Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Házasok, van külön megtakarítá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasok, van külön megtakarításotok?

Figyelt kérdés

Nem úgy értem, hogy külön, amiről a házastárs nem tud, hanem amit a te fizetésedből tettél félre egyedül.


Jelenleg csak a férjem dolgozik, jól keres, nincsenek anyagi gondjaink, van megtakarításunk is vészhelyzet esetére.

Én most nem tudnék teljes munkaidőben dolgozni, mert tanulok, részmunkaidőbe meg nem lenne értelme ásványvizet pakolni vagy a mekiben sütögetni például (szakmai az más, de most még nincs).

Így jelenleg csak az a bevétel és az a megtakarítás van, amit a férjem hoz haza, azt meg értelemszerűen nem érzem közösnek, nem érzem a magaménak.

Külön bankszámlánk van, mindkettőnknek van hozzáférése a másikéhoz, természetesen.

Az enyémen az a pénz van, amit szabadon elkölthetek magamra, amire akarom.

Viszont ez nem sok (vagyis elkölteni bőven az, tervezni nem lehetne belőle), és emiatt mindig úgy érzem, semmi pénzem, és sajnálom is magamtól mindenre.


Régen, mikor még dolgoztam, akkor is közös pénz volt közös megtakarítással, az más volt.


2019. ápr. 2. 23:32
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Meglepően tisztességes vagy, ez tiszteletreméltó.


Amúgy ne érezd rosszul magad, gondolom az otthoni házimunka rád marad (mivel te vagy otthon), így ha a megtakarításból neked is jut, azt megérdemled.


Pár év múlva meg te is dolgozni fogsz, akkor majd kettőtöknek lesz megtakarítása és akkor majd a "magadénak is" (avagy kettőtökének) fogod érezni.

2019. ápr. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Házasok vagytok, nem? Közös döntésetek volt, hogy amíg tanulsz, nem dolgozol, nem?
2019. ápr. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Külön számlám van, mert dolgozom. De amíg tanultam, nem volt bűntudatom amiatt, hogy nincs saját fizetésem, mivel ez természetes dolog.
2019. ápr. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Házasságon belül nincs enyém-tied fizetés, minden közös. Ha Nen így lenne, akkor a nő a gyerek szülés idején kapott 0 fizetes miatt gyakorlatilag kiesne a közös vagyonból.



(A házasság előtt szerzett, vagy az örökölt vagyon persze más, az nem lesz közös)



Szóval egy közös döntés hozott abba a helyzetbe, hogy nincs kereseted (tanulás, gyerek, etc), egyértelmű, hogy a párodnak is meg kell ezt értenie.



F

2019. ápr. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk közös a számla. Külön megtakarítási számla van a MÁK-nál és egyenlően veszem a papírokat, annak ellenére, hogy jelenleg 1:5 a fizetés különség a GYED miatt.
2019. ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Két külön számlánk van, és annyiból más, hogy mindketten dolgozunk, de a pénzügyi terveink közösek. Szóval mi a megtakarítást közösnek tekintjük, most pl gyűjtünk felújításra, nyilván nem szedjük szét, hogy ebből 100 ezer Ftnyi értékben lesz enyém a kifestett fal, neki meg 200ezer Ft értékben lesz egy új hűtője, vagy mittomén, gyűjtünk pénzt, és amire szükség lesz, megbeszéljük és megvesszük. Azért vagyunk házasok, mert együtt akarunk élni és megöregedni, másképp meg nem tud működni egy család szerintem.
2019. ápr. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!