Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek működik az, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek működik az, ha egy pár kis időt külön tölt, ez lehet jó hatással a kapcsolatra?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egy pár akik amúgy régóta együtt vannak és régóta együtt is élnek, de sok a veszekedés, amit úgy próbálnak megoldani, hogy kicsit külön költöznek, egyik fél elutazik a szüleihez. Volt már valakinél ilyen, és használt? Vagy ez már a kapcsolat véget jelenti? A külön töltött idő alatt, ha rájönnek, nem tudnak mégsem a másik nélkül élni, akkor van jövője még a kapcsolatnak? Mit gondoltok?

2019. márc. 20. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen kis "szünetek" semmit se érnek. Ha probléma van a kapcsolattal, akkor azt közös erővel kell tudni megoldani együtt, úgy, hogy nincs szétköltözés. Ha meg van, akkor legyen határozott a szakítás.
2019. márc. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Exem is ezen nyekergett, hogy a külön költözés majd segít. Mondtam, hogy hogyne pakoljon, megoldottad a problémát, mától szingli vagy...


Azóta se bánom. A szünetnek semmi értelme. Ha együtt nem megy, akkor menjen külön. De ez a se veled se nélküled híg fos senkinek nem tesz jót.

2019. márc. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyet értek veletek. Szerintem is egy párnak EGYÜTT kellene a problémákat megoldani.
2019. márc. 20. 13:30
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Ez a problémáktól is függ és hogy milyen veszekedésekről van szó. Segíthet, tudok olyanról hogy 1-2 hét távollét után rendezni tudták a dolgokat és máig együtt vannak, gondok nélkül.


Nem is arról van szó, hogy rájönnek hogy mégsem tudnak a másik nélkül élni, hanem idejük és terük van arra, hogy gondolkozzanak azokról a dolgokról, amik ezeket a problémákat felhozzák, tudnak magukkal foglalkozni, átgondolni hogy miben lehetnek jobbak, miben kellene vagy lehetne változtatni, hogy megszüntessék őket. Aztán ezt meglehet beszélni és ugyanúgy együtt megoldani.


Tehát ez a takarodj innen, mától szingli vagy, mert a szünetet felmerte hozni, lehet kicsit elhamarkodott, ott inkább arról volt szó hogy az egód sérült és úgy érezted eldobnak, nem vagy elég fontos a másiknak, ezért inkább te dobtad ki gyorsan őt.

2019. márc. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
91%
Ha egy kupac szart beteszünk a hűtőbe, majd egy hét múlva ránézünk, magától nem fog csokipudinggá változni..... Ennyi a véleményem az ilyen szünetekről.
2019. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
4# szerintem meg igaza volt... A külön költözès max arra jó, hogy mással is dugjon, hisz szünet van... Ki kíváncsi erre? Vagy megbeszéljük a problémákat és megoldjuk vagy vége.... Pont olyan baromságnak tartom, mint az idézetet hogy h engedd el, ha visszajön a tiéd... Hát nem... Ha szeret, nem megy el. Ennyi.. Ha máshogy gondolja, nem illünk össze... Szóval szerintem nem volt elhamarkodott.
2019. márc. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%
Párom is így volt az exével. Tartottak egy kis szünetet, két hetet, majd újra összeköltöztek. Pár felhőtlen nap után azonban végleg szakítottak és azt mondja, már tudja, hogy butaság volt akkor visszamenni. Persze tíz év távlatából már mindenki okosabb, ott és akkor még úgy érezte, javíthat a helyzeten.
2019. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Egyáltalán nem.


A szünet ez esetben arra való, hogy a problémákat ne megoldják, hanem újra és újra eltemessék annyira, hogy egy kis időt újra és újra kibírjanak egymás mellett. Nem old meg semmit, csak egy kicsit elodázza az elkerülhetetlent.

2019. márc. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

4# nyilvánvalóan nem írtam le az egész történetet, mert nem erről szólt a kérdés, de nem is úgy zajlott h legyen szünet, akkor viszlát. Elmondtam, hogy szerintem baromság, mondjon el bármilyen problémát őszintén, megígérem bármit mond, magamba nézek, beszélünk róla és együtt megoldjuk.


Nem nem, neki a szünet kell, mert külön milyen jó lesz. Mondtam, hogy attól, hogy fizikailag nem tartózkodunk egy légtérben, még semmi nem fog megoldódni, mert a problémák nem így működnek. Ezt taglaltuk napokon keresztül, mígnem megelégeltem és mondtam, hogy akkor takarodjon.


Utólag belegondolva is úgy érzem, hogy cseppet sem volt elhamarkodott, mert szerintem egy gyáva gci volt és nem mert szakítani, csak ki akarta provokálni. Emiatt meg kár lett volna szünetezni.

2019. márc. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!