Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen fèltèkeny vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen fèltèkeny vagyok, de tenni szeretnék ellene. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A barátommal 5 éve ismerjük egymást. Megismerkedésünk után összejöttünk (neki én voltam az első nő az életében), de ez nem tartott tovább fél évnél, mivel folyamatosan bulizott, kaptam a képeket ahogy csajok puszilgatják illetve volt olyan eset is, hogy megcsalt és utána nálam aludt. Az esetet nem tőle tudtam meg, tagadta a végsőkig. Aztán mivel szerettem és őszintén bánta elfelejtettük a dolgot, de utána sem lett jobb. A barátnőmet a szemem láttàra tapizta le egy buliban, a testvéremmel (làny) beszélgetett a hátam mögött és hiába kértem meg 100x, hogy ne, mèg találkoztak is a tudtomon kívül (ezt mind mástól tudtam meg). Àllításuk szerint csak rólam volt szó vègig, azonban akkor nem értem miért nem velem beszélt. Megelégeltem a dolgokat és évekig csak beszélő viszonyban voltunk, teljesen letettem róla, viszont ő ezalatt az idő alatt is vissza akart szerezni ès bizonygatta h szeret. Fél éve újra találkoztunk ès mivel tènyleg azóta is folyamatosan azon volt, hogy visszahódítson (persze közös ismerősünktől tudom, hogy azért nem igazán tartóztatta meg magát az évek alatt a nők terén) adtam neki egy második esélyt. A gondok ott kezdődnek, hogy én baromi féltékeny vagyok. Talán a múltunk is közrejátszik abban, hogy nem tudok benne megbízni. Elég ha rànéz egy nőre az utcán vagy tudom, hogy bulizni menne nélkülem és màr síró görcs kerülget. Egyeltalán nem akarok ilyen lenni, eddig az ilyesmi távol állt tőlem. Neki persze elege van a hisztiből, bizonygatja, hogy megvàltozott. Én meg folyamatosan olyanokat álmodom, hogy nőket taperol és átélem a múltat. Nem tudom hogyan felejthetnék el mindent, de ez semmiképpen sem jó se neki se nekem. Állandó stresszben vagyok, hogy fàjdalom fog érni és kettè harapom ha csak ránéz valakire.

Előre is köszönöm, ha tudtok tanácsot adni!


22L


2019. febr. 5. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Fiatal vagy még, ne ragadj le olyan ember mellett, aki nem szeret, nem becsül. Nem hiszem, hogy bármivel is tudná kompenzálni a viselkedését az én szememben.
2019. febr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Így van ez az ember nem stimmel.. Keres egy rendes embert.
2019. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Vannak betegesen féltékeny emberek, akik ok nélkül gyötrik ezzel a párjukat.


Amit leírtál, az nem ez a kategória, és ezt szerintem a szíved mélyén te is tudod.


Azt írtad, hogy azért békültél ki vele, mert szeretted, és "őszintén bánta".


Szerinted aki őszintén megbán ilyet, az utána tapizza a barátnődet, titokban találkozik a testvéreddel (aki gondolom, nem a bátyád), stb.?


Vagy azt érted őszinte megbánáson, hogy sajnálja, hogy a tagadás ellenére lebukott megcsalással, és ott már rezgett a léc, nem úgy, mint a nyílt flörtöléssel, más nők tapizásával, így egy időre, átmenetileg ugrott a fix punci, ami mellől kalandozhatott kedve szerint?


Mit kell még ahhoz tennie, hogy felnyíljon a szemed?


De nyilván te tudod, hogy le tudnál-e egy életet élni így mellette, vagy akár csak éveket. Meg azt is, hogy így akarsz-e élni, szerinted ezt érdemled-e.


Azt, hogy betegesen féltékeny vagy, azt majd akkor mondhatod el magadról, hogy ha egy következő kapcsolatban egy olyan férfira fogsz örökké gyanakodni, féltékenykedni, aki erre semmi okot nem ad, de te még hurcolod magaddal a mostani kapcsolatodban beszerzett sebeket, meg a megtépázott önbecsülésedet próbálod újraépíteni.

2019. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Te már nem a második, hanem legalább a harmadik, de inkább a századik esélyt adod. Jogosan nincs bizalmad, nagyon eljátszotta azt. Te nem betegesen féltékeny vagy, hanem a múlt kísért, mert semmit nem változott a csávó.


Voltam a helyedbem, ott is x+1 esély volt, rájöttem, sose lesz ez jobb. Nekem ez az idegbaj, a rémálmok, a folytonos gyomorgörcs nem kellett, inkább maradtam egyedül 1 évet. Utána lett olyan párom, aki megbecsül és megbízható.


30N

2019. febr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
96%

Te tudod, hogy fájdalom fog érni.

Itt csak az a kérdés miért csinálsz magadból hülyét?


Hagyd a francba ezt az embert ennél sokkal jobbak is vannak.

2019. febr. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%

Nem ok nellul vagy feltekeny hanem az eddigi tapasztalataid alapjan.

Lehet hogy akkoriban amikor o ezeket a dolgokat allitolag megbanta nem banta meg csak ideiglenesen azt hogy nem vagy neki mint fix pont. Ez a srac nem szeret, nem tisztel teged annyira hogy legalabb ne csaljon meg a kesobbiek folyaman is. Kesobb majd ugy emlekezel vissza erre az idoszakra hogy "De jo hogy tul vagyok rajta, tiszta hulyet csinaltam magambol".

Tudod mit kell tenned. Sok sikert!

2019. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagy betegesen fèltèkeny, csak nem bízol benne, mèghozzá joggal. Az ilyennek nem is szabad, rengeteg esèlye volt, de mindig eljátszotta, mèg a húgoddal! is találkozgatott.

Hogy megváltozott volna, ezt nagyon kètlem. Ès a lelked mèlyèn szerintem te is, azèrt vagy így kiborulva.

Nem èrdemes ezt tovább erőltetni, csak tönkre teszed magad. Zárd le vele vègleg, ès találsz majd normálisabbat.

2019. febr. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
95%
Én baromira elítélem a féltékenykedést, ha ok nélkül történik, de neked nagyon is van okod rá, hogy ne bízz benne. Hiába "változott", a bizalomvesztésen nem lehet csont nélkül túllépni, úgyhogy soha az életben nem fogsz már benne 100% megbízni, anélkül pedig tényleg semmi értelme egy kapcsolatnak. Legyen eszed és tedd félre az érzelmeidet, ne erőltess valami olyat, ami soha nem lesz már jó! Vagy tényleg ebben a rettegésben, kattogásban akarsz élni és őt is tönkre akarod tenni a folymatos féltékenykedéssel? Megsúgom, egyetlen szerelem se ér ennyit, egy sem!
2019. febr. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!