Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ilyenkor? Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ilyenkor? Ha ennyire nem látjuk ugyanúgy a dolgokat, van értelme?

Figyelt kérdés
Anyósom házában élünk, van egy gyerekünk. Anyósom Angliában dolgozik, nagyritkán jön haza, szóval ez így nem rossz annyira, mert nem él velünk, max fél évente 1 hétre "zavar". A párom szeretné megvenni a házat az anyjától, már beszéltek is róla, elvileg eladja nekünk. Én viszont egyrészt nem nagyon hiszem ezt el, másrészt nem szeretnék ebben a házban maradni. A párom ragaszkodik a házhoz, holott állandóan én alkalmazkodtam őhozzá, városból leköltöztem faluba, messziről. És most szó nélkül egy olyan házat kell megvenni, amit én nem akarok. Nem hajlandó kompromisszumra. Nem szeretnék visszamenni a városba, nem azt várom el tőle, de ha már ebben a faluban kell leélnem az életem, akkor nincs beleszólasi jogom, hogy melyik házat vegyük meg? Ha ennyire nem értünk egyet, akkor van értelme egyáltalán ennek az egésznek?
2019. ápr. 29. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Miért nem jó ez a ház? Amúgy erre figyelj. Én utólag jöttem rá, hogy mindenben a férjemet követtem csak azért, mert azt akartam, hogy boldog legyen és azzal, ha ő boldog lesz, azt gondoltam, hogy mindenki az lesz. Hát nem így lett, egy ideig beleegyeztem mindenbe, később már a véleményemet se kérte ki, csak bejelentette, hogy felvett egy rakás hitelt, csak hazahozott egy 2 milliós kocsit, holott nem volt rá pénzünk és egyre kevésbé érdekelte a véleményem. Ha volt is nagyon hamar elvesztette a türelmét, mert én nem értek hozzá, én nem látom át, én sose hallgatok rá (holott mindig utána mentem ). Most ott tartunk, hogy egy olyan házban lakunk, amire szintén azt hittem, hogy jó döntés lesz, hiszen meggyőzött, hogy jó lesz ez nekünk, csendes, tóparti ház. Most már látom, hogy ez megint csak neki kedvez, hiszen innen neki közel van a tó, mert imád horgászni, itt laknak a barátai is. Nekünk nagyon nehéz megközelíteni a várost, a kisfiamnak a környéken sincsenek barátai és egy órát kell autózni, hogy találkozhasson korabeli fiúkkal az iskolán kívül is.

Utólag mindenképpen másképp csinálnám és nem mennék vakon a férjem után, bízva benne, hogy ő biztos tudja. Néha önzőnek kell lenni, ne hagyd elnyomni magad, ha érzed, hogy az nem lesz jó neked, legyen az bármi miatt, állj ki mellette, mert később bánni fogod nagyon sokáig, hogy nem álltál ki magadért !

2019. ápr. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel van egy gyereketek igen, van értelme ennek az egésznek, csupán kompromisszumot kell tudni kötnötök.


Nem tudom,hogy Te tetted-e fel már ezt a kérdést, vagy esetleg valaki más, de olvastam már itt pontosan erről szólót.


Ha a ház jó állapotban van, meg tudtok egyezni reális árban,és maradtok ebben a flauban, mi az oka annak,hogy nem akarsz ott maradni?


Ha viszont konkrét okod van, vagy nagyon más elképzelésed, pl. kisebbet/nagyobbat szeretnél, nagyon nem arra ahol ez a ház van, jobb állapotút,kisebb kertel/nagyobbal stb. ezt észérvekkel el kell fogadni a párodnak is.


Viszont csak azért,hogy nem az anyós háza legyen megvásárolva..én se érteném meg.

2019. ápr. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Konkrétan az az egyik bajom, hogy tudom, hogyha ezt vesszük meg, hiába fizetjük őt ki, nem fog tudni annyi pénzből venni magának a Közelben egy másikat, magyarul állandóan itt lesz akkor (haza akar költözni 1-2 éven belül végleg Angliából.)

