Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme így kapcsolatba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme így kapcsolatba kezdeni valakivel?

Figyelt kérdés

Ismerkedési fázisban kiderül, hogy az egyik fél szeretne később gyereket, míg a másik nem. Érdemes így belekezdeni egy kapcsolatba? Ez a

az elképzelésük változhat a másik hatására, vagy semmi értelme így belekezdeni? Mindkettenn hosszú távú kapcsolatot keresnek.



2019. márc. 20. 08:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Ha az egyik határozottan kijelenti hogy ő soha nem akar gyereket, tuti, 100% , akkor jobb hagyni, bele se kezdeni.

Ha azt mondja, hogy most még nem gondolkodik ilyenen, de bármit hozhat az élet, akkor van ra esély, hogy szeretne majd.

2019. márc. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Nincs. És épp ezért mondom azt, hogy nem korai a jövőről beszélgetni az első randin, mert így akkor kiderül, hogy nem lasszoltok össze, amikor még sérülések nélkül el tudjátok engedni egymást.
2019. márc. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%

Nem, nem érdemes. Fontos, hogy egyformán akarjatok/ne akarjatok gyereket és nagyjából egy időben, időszakban.


Ha mondjuk az egyik 2-3 év múlva szeretne gyereket, a másik meg 5 év múlva, már akkor is hülyeség összejönni, ennél nagyobb különbségnél meg pláne. Ezen sajnos nincs mit beszélni, ha nem tudják összeegyeztetni, akkor jobb hagyni a dolgot.

2019. márc. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Így van! Ha határozottan kijelenti, hogy soha de soha nem akar gyereket, az nem valószínű, hogy változni fog.
2019. márc. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Én minden eddigi kapcsolatomba úgy mentem bele, hogy nem akarok gyereket. Aztán az egyik barátnőm esetében ez úgy másfél év ismeretség után megváltozott, és úgy gondoltam: ettől a lánytól örülnék ha gyerekem lehetne. Sajnos kiderült, hogy a lány nem eshet teherbe. Szóval ez akár változhat is, mert az emberek maguk és a kapcsolatok is változnak, de azért nincs rá garancia...
2019. márc. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

A gyerekkérdés kardinális, egy párkapcsolat hosszabb távon eleve erre épül. Igy alakítjátok ki az életeteket, tervezitek a lakást, a munkát, a spórolást, a jövőt.


Valóban van olyan,hogy valaki időközben mégis meggondolja magát, de ha határozottan most ezt állítja nem érdemes arra várni,hogy hátha esetleg majd változik a véleménye.

És ez nem olyan kérdés amiben kompromisszumot lehet/érdemes hozni.

Egy komolyabb kapcsolatot pontosan a közös tervekre, életcélra lehet alapozni, Nálatok pedig ez hiányozna.


Ha belemennél folyamatosan kerülnétek a témát úgy,hogy közben ott lebegne a fejetek fölött.


Nekem már volt egy gyerekem amikor kialakult a második párkapcsolatom. A párom sosem szeretett volna gyereket, de engem ez azért nem zavart mert én sem terveztem másodikot.

Aztán megváltozott a véleménye,ahogy megismerte, látta a kapcsolatunkat a gyerekemmel.De ez eléggé egyedi eset.

2019. márc. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Elég sok más ponton is elbukhat a kapcsolat.Csak emiatt nem belemenni szerintem nem a legjobb döntés.
2019. márc. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%
Akkor van gáz ha szerelmesek is, és mindkét fél szeretne gyereket, de nem egymástól.😂😂😂
2019. márc. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Jobb, ha bele se mennek.

Ellenkező esetben szokott lenni az, mikor mindketten szerelmesek, és egymástól nem tudnak elszakadni. Egyenes válasz helyett csak terelnek, hárítanak. Jellemzően a nők akarnak gyereket, a férfiak nem.

Aztán jönnek a homályos párbeszédek.

- Nem most akarok gyereket, hanem úgy 10 év múlva.

- Nem bánnám, ha esetleg becsúszik, de azért most még ne.

- Előbb legyen meg a lakás, aztán meglátjuk.


Sok esetben az ember azt hall ki ebből, amit akar. Sok nő pedig azt hallja, hogy akar a párja gyereket, csak... Aztán kicsit rásegít a természetnek, és elfelejti bevenni a fogamzásgátlót. "Véletlenül" teherbe esik, meglepi a hírrel apucit. Aztán meg jön az arcra esés, mikor az az első mondat, hogy de ugye elveteted, mert TUDOD, hogy most nem akarok gyereket.

Utána sírás, szakítás, és vagy világra hoztak egy újabb szerencsétlent, vagy nem.


Ezért mondom azt, hogy ha eltérőek a tervek a következő 5 évre, akkor hagyják egymást menni még az elején.

2019. márc. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
3%

az elképzelés változhat, főleg ha fiatalokról van szó. 23 évesen nagyon sokan mondogatják, hogy ők nem akarnak házasodni, gyerek kizárva, majd amikor 30 évesek, nem vágynak semmi másra, minthogy sok kisgyerek szaladgáljon körülöttük


az ember változik és sokszor olyat mond, amit nem gondol komolyan, csak meg akar felelni a trendnek, vagy nem is biztos a dolgában

2019. márc. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!