Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tanítják azt egyesek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tanítják azt egyesek, hogy a párkapcsolatokban nincs játszma, amikor az érzelmi zsarolás is egy tudat alatti játszmázás több esetben?

Figyelt kérdés
A zsaroló nem mindig tudja, hogy játszmázik, csak ösztönösen teszi, ami neki a legjobb.
2019. márc. 21. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
És ki mondta, hogy megengedett egy normális párkapcsolatban az érzelmi zsarolás?
2019. márc. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tudat alatt zajlik az egész. Sem a zsaroló, sem a zsarolt nem veszi észre.


Az érzelmi zsarolás nem csak annyiból áll, hogy valaki nyilvánosan öngyilkossággal fenyegetőzik. Ennek vannak rejtettebb és mélyebb megnyilvánulásai is.

2019. márc. 21. 21:42
 3/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az egészséges,illetve ideális párkapcsolatokra értették.

Egy párkapcsolatban az érzelmi zsarolás elfogadhatatlan és,amelyik ezt megteszi az nem az adott embert szereti,hanem a rá mért fájdalmát szenvedését élvezi,amit ezzel a megoldással (érzelmi zsarolás) próbál funkcionálni az adott emberen.Plussz vannak akik ezzel uralmat,hatalmat próbálnak szerezni a másik felett egy kis manipulációval megspékelve (De ha úgy nézzük az érzelmi zsarolásba ez is beletartozik valamilyen szinten).

2019. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Elfogadhatatlan, csak az a helyzet, hogy a felek hozzák magukkal a régi kapcsolataikból, gyerekkorból stb. ejtett sebeket. Így zsarolóvá válhatnak tudat alatt is.


Tehát maximum egészséges lelkületű embereknél nincs zsarolás. Bár abból szerintem elég kevés van, mert sokan sérültek valamilyen szinten.

2019. márc. 21. 21:53
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

MINDEN kapcsolat új és más!

Az okos ember lezárja a régi kapcsolatot, csak úgy fog bele újba, tanul a hibákból és nem követi el újra és nem fog úgy hozzáállni, hogy biztos ez is egy sz..r alak lesz, aki megcsal pl.

Most az új ember mit tehet arról, hogy x ember a múltban sérült egy kapcsolatban? Neki mi a franc köze van hozzá? Semmi. X ember dolgozza fel, és addig ne kezdjen bele új kapcsolatba, ennyi.

2019. márc. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még ha tudat alatt valaki csinál is néha ilyeneket a párjának ez tök egyértelmű. És nyilván normális esetben ezt szóvá is teszi, és átbeszélik, hogy tudjon fejlődni ilyen téren a másik fél, ismerje fel.

De a legtöbb normális párkapcsolatban valóban nincsen ilyen. Ahhoz, hogy valaki tényleg rendszeresen érzelmileg zsarolja a párját nagyon nagyon lelkibetegnek kell lenni. Persze, mindenkinek vannak sérülései, de kevés ennyire lelkisérült ember van. Egy normális, érett kapcsolatban nem lesz játszmázás. Aki minimálisan is értelmes ember az megpróbálja kijavítani ezeket a régi sérüléseit.

2019. márc. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Régi kapcsolatot le lehet zárni, de attól még a múlt kísérthet. Erről nem hallottál?
2019. márc. 21. 22:01
 8/15 A kérdező kommentje:

#6


Nem rendszeres érzelmi zsarolásról beszélek. Csak időnkéntiről, amikor valamin nem tudnak megegyezni, és akkor valamelyikük előveszi ezt a módszert.


Pl. azok a pasik, akiket nem enged el a barátnőjük a haverokhoz, rendszerint zsarolva vannak bűntudat és félelemkeltéssel.

2019. márc. 21. 22:03
 9/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki máshogy dolgozza fel az élete során szerzett sebeket és alakul ki benne egyfajta "mentális eltorzulás",és mindenkin máshogy jön ki később.Nem akarok nagyon személyeskedni,de velem történtek gyerekkoromban és később is olyan dolgok,ami miatt megváltozott a mentális állapotom,viszont inkább empatikusabb,humánusabb és érzékenyebb lettem tőle.Persze van a másik véglet,ami téged is most foglalkoztat.Az érzelmi zsarolók.Én sajnos beleestem egy olyan kapcsolatba,aminél ilyesfajta személyiségjegyekkel mutatkozott meg az akkori párom és az ilyenek akár tudat alatt akát tudatosan,de olyan emberekhez vonzódnak,akikről látják,hogy túl odaadóak és érzelmesek ahhoz,hogy képesek legyenek az ilyen személyeket irányítani,manipulálni és érzelmileg zsarolni tudják.

Példának vehetjük azt is,hogy a legtöbb pszichopata valamilyen tragédia,érzelmi fájdalom hatására lett olyan amilyen,de ezt elmondhatjuk egy depressziós emberről is.Kicsit eltértem a tárgytól,de remélem érthető volt ahogy leírtam.

2.válaszoló voltam.

2019. márc. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha olyan gyenge jellem vagy, hogy hagyod, hogy kísértsen, a te dolgod.

A példádban szereplő pasi pedig egy gyáva papucs puhap..cs, semmi önértékelése és hagyja magát elnyomni. És erről ki is tehet? A szomszéd, tudom.

2019. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!