Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nálatok is nehéz volt az a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nálatok is nehéz volt az a bizonyos "hetedik" év?

Figyelt kérdés
Azt mondják, hogy ha a kapcsolat kibírja a hetedik évet, akkor onnantól már nagy baj nem lehet. Az lenne a kérdésem, hogy akik már régóta együtt vannak a párjukkal, náluk érezhető volt ez, átéltek hasonlót a hetedik évben? Bevallom nálam tényleg így történt, ahogy betöltöttük a 6. évet, elkezdtem megőrülni. Állandóan más nők után vágyakoztam és mindig azt néztem, hogy mi hiányzik a kapcsolatból és mintha abban az évben többet is veszekedtünk volna. Szerencsére ez jó pár hónap után elmúlt és azóta sem jött elő. A páromon nem tapasztaltam ilyet, de magamon annál inkább. Volt már mással is ilyen, hogy a hetedik évben volt a legnehezebb a kapcsolata, esetleg majdnem szakítás lett a vége? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2019. ápr. 3. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy egy komoly párkapcsolatban az évek száma számítana ilyen téren. A leghosszabb kapcsolatom 12 évig tartott és ugyanúgy mint másoknál, nálunk is voltak hullámvölgyek. Teljesen természetes, hogy nem folyamatos hőfokon lángolunk a párunk iránt és az is, hogy észreveszünk másokat. A hűség nem érzés, hanem döntés kérdése. Én úgy gondolom, hogy amíg ezek a dolgok csak a fejedben léteznek és tiszteled a párod annyira, hogy nem engedsz az első vágynak, ami elkap, addig nincs nagy probléma. Az, hogy a párodon ilyesmit nem tapasztaltál, semmit nem jelent. Nőként írom neked, hogy a 12 éves kapcsolatom alatt számtalan alkalommal éreztem vágyat más férfiak iránt, de ezek csupán pillanatnyi szexuális vonzalmak voltak. Bár belül tombolt, kifelé sosem mutattam senki felé, mert tudtam, hogy nem akarom megcsalni a párom. Nem is tettem soha. A komoly gondok ott kezdtek kialakulni, mikor már nem éreztem tiszteletet a párom iránt (tett érte rendesen) és komolyan el tudtam képzelni más férfival az életem, ezért akármilyen nehéz volt, lezártam azt a kapcsolatot és tovább léptem.
2019. ápr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is így volt ez. Nem hiszem hogy pont a 7. év miatt, csak akkor volt egy rosszabb időszakom, hasonló mint neked, csak nőként. Azóta tuljutottunk a dolgokon.
2019. ápr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
A 7dik évben költöztünk össze, és tudtam, hogy már nem sokáig birom majd. 10dik évben elköltöztem. Ne higyj mindenféle urban legendnek.
2019. ápr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
7. évben "vagyunk". Jobban mondva nem vagyunk, mert pár hónapja annyira szörnyű volt minden, hogy vége lett.
2019. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább a 2.-3. év "rázós", ha már mindenáron kell ilyesmit mondani. Akkor múlik el általában a lilaködös szerelem, ez sok párnál okoz minimum egy hullámvölgyet.
2019. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, "azt mondják".

A valóság meg az, hogy ahány ember, annyi féle jellem.

2019. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Röviden: igen, szinte napra pontosan (na jó, pár hét eltéréssel) 7 évvel a megismerkedésünk után lett vége.


Szinte a kezdetektől fogva együtt éltünk, 4 év után házasodtunk, 1 évre rá talált magának egy szeretőt, akivel 1 évig titokban csalt. Aztán amikor kiderült, még 1 évig kínlódtunk, próbáltam (ő nem annyira) volna rendbehozni a dolgainkat, nem sikerült.


Korábban sem hittem ebben a "bizonyos 7 év" dologban, annak ellenére sem hiszek, hogy nálunk is 7 év után lett vége. Szerintem nem ezen múlik, a 7 az csak egy szám, semmi több.

2019. ápr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ebben valami. Életem nagy szerelmével 12 évet voltunk együtt. 21 és 18 évesek voltunk amikor kezdtük. Szinte rögtön együtt laktunk, akkor még az én szüleimnél. Ez öt évig tartott, majd teljesen függetlenedtünk és külön költöztünk albérletbe. A külön költözés második éve, tehát a hetedik év pokoli nehéz volt. Túléltük....Erre rá öt évre lett vége. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy az egész kapcsolatból a hetedik év nagyon necces volt és a csak ketten töltött hetedik évet már nem is élte túl a kapcsolat. Remélem érthető voltam:)
2019. ápr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Ne kövezzetek meg de ezen valaszok alapján akkor nincs is olyan hogy valakivel akit szeretünk le tudjuk élni az életünket? Tehát mindegy hogy 7 vagy 20 év akkor is vége lesz?

Én megmondom őszintén hinni akarok abban, hogy van az a személy akivel le tudnám élni az életem. Nem élek mesevilagban tudom, hogy bármikor bármi történhet, de szerintem ha szeretünk valakit akkor kitartunk mellette egy esetleges hullámvölgyben (persze más ha kibékíthetetlen a dolog,akkor ne eroltessuk nyilvan)

De például én ismerek egy párt , nagyon szerették egymást, de a csaj úgy döntött valamiért hogy ez nem jó és szakítottak, majd két hónap után megbánta visszament a srachoz, de elveszett a bizalom és egy 5 éves JÓ kapcsolat ment a suttba a bizalom elvesztése miatt.

Szóval igen,elismerem, manapság sokkal nehezebb fenntartani egy kapcsolatot, de én úgy veszem észre, hogy ez azért van mert sokan úgy gondolják hogy egy esetleges problémát vagy hullamvolgyet úgy a legegyszerűbb megoldani ha szakitunk nem pedig úgy hogy küzdünk a szerelmunkert.És ha már ezután sem életképes a kapcsolat, csak azután adjuk fel.

33/N

2019. ápr. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A kapcsolatok szinte mindig akkor romlanak el, amikor már nem fektetnek beléjük elég energiát. Ha hagyják elmúlni a szerelmet akkor nem fog működni a kapcsolat. Ez megtörténhet fél év után is, meg 20 év után is. Akik 20 év után mennek szét kivétel nélkül itt cseszik el. Elhagyják a romantikát, a randizgatást, hagyják, hogy megöljék a hétköznapok a kapcsolatot. A kapcsolat addig lesz jó, amíg ezt tudatos munkával elkerülik.

Mi ezzel párommal mindketten tisztában vagyunk és sokat beszélünk róla. Magától nem működik egy kapcsolat sem. Minden héten van legalább 1-2 olyan nap amikor csinálunk valamit ami csak kettőnkről szól és legalább kicsit romantikus. Lassan 10 éve így van már, és nem félek attól, hogy ez valaha is változni fog. Így nyilván nem volt vízválasztó a 7. év sem, amióta együtt élünk nem is nagyon volt hullámvölgyünk.

2019. ápr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!