Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Meddig tűrnétek, ha párotok 4...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig tűrnétek, ha párotok 4 év után is teljesen nullán lenne anyagilag, és semmi egyéb munkából se venné ki a részét?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A story a következő: Külön élünk, és van egy közös gyerekünk. Párom vállalkozó már régóta, de mivel bunkó az ügyfelekkel és rossz minőségű munkát is végez, hónap végén totál nullára jön ki, vagy kicsit mínuszba (ezért némi adósságot is sikerült szereznie). Ebbe a nullás vállalkozásba invesztálja minden idejét. Akármit beszélünk meg, semmin nem változtat. A gyerekhez járó minden munka egyedül az én feladatom, és minden anyagi teher is. Apával a találkozóink a hétvégére korlátozódnak, és akkor is sokszor lemondja. Ha szóba hozom, hogy a gyereknek néha ő is vehetne mondjuk egy nadrágot vagy bármit, akkor kezdődik a mártír szöveg, hogy nem látom, hogy mennyire nincs pénze, milyen nehéz neki, ki akarom használni, lehúzni stb. Ha szóba hozom a szakítást, akkor mindent megígér, mi vagyunk az egyetlen jó az életében, milyen lenne a gyereknek, hogy nincsenek együtt a szülei stb. Nekem már kezd sok lenni a rengeteg betartatlan ígéret, hogy egyedül vagyok mindenre, és nem látom a kiutat. Ti is szakítanátok a helyemben? Elvégre már úgyis egyedül vagyok :( L/28

2019. ápr. 6. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Úgy kb -3 évig.

Most sincsenek együtt a szülei, nem funkcionáltok családként.

Szerintem csak a gyt-tól fosik, azért könyörög...

2019. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%

Hogy a fenébe lehet külön élni úgy, hogy gyereketek van? Miért vagy vele, ha semmilyen téren nem nyújt biztonságot sem neked sem az apukák mintapéldanya? Meddig akarod sajnálni?

Én akkor szakítanék, ha már nem lenne érzelem. Ha lenne, nem élnék külön. Hanem próbálnék megoldást találni mind az anyagi mind az egyéb más problémákra

2019. ápr. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát van egy "párod", aki anyagilag nem járul hozzá a családhoz, a gyerenevelésből és a háztartásból teljesen kivonja magát, szakmailag inkompetens, érzelmileg nincs jelen, sőt, negativitást hoz az életedbe.

Rossz hírem van, neked NINCS párod.

Egyáltalán hogy jutottatok arra a pontra hogy gyereket vállaltok, együtt vagytok, és mégis külön éltek??? És mi a frászért vállaltatok gyereket ha ő mínuszban van? Neked mi a jó ebben a felállásban?

Kb négy éve kellett volna elhagyni, de ha akkor nem tetted akkor most legyen már legalább büszkeséged.

2019. ápr. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%

"milyen lenne a gyereknek, hogy nincsenek együtt a szülei stb. "


A gyerek életében semmi változást nem fog hozni, hiszen most sem vagytok együtt, csak hétvégente, de akkor sem mindig.

2019. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A gyerek előtt mindkettőnknek jól kereső munkája volt. Csak aztán én elmentem a kicsivel GYED-re, őt meg kirúgták. Utána jött ez a nullás vállalkozás, amihez foggal-körömmel ragaszkodik. Albérletben laktunk korábban, csak mivel az egyedüli jövedelmünk az én GYED-em+csp-re korlátozódott, a félretett pénzem meg nem akartam felélni, ezért én hazaköltöztem a családomhoz, ő meg bérel egy kis szobát egy rokonánál jelképes áron. :/ Főleg azért nem szakítottam eddig, mert a gyerek nagyon ragaszkodik hozzá, és borzalmasan elszomorít, hogy az alapot nem tudom megadni neki (apa-anya). :(
2019. ápr. 6. 22:34
 6/14 anonim ***** válasza:
52%
Nem tűrni kell, hanem lelkileg támogatni, lendíteni rajta, ambícionálni. Érdemes lenne egy-két éves kereskedelmi képzésre is vinni, mert az értékesítésben vagy ügyfélkezelésben nem érti pontosan az ügyfelei igényeit, illetve ő is nehezebben fejlődik. Én nőként mindig is támogatom a páromat szakmailag is, egyenesbe viszem, ha szükséges, nem vagyok érdektelen a szakmáját illetően. Ő is segít nekem az én szakmámban, ilyen társként is számíthatunk egymásra :). Más szakmákban is jó lenne próbálkoznia, képeznie magát.34N.
2019. ápr. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Próbáltam segíteni anno, amikor több időm volt, de nem működött, mert nem tudta normálisan elmagyarázni a feladataimat, és idegesítette, hogy mindig kérdezek...Most meg az a baj, hogy nem segítek, pedig nekem is szükségem lenne már a segítségre néha. Gyereket oviba viszem-hozom, dolgozok (ha beteg, akkor itthonról általában éjjel), háztartás. Képzést végzett el, inkább az a gond, hogy a legolcsóbb alapanyagokkal akar dolgozni, ezért garanciába hozzák vissza a munkáit (így 2-3-szor dolgozik meg a pénzért).
2019. ápr. 6. 22:46
 8/14 anonim ***** válasza:
19%

A kérdés az, hogy érzelmileg, kötődésileg mi van. Ha még szeretitek egymást, akkor mondd el világosan és nagyon egyértelműen, hogy ez nem jó.


Szerintem is a legjob irány a vállalkozása rendbbetétele lenne.


Az fontos, hogy a tanulás ismétlésekből áll. Csak azt tanuljuk meg ami sokszor elvan ismételve. Szóval normális dolog a kérdezés. Ezt értse meg. A gyereket is csak így lehet tanítani.

2019. ápr. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem a vállalkozásában kellene segíteni neki. De persze nem úgy, hogy nyaggatod, utasítgatod, dirigálsz, okoskodsz, kritizálsz.

Az jó dolog, ha valakinek megvan az álma, amit szeret csinálni. Ebben kell segíteni neki. Igaza van, ha azt érzi, hogy még te is le akarod húzni őt.

30/nő

2019. ápr. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
32%

Esetleg ötletek is adhatnál neki, hogy mivel lehetne lendületesebb a vállalkozása. Az például jó ötlet, hogy dolgozzon jobb alapanyagokkal, mert mindenki a minőségi munkát szereti. Ezt szépen is el lehet mondani neki...

Jogosan érezheti, hogy a család nem áll mögé a nehéz helyzetben. Nyilván neked is szükséged lenne a segítségre, így a plusz erőket kell mozgósítani, hogy hosszútávon jó legyen.

2019. ápr. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!