A másik az, hogy közös udvaros ház, a szomszedokat se csípem, és kicsi ahhoz, hogy elférjen még egy gyerek, mert szerettünk volna még. De hát mondta majd megoldja. Én viszont nem szeretnék nyomorogni, meg a gyerekeimnek is legyen külön szobajuk ha nagyobbak lesznek, meg mindig anyóst kerülgetni, meg majd akkor is a saját házának tekinti, ismerem annyira, mindenbe beleszól majd...

Nagyon el vagyok keseredve, nem tudom mit tegyek.

2019. ápr. 29. 17:09
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség megvenni az ANYJA házát, hiszen anyuka meg fog halni...és ... ki örökli?
2019. ápr. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Addig meg lakjunk vele együtt? Mivel anyós 48 éves és elég jól tartja magát...ez nem opció. Szeretném ha lenne SAJÁT házunk.
2019. ápr. 29. 18:17
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#4-es nem beszèl hülyesèget. Az a ház előbb utóbb úgy is az övè lenne öröklès útján ingyen is, ha van testvère akkor csak egy rèsze, de akkor is. Hülyesèg lenne megvenni. Ha már pènzt áldozatok rá, akkor olyat vegyétek, ami mindkettőtöknek tetszik. Erről szól a közös èlet. Nem pedig arról, hogy az van amit az egyik akár, a másik meg bólogat ha tetszik neki ha nem.

Ezt próbáld vele megèrtetni, ès határozottan állj ki magadèrt. Lehet hogy már túlzottan hozzászokott, hogy úgy is az van amit ő mond, mert eddig mindig meghasonultál neki. Hát mostmár ne tedd.

Mond meg neki kerek perec, hogy anyósod hazát nem vagy hajlandó megvenni, nèzzetek együtt más lehetősègeket. Fejtsd ki, hogy mièrt, mik az èrveid. Ennyi. Egyedül úgy sem fogja tudni megvenni.

Nyugi, nem fog elhagyni emiatt, legalábbis nem valószínű. Most mèg erőlködik, mert ahhoz van szokva, hogy úgy is hajlasz. Majd ha nem teszed, akkor változtat ő is.

2019. ápr. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

De anyós úgyis vesz a kapott pénzből másikat, már amilyet tud, azt úgyis megörökli majd.

Igen, sajnos nekem nincs nagyon beleszólasom a dolgokba...Eddig...

Hogyhogy nem tudja megvenni egyedül? Én milyen részben fogok ebben szerepelni? Csak gyed-et kapok jelenleg, nemsokára már csak gyest. És nem vagyunk házasok, és nem is szeretnénk összeházasodni

2019. ápr. 29. 18:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam, hogy csak a közös megtakarításból menne, illetve közös hitellel. Amibe ha te nem egyeznek bele, akkor nem fog menni.

Te meg akkor menj vissza dolgozni, ès máris nem csak gyest kapsz. Az a baj, hogy nagyon alá vagy rendelve ebben a kapcsolatban.

Az mièrt nem opció számára, hogy az anyja eladja másnak, meg ti is vesztek mástól? Mièrt ragaszkodik ennyire hozzá, ha amúgy sem elèg jó a távlati elkèpzelèseitekhez?

2019. ápr. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Itt nincs bölcsöde, és nemtudom kire bízni a gyereket, meg nem is akarom 3 eves kora előtt, tehát mindenkepp csak gyes lesz nemsokara. Arra kapunk egyáltalán hitelt? Amúgy ő egyéni vallalkozo.

Jó környéken lakunk, jó helyen van maga a ház, es regota itt lakik, szereti nagyon, ragaszkodik hozza :( de en akkor sem szeretnem ezt, így...

2019. ápr. 29. 19:04
 10/11 anonim ***** válasza:
De miből terveznètek venni? Közös megtakarítás, vagy neki van annyi pènze?
2019. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!