Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális ha mindig csak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ha mindig csak a lány főz a barátjának?

Figyelt kérdés

Itt nem arról van szó mint amikor a házasság során a feleség vacsorával várja haza a férjét a munkából, mert az egy teljesen más helyzet..

A problémám az, hogy már másfél éve vagyok együtt a barátommal és eddig egyszer főzött nekem összesen ebédet (pedig tud úgyahogy főzni).

Van hogy mikor nem kell korán kelnie és jelzem, hogy éhes vagyok csinál egy tükörtojást, de ennyi( ha korán kell kelnie esélytelen mert nagyon nem bír kikelni az ágyból). Én pedig minden alkalommal mikor átjön hozzám, vagy megy reggel korán dolgozni megkérdezem hogy mit készítsek neki, és sokszor meglepem sütikkel és finomságokkal. Az is kezd egyre inkább zavarni, hogy ezt természetesnek veszi, mikor jeleztem neki csak megsértődött, de nem változtatott. Nekem pedig fontos lenne hogy egy férfi tudjon és akarjon is sütni/főzni. Kicsit úgy érzem, hogy nem értékel engem más téren sem..

Másoknál is így szokott ez menni, csak én vagyok erre érzékenyebb? Lehetne még tenni ellene valamit?

18L és 22F


2019. febr. 28. 20:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%
Változó, hogy kinek mi a normális, nekem ez nem lenne az, bár én szeretek főzni és sütni, egyik hobbim is többek között. Nem nagyon tudsz mit csinálni, csak elmondani neki azt amit ide leírtál.
2019. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ne főzz neki... Nem kötelez téged senki. Nem szeret főzni, én sem szeretek. Nagy ügy, akkor te se főzz neki, nem hiszem, hogy megsértődne
2019. febr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
3%
Örülj neki hogy megeszi amit főztél.
2019. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

"Kicsit úgy érzem, hogy nem értékel engem más téren sem.."


Szóval, akkor nem is a főzés a(z) (egyetlen) problémád?


Nincs rá igénye, ennyi. Majd ha nem anyuci főz rá, meg külön fog élni tőlük, akkor majd fog főzni, ha enni akar.

De mégis mit vársz, hogy csináljon reggel, ha nem reggelit? Vagy húslevest szeretnél enni, rántott hússal?

Miért nem főztök együtt? Ja, vagy az olyan bonyolult lenne?

2019. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok, de biztos hogy nem kelnék fel hajnalban csak azért, hogy kaját tegyek a párom elé. :) Ha főzök, abból mindig csomagolok másnapra, hogy csak a hűtőből kelljen kikapni, de ennyi.

Azt pláne nem várnám el, hogy ha egyszer pihenhet, szolidaritásból hajnalban keljen velem, jézusom. Inkább igyekszem minél csöndesebb lenni készülődésként, hogy ne riadjon fel a kávéfőzőre meg pakolászásra.


Reggelizzetek együtt hétvégén, vagy amikor nincs időhöz kötve a kelés egyikőtöknek sem. Akkor lehet közösen tojást sütni vagy bármit. A hétköznapi rohanásban ezen görcsölni felesleges és értelmetlen.

2019. febr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Ha alig tud felkelni korán, akkor mégis hogy csinálna neked kaját? Mondtad, hogy ha van ereje és ideje, akkor csinál. De lehetetlent ne kérj tőle. Neked sem kötelező minden alkalommal főzni.
2019. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem is alap dolog lenne az ilyesmi. Vagy mi legalább is mindketten figyeltünk rá párommal amíg nem laktunk együtt, hogy ha hosszabb időt ott volt a másik akkor legyen főtt kaja. (Nyilván ez most is így van). Meg egyébként is már csak maga miatt is legyen erre igénye az embernek szerintem. És ha több napot együtt vagytok akkor mi van? Éltek tükörtojáson? Alapvetően nem baj ha valaki nem egy nagy konyhatündér, de azért valami főtt kaját csak tudjon már összeállítani. Én mondjuk sokkal háziasabb voltam mindig a párom mellett mint egyébként. Ha csak magamnak kell csinálni akkor nincs akkora motivációm mint hogyha a párom érdeke is. Egyéb házimunkákat csinál rendesen?

De amúgy meg mindegy is, ha több téren azt érzed, hogy nem értékel akkor nem sok jövője van a dolognak. Próbáld meg vele átbeszélni ezeket, ha nem változtat semmin akkor meg hagyd a francba.

2019. febr. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
24%

szerintem normális, bár még fiatal vagy, lehet amiatt nem tetszik a dolog annyira. De szerintem a nőnek kell főznie, vagy senkinek... az ha a férfi főz, az egy jó pont nála, és meg is könnyíti a dolgukat, de szerintem nem kell főznie egy férfinak. Régen, pl. szülők, de mégfőképp nagyszülők korában ez természetes dolog volt. Jó tudom már nem abban a korban élünk, de azért némiképp még szerintem ez a felállás. Másik oldalon viszont a férfinak illik olyan dolgokat megcsinálni, ami nem nőknek való, vagy nem értenek hozzá. Ha ilyeneket sem csinál, akkor az már gond...


25F


és amúgy amit főzöl/sütsz, meg szokta dícsérni?

2019. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha kiszolgalo szemelyzetet jatszol, akkor azt igen hamar termeszetesnek fogja venni a legtobb ferfi ezen a vilagon.

2. Ha neked teher ez, akkor ne csinald. De azt ne csinald, hogy csinalsz valamit, es ugyanazt varod el a masiktol, mondvan te is akkor o is. Te teszed magadat ebbe az onkent fozocskezo, koran kelek es ele teszem az eletelt szerepbe. A legtobb ember nem szeretne ilyen szerepben elni. Ha teszel valamit, akkor azt a masik oromeert tedd, vagy sehogy.

2019. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem normális! Nem csicska vagyok egy párkapcsolatban!
2019. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!