Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A barátom nagyon beteg, és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom nagyon beteg, és nem figyel magára, így már kikészülök én is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Barátom 25 éves. Sajnos kialakult egy elég komoly betegsége, ami mondhatni egész életét végig fogja kísérni. Időnként ez fájdalmakkal jár neki. Sok antibiotikumot meg gyógyszert kellett szednie, és legyengült a szervezete, így mellé elkapott egy elég komoly megfázást is, ami ráhúzódott a tüdejére és a fülére. Gondolhatjátok.

Hiába mondom, hogy pihenjen, olvasson, aludjon, szedje be a gyógyszereket, nem hajlandó. Amint megemlítem a gyógyszert, eltereli a témát, illetve egész nap járkál. Most betegszabadságon van, mert nem engedték a munkahelyén így dolgozni, de nem marad nyugton, hanem folyton megy a dolgára. Én már nagyon ideges vagyok, főleg, hogy akárhányszor beszélünk rosszabbul van, de valamiért makacs és nem hajlandó bevenni a rohadt gyógyszereket, illetve pihenni. Tegnap is elment haverozni. Sokszor lázas meg hőemelkedése van, de őt ez nem érdekli, már az orvos is továbbküldte beutalóval.

Mit tehetnék? Iszonyatosan aggódom, nekem zh hét van az egyetemen, meg ugye jön a vizsgaidőszak, így még mellette sem tudok lenni, hogy ápoljam...de ha ott vagyok, akkor sem marad nyugton, mehetnékje van.


2019. máj. 3. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz téma ez.

Elsősorban azt szeretném kiemelni, hogy az ember általában tudja, hogy mi a jó neki. Nekem is volt olyan betegségem, amivel feküdni kellett volna egész nap. De tudtam, hogy ha fekszek 2 hétig és unatkozok otthon egész nap akkor csak rosszabb lesz mert be fogok depressziózni. Ezért ugyan úgy járkáltam, csináltam a dolgom, szórakoztam és sokkal jobb lett tőle. Egyik barátnőm ugyan így van most, veszélyeztetett terhes, elvileg nem szabadna mászkálnia. De otthon ült 2 hetet és minden baja volt, kórházba is kellett mennie. Utána elkezdett sétálni, mászkálni, lejött hozzám kicsit stb és ezerszer jobban van. Tehát nem biztos, hogy a párodnak az a jó, ha otthon ül. Sokat számít egy betegségnél a mentalitás. Ha ő attól érzi jobban magát, hogy ugyan úgy éli az életét akkor ez fog neki segíteni többet.

Ugyan ez a helyzet a gyógyszerekkel is. Az antibiotikum például kifejezetten olyan dolog, ami általában többet árt mint használ. Talán rendberakja azt, amire fel lett írva, de mellé szétcseszi a gyomrod és kinyírja a hasznos baktériumokat is. Én ha csak nem érzem úgy, hogy most azonnal megdöglök nincs az az isten amiért beszedném.

De persze valami kezelés kell, főleg ha súlyosabb betegség. Ha antibiotikum nem is de legalább valami természetes cucc aminek hasonló hatása van. Magától azért nem fog meggyógyulni. Csak ezt neki kellene érezni és neki kell tenni érte. Te hiába rágod vele a fülét, valószínűleg csak azt éred el vele, hogy még kevésbé akarja beszedni a gyógyszert a folyamatos cseszegetés miatt. Mindenkiben benne van ez a "csak azért sem" érzés, ha valaki folyton piszkálja valamivel. Hagyd békén egy kicsit, hagy csinálja a dolgát úgy, ahogy ő jónak érzi. Az anyáskodás a legrosszabb amit ilyenkor tehetsz. Ha nem rágod vele a fülét hidd el, hogy hamarabb be fogja szedni a gyógyszert.

2019. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mi a baja és mit szedetnek vele? (lehet a mellékhatások miatt fél) Én úgy vagyok vele, hogy nem szívesen asszisztálnék a párom halálához.

32/f

2019. máj. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg még a tagadás fázisában van. Nem fogadja el, hogy vele történik ilyesmi. Adj neki időt. Ezalatt próbálj mellette lenni ahogy tudsz.
2019. máj. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!