Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párotok mentálisan beteg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párotok mentálisan beteg lenne, akkor vele maradnátok?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg hipochonder vagyok, szorongok és még enyhébb depresszióm is van. Nehezen viselem el, ha elutazik pár napra, és egyedül kell maradnom, főleg hogy együtt sem élünk még. Mivel nekem ő az egyetlen igazi biztonságom, nagyon nehéz boldogulnk bármi baj esetén. Nincs családom, csak nagyon messze, és a barátok azok inkább felszínesek, nem találtam olyan barátot, akire tényleg számíthatnék. Ő az egyetlen, és nagyon félek, mert így lenne a világban, teljesen egyedül félelmetes. Ha volt bármilyen problémám, nyilván hozzá szaladtam először, kihez máshoz? Nem akarom megfojtani, igyekszem amennyire csak tudok, elvonulok, ha szorongok, vagy bármi bajom van, inkább elfojtom, mert alapvetően nagyon jól elvagyunk, de hát ez egy kockázati tényező, és mivel ő is ember, a türelme véges lehet.

Emiatt is eléggé félek, de ezeket csak itt írom le, soha nem hisztizek neki ezekről, mert azt hallgatni képtelenség.

Ti fordított esetben elhagynátok a párotokat, ha nálatok más a mérce? Mondjuk nehezen aludna egyedül, megnyugtató tényező lenne, ha ott lenne a partnere, és átölelné éjszaka, ha tudná h bármikor számíthat rá, mondjuk, ha pánikrohama lenne hetente 1x, és ha esetleg véletlenül a városban is, akkor érte mennétek? Hosszútávon mennyire tudnátok ezt elviselni? Főleg abban a tudatban, h csak rátok számíthat a barátnőtök

Én a részemről igyekszek mindent, pszichológushoz is járok.

Köszi mindent választ.


2019. márc. 22. 20:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagytok ápolónő
2019. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
33%
Nem vagyok ápolónő
2019. márc. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem. És nem azért, mert elítélem, hanem mert magam is vagyok, és félek, hogy lehùznánk egymást. :/
2019. márc. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
59%
Ki van zárva
2019. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
ijesztőn leírtad a barátnőmet :D én egy ilyen lánnyal vagyok együtt már több mint 2 és fél éve :) nem egyszerű vele de szeretem. jár pszichológushoz, mindent megtesz azért, hogy jobban legyen emiatt természetesen kitartok mellette. teljesen más lenne a helyzet, ha folyton sajnáltatná magát miközben a kisujját se mozdítja. az a fő hogy meglegyen ez igyekezet ;) mindenesetre az elfolytást nem javaslom.. inkább játssz már az elején nyílt lapokkal.
2019. márc. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez óriási stresszforrás a párodnak, hogy tudja, ő az egyetlen támaszod és mindig mindennel hozzá fordulsz. Nyilván tudja, hogy milyen betegséggel élsz, és ennek ellenére van veled, de ha megfojtod a ragaszkodásoddal könnyen besokallhat. Írtad, hogy még nem éltek együtt. Az esetleges összeköltözésnél ez viszont felvethet komoly gondokat. Kérdésedre válaszolva én nem hagynám el, de ösztökélném arra, hogy akár szakember segítségével is, de próbálja szinten tartani a ragaszkodását irántam, és tudjon meglenni nélkülem is pár órát, esetleg egy-két napot.
2019. márc. 22. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
De hogy legyen úgy boldog az ember, ha nincs családja? Mindenre egyedül van, én tudom, hogy nehéz, de fordított esetben, én nem hagynám őt el, hanem jobban szeretném. Mert én teljesen funkcionáló vagyok, iskolába járok, ápolom magam, a városba is egyedül járkálok, viszonylag sokat vagyunk külön. De nehéz így lenni... hogy nincs senkim, rajta kívül, és emiatt is vagyok depressziós, főleg h látom, neki mennyire egészséges családja van
2019. márc. 22. 21:12
 8/28 anonim ***** válasza:
58%

Eddig életemben 2x szaladtam bele ilyenbe.

Soha többé az életben.

2019. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
48%
Miért akarsz családot utódokat ? Magadat se tudod kezelni, ha még emellé örökletes is a bajod... A hajlam biztosan.
2019. márc. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
82%

Lehet h bunkóság de nem, semmilyen súlyosabb pszichiátriai beteggel nem lennék együtt.

Abszolút kizárt a Borderline, nárcisztikus, antiszociális, mániás depis, skizofrén. De már te is egy olyan -számomra- középsúlyos ember vagy, akit nem tudnék bevállalni. De nem vagyunk egyformák. Én egy elég stabil, racionális, határozott valaki vagyok, segítőszakmában dolgozom nagy felelősséggel. Számomra fontos, hogy akivel vagyok, stabil legyen és tudjak rá számítani. Nem azt mondom, hogy az a feltétel h az illető teljesen ép legyen pszichésen (én sem vagyok meg amúgy is, mindenki kattant valamilyen szinten), de én ehhez nem tudnék asszisztálni. Erre úgy jöttem rá, hogy amúgy az életemben volt sok pszichésen beteg barátom, akikért nagyon sok áldozatot hozta, és a végén mindig kiderült, hogy hiába. De legalább az én energiámat is leszívták. Meg volt szorongó és depressziós barátom is, nem működött a dolog.

De ha téged a barátod így fogad el, akkor örülj neki. Persze próbáld meg a lehető legjobban kontrollálni magad, hogy megkönnyítsd a dolgát :)

26/L

2019. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!