Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a kapcsolati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a kapcsolati szünetről ebben az esetben? Többi lent!

Figyelt kérdés

Barátommal fél éve vagyunk együtt, és mostanában kicsit sokat veszekedtünk. Párszor leültünk beszélni kettőnkről, de nem jutottunk egyről a kettőre nagyon. Én nagyon szeretem őt, és elmondása alapján ő is engem, illetve érzem is, csak azt mondta, szerinte én jobban szeretem őt, mint ő engem; mert ami neki 100% beleadás, az nekem csak 50-60%...Amiben van is igazsá. Én szeretném, ha kicsit figyelmesebb lenne néha, vagy adna egy kis pozitív visszacsatolást, ahogyan azt a vitáinkat megelőző időkben is tette. Én vagyok az első komoly kapcsolata, és szerintem csak megijedt attól, hogy elmúlt a kezdeti újdonságézet és nem tudja, hogy helyes-e az, amit érez, vagy csak húzom vele az időm, miközben más jobban is tudna szeretni. Plusz azt is mondta, hogy már nem tud olyan gördülékenyen átugrani kis apró "hibák" felett, és úgy érzi, bele kell kötnie, pedig nem akar bántani velük. Nagyon szeretem őt, de persze hogy már nekem sem okoz olyan nagy újsondágot, mint az elején, de ez így van rendjén, szerintem, legalábbis nekem eddig más barátaimmal is így történt. Attól még szerettem őket:)

Most mégis, mivel kicsit vitás időszak volt ez nekünk, a megbeszéléseink nem vittek sokkal előrébb, ráadásul neki most nagyon stresszes az élete (most költöztek új házba, ahol rengeteg a munka, a szülei válófélben vannak, a nagyszülei akikhez nagyon közel áll, rákos betegek), ami miatt bevallotta, hogy néha találkozni sincs kedve, de nem csak velem hanem senkivel sem, mert legszívesebben csak nézne ki a fejéből, olyan fáradt.

Tehát közös megegyezés alapján arra jutottunk, hogy szünetet tartunk. Azt mondta, nem akar szakítani, mert szeret, és lehet hogy 1 hét múlva könyörögne az ajtómnál, ha most ennek véget vetne, de nem is mehet minden úgy, ahogy eddig hogy megbeszélünk valamit, amihez pár napig tudjuk csak tartani magunkat aztán megint előjön, hogy ő figyelmetlen, vagy én reagálok túl valamit, stb...

Sosem voltam a szüneteknek híve, mert mindig a szakítás előszobájának tartottam. De szerintem most neki arra van szüksége, hogy kicsit lecsillapodjanak körülötte a zűrös dolgok és ne lógjak rajta 0-24-ben, mert eddig tényleg rengeteget találkoztunk is és beszéltünk is messengeren, és lehet rosszul látom, de szerintem kicsit besokallt mindentől.

Aztán közben lehet, hogy már nem szerelmes és azért van ez az egész, és a ragaszkodás vagy a döntésképtelenség tartja még mellettem, fogalmam sincs, szünet után biztos kiderül..

2 hét szünetben egyeztünk meg, és közben sem beszélni,sem írogatni, sem találkozni nem fogunk. Maximum abban az esetben keressük egymást előbb, ha valamelyikünk biztos abban, hogy vagy nagyon hiányzik a másik fél, vagy inkább hagyná az egészet. Természetesen egyikünk sem arra használja fel ezt a 2 hetet, hogy másokkal ismerkedjen, vagy stb., ezt is megbeszéltük. A lényeg, hogy kicsit hátrébb dőlve rámnézzünk erre az egészre. Bár, nekem van egy olyan érzésem, hogy ő azért szerette volna a szünetet, hogy eldöntse, mennyire fogok neki hiányozni (ha hiányzok egyeltalán), hátha abból rájön, hogy szeret/van értelme, és működhet az egész. Az egyik barátja viszont mondta neki, hogy ha ennyicske idő után előjön ennyi vita, vagy ilyesmi dolog, az nem túl jó, és talán mégsem tart örökké a dolog (hozzűteszem szerintem nem kell örökkében vagy nem örökkében gondolkodni, amíg két ember jól érzi magát együtt és megvannak többnyire).


Reggel, mikor elköszönt, nagyon szorosan magához húzott és átölelt, a tenyerei közé fogta az arcom, majd megcsókolt és azt mondta, bármi baj van, azonnal szóljak és vigyázzak magamra.

Sok barátom/barátnőm mondta, hogy szerintük nem lesz vége ennek és rájön majd, hogy hiányzom, tudna jobban is szeretni. (2 hete nem találkoztunk 1 hétig mert nem voltam itthon, viszont beszélgettünk egész nap minden nap, és még akkor is hiányoztam neki, utólag elmondta).


Tartottatok már hasonló esetben szünetet? Felesleges időhúzás az egész, vagy talán még sülhet ki belőle valami jó?



2019. ápr. 30. 21:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem olvasom el a hosszú szöveget.


