Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Amikor stresszebb az életetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Amikor stresszebb az életetek hogyan “élitek túl”?

Figyelt kérdés
A férjem munkája elég stresszes, rengeteg felelősség és anyagi teher nyomja a vállát. Nagyon ideges mostanában, nyilván ez a két gyerekre és rám is hat, ami természetes persze, mert “jóban-rosszban”. Csak egy kis tanácsot szeretnék kérni, hogy ilyenkor hogyan lehetne kicsit oldani a hangulatot? Veszekszünk, de nem köztünk van a gond, hanem sok apróságon felidegesíti már magát. Sajnos a munkájában nem tudok segíteni és mivel 3 helyen főnök mindig van valamelyik hellyel/beosztottal valami gond. Elgondolkozott azon is, hogy otthagyja az egészet és állást vált, mert alig bírja már ezt az életet.

2019. ápr. 26. 00:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg ott kéne hagynia, ez úgy tűnik, nem a neki való munka. Ha 3 helyen főnök, könnyen fog új munkát találni.
2019. ápr. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Ne vigye haza a munkahelyi gondokat.Ha tulterhelt lépni változtatni kell !
2019. ápr. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk két módszer van amit ilyenkor csinálni szoktunk. Egyrészt meg kell tanulni szétválasztani a munkát és a párodat. Csírájában elfojtjuk a vitákat, soha nem vitázunk amikor más miatt vagyunk feszültek. Az első ingerültebb felszólalás után azonnal észrevesszük magunkat, és már jön is a "ne haragudj, ideges vagyok ez meg ez miatt, nem akartam durva lenni". Ettől már el is tűnik a feszültség.

A másik pedig, hogy minden ilyet kibeszélünk otthon, és együtt keresünk rá megoldásokat, eszmecserézünk ezekről a problémákról. Ez egyrészt arra is jó, hogy megmaradjanak a komoly, mély beszélgetések, másrészt oldja a feszültséget szintén, és érzi is az ember, hogy támogatva van és fordulhat a párjához. Meg nyilván ilyenkor születik egy gyakorlati megoldás is. Amihez nem ért ő, ahhoz értek én és fordítva. Egymás szakterületében is kiokosítottuk egymást az évek alatt, szóval bármilyen gond van a melóhelyen arra együtt valamit ki tudunk találni. És amiért még ez nagyon jó az az, hogy így egy közösen megoldandó feladatot csinálunk a dologból, és nem pedig kettőnk között álló problémát.

2019. ápr. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Könnyű itt az észt osztani, de erre általában ramennek a kapcsolatok és kész. Stresszes munka? Kell annyira a pénz? Tartozás van? Ha nincs, akkor le kell passzolni a stresszes melót, végezze akinek a bank kardot tart a feje felett.
2019. ápr. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az szokott működni, hogy ha a férjem agyát felcseszik a munkahelyen, akkor felhív engem, elpanaszol mindent, és kidühöngi magát. Ha igényli, akkor elmondom a véleményem is, de a legtöbbször már az is elég neki, ha csak meghallgatom. Így telefonba már kiadja a dühét, és mire hazaér, már úgy lép be az ajtón, hogy de jó itthon, távol a sok hülyétől, a munkahelytől...

Mivel a fővárosban élünk, így gyakran megyünk hétvégén kirándulni, grillezni, ki a természetbe, vízpartra, tüzet rakva, nomádkodni, ez nagyon szuperül kiveszi belőlünk a sok modern kori stresszt.

A helyedben én is támogatnám az állás-váltásban, mert ez rá fog menni az egészségére, egyenes út az infarktushoz.

2019. ápr. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom hogy nadrágszíjjat kicsit összébb kell húzni, és másik nyugodtabb állást keresni.

Nem ér annyit ha rámegy a családi élet!

2019. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy dolog eszembe jutott még egyébként, ami szerintem nagyon fontos. Nincs olyan, hogy stresszes munka. Tudom, hogy közhelynek hangzik vagy lehetetlennek, de egyszerűen csak meg kell tanulni máshogy hozzáállni a dolgokhoz. Meg kell érteni, hogy attól, hogy stresszelsz és aggódsz valamin az nem lesz jobb. Nálunk talán ez segít a legtöbbet, nem idegeskedünk azokon a dolgokon amiken egyébként lehetne, csak tök felesleges. Ha nem tudom megoldani akkor mindegy, hogy nyugotan állok-e hozzá, ha meg meg tudom oldani akkor minek stresszeljek?

Párommal mindketten vezetőként dolgozunk, okunk bőven lenne idegbetegnek lenni. Sokan nem is értik, hogy hogy nem őrültünk még bele. De ahogy megtanultunk nem iegeskedni fölöslegesen úgy lett egyre könnyebb. Tudom, hogy ezt mondani könnyű és valóban nagyon nehéz változtatni a hozzáálláson, de ez segítene a legtöbbet a párodon. Neki kellene egy kicsit máshogyan állni a problémákhoz és sokkal nyugodtabban kezelni. Mert tényleg semmit nem ér, hogy stresszelsz rajta. A megoldásban nem segít, viszont tönkreteszed vele magad. Nem feltétlenül a munkahelyet kell lecserélni, inkább a gondolkodásmódot.

2019. ápr. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok szuper választ! Reagálok a felmerült “kérdésekre”. Nem, nem kell a pénz, pontosabban nagyon nem a kenyérre kell, de maximalista. Legyen még jobb kocsi, nagyobb ház... Ez tényleg szép és jó, csak mire oda jutunk legyen is aki beleköltözik... Nagyon jó ez a “megbeszéljük” a dolgot, de Ő alapvetően nem így van bekötve. Mindent elmond, de lehet csak napok múlva, mert emésztgeti. Nem az a típus sajnos. aki hazajön és minden rosszat “kiokád” Magából. Próbáltam erre én is rávenni, de sokszor (a legtöbbször) nem megy, nem ilyen. Amúgy az egyik válaszoló, aki eléggé le lett pontozva és nem tudom miért, de valóban az van, hogy a stresszes munka igen is szét is tudja szedni nagyon gyakran a kapcsolatokat... Nagyon személyiségfüggőek ezek a dolgok (ez főleg az Utolsó válaszadónak szól:)). Én pl 1,5 év korkülönbséggel simán elbirok, nincsem semmi probléma, pedig a kicsi nem alszik túl jól - most kelt másodjára - de ragyog a lakás, mosok, főzök, heti ötször tornázom, eljárok barátnőzni (mikor már a gyerekek este alszanak), fodrászhoz, kozmetikushoz (gyerekkel) és kedvtelésből elvállalok szakmámba vágó munkát is, valaki meg nem érti, hogy 2 ilyen picivel hogyhogy nem egy zombi vagyok (pedig a harmadikról álmodozom már titkon - ezt persze nem mondom az Uramnak, nem hiányzik még Neki egy ilyen őrült gondolat😅). Meg alapvetően is egy lobbanékonyabb, feszültebb embertípus. Nyilván egyelőre eszembe se jut elhagyni, de tény, hogy egyre kevesebb a nyugodt családi légkör és kezd ez engem is felőrölni....
2019. ápr. 26. 02:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy nem csinálok problémát a dolgok alakulásából, ergó létre sem jön maga a stressz.

Amikor nem állsz ellen annak, ami van, akkor az élet egy csodálatos játékká változik számodra, és nem egy szenvedés lesz, amit valahogy túl kell élni.

2019. ápr. 26. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én is pontosan ilyen vagyok, de mindenki más....
2019. ápr. 26. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!