Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha ráeszméltem, hogy végtelenü...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha ráeszméltem, hogy végtelenül buta, akkor már nem menthető a dolog?

Figyelt kérdés

Másfél éve vagyok együtt barátommal. Eleinte nyilván az ember a legjobbat mutatja magából , jön a rózsaszín köd, le voltam nyűgözve, hogy milyen értelmes gondolatai vannak az életről és, hogy szinte mindenhez hozzá tud szólni. Kb fél éve összeköltöztünk, és szép lassan leredukálódtak a beszédtémák a pénzre, munkára, házimunkára, kajára.... Hiába próbáltam beszélgetni, egy szóval el lett rendezve.. Az utóbbi hetekben feltűnt, hogy mennyire idegesít, hogy hétköznapi dolgokban milyen buta.. Kimegy leszedni a ruhákat a szárítóról, ami félig van, hogy ki tudja téríteni a nadrágját. A menet a következő: kimegy, leszedi és behozza a ruhát. Kimegy, behozza a szárítót. Ráteríti a ruhát. Visszateríti mellé ami nem száradt meg, és újra kiviszi a szárítót. kb 5x annyi idő megy el ezzel, mint amennyit megérne a dolog...Vagy ha éppen bútort rakunk össze, és megkérem hogy tartsa egyenesen amíg becsavarom a csavart, vagy a tartás nem megy, vagy az egyenes... a kettő együtt már túl bonyolult.

Ezzel azt próbálom érzékeltetni, hogy rendkívül sok idő és energia megy el a legegyszerűbb dolgokra is, mint például egy kiló kenyér vásárlása, vagy bármi .. És tényleg nem ért osszefüggéseket, mindent bele kell rágni a szájába... Azon kaptam magam, hogy utálok itthon lenni, hogy inkább túlórázom,csak ne kelljen vele lenni, stb... Menthető még valahogy a dolog ha ennyire kikészít az értetlensége?


2019. ápr. 23. 20:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
33%

Ízlések és pofonok kérdező.

Ha az én párom kezdené el a zsemlét tépkedni, jót nevetnék rajta. Ebből is azt látszik, hogy te sokkal precízebb vagy és sokkal jobban törekedsz a tökéletességre. Ezzel nincs is semmi baj. De megint csak azt tudom mondani, hogy én sosem akadtam fenn ilyeneken. Ennél sokkal súlyosabb dolgok is lesznek még az életben. Ha pl rendszeresen elfelejtené befizetni a számlákat (hallottam már ilyenről), akkor jobban megérteném, hogy ki vagy rá bukva. Vagy ha megígérne dolgokat, de elfelejtené, akkor is jogosnak érezném, hogy ez neked sok.

De pl a terigetős sztorinál, megkérdezném max, hogy miért csinálja és kb ennyi, utána foglalkoznék a saját dolgommal, a zsemlésen meg mint írtam, jót nevetnék.

2019. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
25%

"kb 5x annyi idő megy el ezzel, mint amennyit megérne a dolog"


Te még sose hallottál olyanról, hogy az ember átgondolja a dolgait, a munkahelyi gondjait, megoldást keres a problémáira, vagy csak morfondírozik valamin, elmerül a gondolataiban, miközben tesz-vesz? Néha te is kipróbálhatnád....

2019. ápr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
64%

Azért azt, hogy valaki életképtelen ne magyarázzuk már azzal, hogy jajj ő csak más mint te. Azért a kiló kenyér megvásárlása vagy a ruhák kiteregetése ne okozzon már gondot egy felnőtt embernek. Engem is baromira irritálna ha a párom ennyire életképtelen lenne és ennyire nem tudná egyszerűen elvégezni az ilyen alap dolgokat.

És nem, egyáltalán nem minden férfi ilyen, nem is értem miért gondolja ezt bárki. Rengeteg normális férfi van akinek nem kell fogni a kezét ahhoz, hogy kimosson egy adag ruhát. Páromnak is tök egyértelműek az ilyen dolgok, nem kell a szájába rágni.

Az a baj ezzel, hogy később sem lesz jobb. Annyi fog történni, hogy megunja, hogy nem tudja jól csinálni és sok időbe telik neki és inkább rádhagyja az egészet aztán viheted egyedül az egész háztartást. Az ilyet hagyni kell a francba. Összeköltöztél egy gyerekkel, nem tudsz vele mit csinálni. Legközelebb jobban figyelsz a jelekre.

2019. ápr. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
35%

Te se érted meg, hogy más emberek is léteznek, mint amilyet TE el tudsz képzelni kedves előző.

