Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen féltékeny feleség -...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen féltékeny feleség - Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Egyre nehezebben tudom kezelni feleségem egyre súlyosbodó féltékenységét. 10 éve vagyunk együtt és van három gyerekünk és nyugodtnak mondható életünk. Neki ebben a 10 évben nem kellett dolgoznia, hanem megengedhettük magunknak, hogy folyamatosan otthon maradhasson a gyerekekkel, amúgy nagyon jó anya. (ez se lehet könnyű azt tudom) A féltékenység körülbelül abban nyilvánul meg, hogy rendszeresen mindenkiről részletesen beszámoltat, ha kihagyok valakit (nőt) "akkor azt biztos szándékos" ezeket részletesen leccsekolja a facebookon belenéz a céges levelezésekbe. Sokszor fényképekkel kell igazolnom hol vagyok, a barátaimmal is már kezd megszűnni e-miatt a kapcsolatom. Ha éppen tudok velük találkozni valójában az is azért van, hogy ő nehogy rossz feleségnek tűnjön, vagy éppen át tudjam adni azt a "képet magunkról" amit mutatni szeretne. Egyszerűen minden nőre féltékeny aki kicsit is fiatalabb vagy csinosabb. De ez már tényleg ironikus de pl utcán kihelyezett plakátra sem nézhettem rá. Amúgy folyamatosan figyeli, hogy mikor vagyok belépve bizonyos közösségi vagy üzenő felületekre. Rendszeresen ellenőrzi a telefonomat.40 évesen újra egyetemre járok és folyamatosan hazakönyörög onnan, meg ott is már kiszúrt két lányt akitől hiszti rohamot kap. Persze én vagyok mindenért a hibás minden alkalommal a fejemhez vágja hogy válni akar, pedig semmit nem tettem. Esküszöm, már görcsbe rándul a gyomrom, ha egy "vonzóbb nő" kerül a közelembe. Ha nem szólok neki róla akkor ha megtudja az óriási botrány (mondván hazudok, titkolózok) ha szólok az is. Nem tudom mi legyen a megoldás mert amikor nincsen rajta ez a hiszti, akkor egy tünemény, minta feleség és anya. Plusz a három gyerekünk miatt se szeretném elhagyni de nem tudom meddig lehet ezt még elviselni.

2019. márc. 14. 10:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Vidd el pszichiátriára, mielőtt teljesen megkattan. Ha ez eddig még nem történt meg.
2019. márc. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%
Súlyos önértékelési gondjai vannak. Az exem ugyanezt csinálta velem, csak forditva, én vagyok a nő. Még a szüleimhez sem mehettem át egyedül. Nem bírtam, elhagytam, igaz én nem is vállaltam vele gyereket, pont emiatt.
2019. márc. 14. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

Begolyózott az otthoni, ingerszegény környezetben. Te dolgozol, tanulsz, emberekkel vagy körülvéve, ő meg egésznap egyedül van.

Lehet, jót tenne neki, ha elmenne dolgozni. Legalább 4 órában.

2019. márc. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Unatkozik és van ideje agyalni. Keressen melóhelyet!
2019. márc. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
Mióta ilyen? Mióta tűröd ezt? Volt valami előzmény, flört, kikacsintgatás részedről, vagy miért nem bízik benned?
2019. márc. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm, amikor még dolgozott, akkor is megvolt már nála ez a féltékenység. Csak akkor még jól esett, mert a szeretett jelének tekintettem. Még lehet, hogy rá is játszottam néha... :) Amúgy most pont azon vagyunk, hogy majd újra dolgozzon négy órában, csak ehhez még át kell képeznie magát.
2019. márc. 14. 11:23
 7/24 A kérdező kommentje:
Persze a tíz év alatt volt néhány hülye megjegyzésem csak hogy húzzam az agyát, de se flört se kikacsingatás nem volt. Persze szerinte volt...
2019. márc. 14. 11:27
 8/24 Bence_ ***** válasza:
91%

Féltékenység önbizalom hiányából fakad.

Kéne neki valami amitől hasznosnak érzi magát.

Egy jó pszichológus jót tehet vele.

2019. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen mert valami pszichés zavara van. És mit tegyél? Ne hagyd!

Ha hiszti van akkor védd meg magad. Ordít? Ordíts Te is! Ne küldj képet arról hol vagy, hiába "muszáj". Éld az életed és ne azzal foglalkozz, hogy ő mit vár el minden helyzetben. Ha nem lehet megbeszélni és nem akarnák válni sem akkor egyszerűen leszarnám az efféle elvárásait. Ha ő őrlődni akar tegye, de én nem fogok a beteges féltékenysége miatt.

Ne hagyd magad ellenőrizgetni egész nap. Ha netán felhív vedd fel, ha hiszti tedd le neki és tiltsd le ha másképp nem érti meg. Tudom, aztán otthon jönne a veszekedés. Akkor veszekednék én is. Sőt, én kezdeném. Hogy képzeli, hogy napközben amikor dolgozok mert eltartom az egész családot ő betegesen hívogat, hisztizik , veszekszik... nem tudok egy megbeszélésen részt venni, nem beszélve esetleg a kollégákról akik előtt foyton a telefonba muszáj magyarázkodnom a nejemnek stb. Ha ez kell neki akkor ezt kapja. Az ő gyomra is legyen görcsben ne csak az enyém. Válni akar? Elküldeném beadni a válást.


Egy szó mint száz...állj már ki magadért ember! Hagyod magad kínozni, tönkretenni a semmiért.

2019. márc. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen ismerőseim.

Csak onnantudom ,hogy a csaj a barinőm ( volt). De ő konkrétanl pár hónapos ismerettség után elkezdte olvasgatni a pasi telefonjában a névjegyzéket s mindegyikről el kellett mondania hogy honnan ismeri? Női neveknél persze bővebb kifejtés,dug ta e ? stb.

S voltak más dolgok is, azóta is folyamatos lecsekkolásban él a pasi.

2019. márc. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!