magambol indulok ki, ne haragudj, mindenki hozott anyagbol dolgozik: en nem tudnek rosszat mondani olyan emberre, akit szeretek. Mert az nekem is faj. Igy fel kell tennem a kerdest: szerinted a baratod tenyleg szeret? Es ha nem, akkor tenyleg erdemes megalkudni ezzel a sorssal?
2015. aug. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szereti, hisz az anyját akkor sem fogta vissza amikor nem volt ilyen problémás a kapcsolatuk, szóval nem azért csinálja mert szereti vagy nem szereti, egyszerűen csak lehet túlzottan nyeregben van a "mama".


Ráadásul megígérte hogy többet foglalkozik problémás párjával aki társában látja a megváltást, szóval próbálkozik ő is a maga módján, de neki is teher lehet ez a helyzet. Az egy függőségi viszony ha más ember érzelmi állapota csak és kizárólag az én megnyilvánulásaimtól függ, még akkor is ha életem szerelméről van szó.

Kérdező, lehet hogy neked most jobb lenne máshol amíg megoldod magadban ezeket a lelki dolgokat, vagy ha ott szeretnél maradni akkor pedig azt kellene feldolgoznod valahogy hogy megoldd a stresszt.

De ha nem állsz hozzá pozitívan, csak a párod miatt csinálsz mindent, a költözést is akkor ő nem fogja tudni helyre billenteni az önbizalmad, azt csak te tudod egyedül.

2015. aug. 28. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. A mamával ne kommunikálj, ha ennyire bunkó, akkor minek állsz vele szóba?


2. Keress munkát magadnak, amiböl meg tudsz élni.


3. Költözz külön és építsd fel az életedet, ne a párodtól függj.


4. Vedd észre, hogy ez a kapcsolat nem müködik, és lépj tovább.

2015. aug. 28. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az utolsó mondatodban van a lényeg. Az írásod azt megelőző része volt a panaszkodás, hogy kiadd, ami Benned van.


Igen, tudod, mi az igazság, legbelül már döntöttél is.


Az írásodból nem derül ki, hogy ez házasság, vagy párkapcsolat?

Mivel én erősen házasság párti vagyok, és hiszem, tudom, hogy a reménytelennek tűnő helyzetekből is van visszaút, így házasság esetén azt mondom, hogy ne add fel.

De ha ez még nem házasság, akkor gondolkodj el az utolsó mondatodon, és légy bátor és egy percig se pazarold az idődet olyan emberre, akit csak Te szeretsz és viszont ez nincs így, mert ez így ebben a formában sehova nem vezet.

2015. aug. 28. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"A helyzet sajna annyira sulyos, hogy az elmult par honapban engem mar panik, illetve szorongasos tunetek is gyotornek."


Ennyi.


Minél előbb szakítsd meg a kapcsolatot pároddal és anyósoddal is.

2015. aug. 28. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Te próbálod valóban megmentei a kapcsolatot és javítani a helyzeten, de én párodon ezt nem látom.

Ha ő állandóan fut az anyjához, h elújságolja az éppeni mizut, mit vársz tőle? Ő megerősítést akar az anyja részéről, hogy mennyire f-sza csávó, és neki igaza van, ő makulátlanul jól csinál mindent.

Van értelme ennek az egésznek így kérdező?

Én nem hiszem...

2015. aug. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogy is döntesz, csak haza ne menj, ahogy előttem írták... Amíg nem tanulnod meg, hogy a boldogságot nem kizárólag másban kell keresned, hanem önmagadnak kell megteremtened, ott sem leszel boldog. Csak tetézi majd a dolgot, hogy "csóró" leszel. Hagyd ott, költözz le vidékre, az olcsóbb jóval és ha jó helyre mész, munkalehetőség is jobban van mint Londonban. De ha hazamész, elbuktál.
2015. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!