Azért mert a kérdező pasija máshogy teregeti ki a ruhákat, még nem életképtelen.

Én azokat az embereket nevezem jelen esetben butának, akik nem képesek felfogni, hogy mindenki más, és a párkapcsolat arról IS szól, hogy elfogadjuk a másikat olyannak amilyen.

2019. ápr. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
El nem bírom képzelni, hogy ha valaki ennyire szerencsétlen, akkor annak semmi előjele nem volt.
2019. ápr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
80%
De, vannak másmilyen emberek. Viszont valamit lehet JÓL csinálni meg SZRUL is. És nagyon nem mindegy. Persze, oké, nem mindenki egyforma. Viszont ez nem azt jelenti, hogy tolerálni kell ha valaki szó szerint semmit nem tud jól csinálni a ház körül. A srác valóban más, csak jelenleg a másság azt jelenti, hogy hülye mindenhez. Ne mondja már nekem senki, hogy élne együtt olyan emberrel, akinek a saját hülyesége miatt a legalapabb dolgok is komoly fejtörést okoznak, és akármire kéri meg azt nem csinálja jól.
2019. ápr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igaza van az előttem szólónak.

Ha ennyire nem bírod elviselni a párod viselkedését, annak már korábban is látszódnia kellett volna. Mi se élünk együtt, mégis csomó háztartásbeli dolgot együtt csinálunk. Teregetünk és főzünk is együtt például.

2019. ápr. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
87%

14-s jòl ìrja,ne magasztaljunk màr fel egy eletből felmentett palit,totál èletkèptelen ami majd a karrierben is kiütközik vagy màr kiütközött,egy FÈRFI megoldja a problèmàt ès èlelmes is,nem tutujgatni kell mint egy kölköt.

Azèrt egy kenyèr megvàsàrlàsa meg ruhateregetèshez nehogy màr diploma keljen,ennèl csak komolyabb dolgokat kell megoldania az èletben,pl munkahelyèn ha akar valamit,egy komolyabb helyről az ilyet kirùgjàk sőt fel se veszik.

Kèrdező szerintem ez a gyerek nem csak buta ha em ostoba is nem erre a vilàgra valò.


Keress egy igazi fèrfit.


32F

2019. ápr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

nem éltünk együtt, nem láttam bele a mindennapi dolgokba.. Sajnos nem tudom érzékeltetni, hogy itt nem a szokásokról van szó, azokat tolerálom bőven..Se vegyük például azt, hogy 6 hónapja heti szinten 2 zsugor vizet iszunk meg. MINDIG zsugorral vesszük. MINDIG ott van ő is. A múlt héten megkértem, hogy hazafelé hozzon vizet, mert későn érek haza, és elfogyott. Hozott 1 üveg vizet.Bár lehet, hogy az én hibám, hogy nem rágtam egy felnőtt ember szájába azt,amit már 22x megcsinált az elmúlt fél évben..(és igen,tudom hogy van a csapban is víz,de nem az a lényeg hogy ne lenne mit innunk, csupán nem értem a logikát,de ő maga sem, amikor tök kedvesen megkérdeztem hogy miért 1 üveggel hozott,annyi volt a válasz, hogy "nem tudom, mert többet szoktunk inni" )


Az pedig szerintem minimum , akár férfi akár nő részéről, hogy képes kiteríteni a vizes ruháját, nem pedig hatalmas eredmény.. Nem bejárónő vagyok,hogy mindent én csináljak, 80%ban így is enyém a házimunka, nem hiszem hogy sajnálni kell egy darab nadrág kiterítése miatt...


Egyébként az elején én is nevettem ezeken, de fél év után már nagyon rossz tud lenni, amikor ténylegesen mindent meg kell magyarázni.


Ezért érdekel, hogy menthető e a dolog,mert szeretem, és nem szeretnék egyből eldobni valamit, azért,mert ő ilyen,ha javítható a kapcsolat. Nem őt akarom "javítani" hanem a kapcsolatot. Csak ötletem sincs milyen módon tegyem.


(egyébként több válaszra reagálva, egyáltalán nem vagyok precíz, csak amikor sietünk valahova, ráadásul az ő érdekében, akkor nem hiszem hogy nagyon vicces egy darab ruha negyven percen át történő kiterítése. Az pedig lehet, hogy butaság, hogy más emberek nezopontja is erdekel,vagy ötletei arra, hogy hogyan javítsam a kapcsolatot, viszont inkább itt beszélem ki magamból és érdeklődök megoldás után, mint őt bántsam meg vagy vele vesszek ossze)

2019. ápr. 23. 20:55
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi 13-as ìrta jòl.
2019. ápr. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!