Soha sincs értelme a szüneteknek. Ha probléma van, akkor közösen, együttes erővel kell megoldani.

Ha nem megy a kapcsolat, akkor végleg szakítani kell. Ennyi.

2019. ápr. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

alapból én is úgy vagyok vele, hogy szünet után többnyire szakítás jön és nem sok értelme van az egésznek, inkább csak időhúzás

viszont a ti esetetekben indokoltnak tűnik a leírásod alapján, szüksége lehet egy kis egyedüllétre

nem úgy tűnik, mint aki szakítani akarna, csak nem merné megmondani, szóval ja, akár jól is elsülhet

2019. ápr. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%

Konkrétan semmilyen problémát nem tudtok megbeszélni, egyáltalán nem tudtok kommunikálni. Ennek a kapcsolatnak semmi jövője nincs se szünettel, se anélkül. Fél éve vagytok együtt és már egy rakás szr az egész. Soha nem fog működni.

De a szünetnek soha nincs értelme, és nincs olyan probléma amit megoldana.

2019. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén? A kapcsolatok attól erősödnek, ha feszült helyzetekbe egymás támaszai vagytok, ha problémák elől nem elmenekültök egy szünetbe, hanem leültök és közösen megtaláljátok a megoldást.Ha nem tudtok közös nevezőre jutni akkor semmi értelme a szünetnek, mert gondok, bajok,feszültségek,problémák mindig akadnak és ugyan milyen kapcsolat az ahol ilyenek esetén nem összetartás hanem szüneteltetés van?

Amúgy fél év után, ha ennyire problémás köztetek a dolog akkor felesleges időhúzás a ,,szünet".Pár hét hónap fél év múlva újra ugyanúgy előjönnének a problémák.

2019. ápr. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Én ebben az esetben sem lennék a szünet híve. Úgy érezném, hogy ha nem tudjuk közösen megoldani a problémákat, ha nem tudok ebben a specifikus esetben például úgy mellette állni, hogy nem 0-24-ben beszélgetek vele, hanem mondjuk egy nap egyszer megkérdezem mi újság és biztosítom a támogatásomról, akkor úgy érezném nincs értelme az egésznek. Abban hiszek, hogy az az igazi kapcsolat, ahol bármilyen probléma van, akár veszekedés, akármi, az az alapvető, hogy még ha dühünkben mást is mondunk, valójában a kapcsolatunk a biztos alap, amit nem engednénk el. Szerintem akkor működik még egy kapcsolat, ha az ember a problémáit még ha egyedül is, de a másik mellett akarja megoldani. Mert egy szünet már arról szól, hogy megtalálja a jólétét - a másik nélkül.


Ettől függetlenül nem vagyunk egyformák, így nem hiszem, hogy igazán mérvadó a véleményem. Én például hosszútávon gondolkozom, örökké-nem örökké kérdésben, és nagyon ragaszkodom egy-egy kialakult helyzethez. Emiatt nekem lehet mást jelent egy szünet, mint neki vagy neked.

2019. ápr. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén megette a fene ha már fél év utan elmúlt az "újdonság" érzet.... akkor nincs is értelme húzni egymás idejét.

A problémás időkben is jó ha ott a társ a háttérben aki tudod hogy bármikor segít, lelki támasz. Ezek az idők kovácsolhatják össze a kapcsolatot. Ha ti szüneteltek, akkor a problémák elől így menekültök. Mi lesz 2-4-6 év múlva, úgy őszintén?

2019. ápr. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Depressziós szerintem,és ezáltal kedvetlen lesz,szomorú, ingerlékeny,érzelemmentes, akár kiégés. 3 és féléve vagyunk együtt párommal. 1 és fél év után jöttek elő komolyabb viták,veszekedések,de elmúlt,rossz időszak volt.
2019. máj. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%
Rossz időszakon voltam. Fél évig kisebb nagyobb viták,eltávolodtunk úgy éreztem, de most már minden rendben van.Megértettük egymást,megoldottuk. Idő kell.Meg lesz az a pont mikor úgy érzed kész vége nem bírod tovább,de akkor ne nézz vissza.
2019. máj. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtad, elég sok problémája van most a srácnak, te meg kissé jobban magadnak követeled a figyelmét a kelleténél ezen nehéz időszakában. Neked kéne mellette állni, átsegítened ezen a párjaként, nem pedig konfliktusokba bonyolódni apróságokon. Túl sok vagy neki, ezért kért szünetet, de erre nem ez a megoldás.

Kommunikálni kéne megtanulnotok. A srác maga alatt van, ki kéne derítened hogy segíthetnél neki. Ha most együtt maradtok a szünet után és később is jönnek problémák akkor egyszerűen mindig szüneteltek míg az érintett fél megoldja a gondjait? Miféle párkapcsolat ez így?

2019. máj. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Társ az, akit a nehéz időszakaimban magam mellett szeretnék tudni. Aki a problémás időszakaiban eltávolodik tőled, az nem tekint a társának.
2019. máj. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!