Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aggódnom kellene? Mit tennétek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggódnom kellene? Mit tennétek a helyemben? ) :

Figyelt kérdés

Párommal már 5 éve vagyunk együtt, az elejétől komolyan gondoltuk egymással és müködött is minden.

Most az idő előrehaladtával merültek fel bennem kételyek, amik elgondolkodtattak és véleményt kérnék tőletek.


Ő most 27 éves, kb 21 éves kora óta dolgozik, egy év után elég szép összeget keresett. Aztán összegyült egy kis autóra a pénze, amely aztán javitásokra szorult, majd megelégelte és gyüjtött még, hogy mostmár azért jobbat érdemel és ha költ, akkor meg is érje az árát. Tehát a másik eladása után jócskán pótolt az újabba, ami ugye minden macerával elvitte az egész megtakaritott pénzét.

Beszéltünk az anyagiakról, felhoztam, hogy mostmár azért inkább spóroljunk a jövőnkre, sajnos alánk sem raknak semmit, leglább arra fókuszáljunk, hogy a szülőktől külön élhessünk.

Aztán ő ragaszkodott ahhoz, hogy kell egy quad, mert rég vágyott rá, és együtt is szórakozhatnánk. Oké, meglett a quad, majd pontosan úgy járt, mint az autóval. Az első elég gagyi volt, bajokkal, majd eladta. Persze újra pótolni a pénzhez, jobbat venni, újra elment a megtakaritása.

Újra beszélgetés, megegyeztünk abban, hogy oké, van autó, van quad, élhetünk, szórakozhatunk, mostmár az elsődleges cél a megtakaritás és a jövőnkkel foglalkozni.

Mindezek fenntartása is viszonylag költséges, ám most eszébe vette, hogy elég volt a quadból, motorbicikli kell, gyerekkori álma, és az a terve, hogy eladja a quadot és az árából szerezné be. Azt hiszi, hogy nem kell az eladási áron felül bele fektetnie. Én látom előre, hogy ugyanúgy lesz, mint az autóval és a quaddal, az ilyen dolgok elviszik a megtakaritott pénzét is.


Ugye nekem nincs jogom beleszólni mire költi a pénzét, nem is tettem eddig sem, csak tanácsok szintjén beszélgettünk a dologról, de 5 éve az élete részese vagyok és végig terveztem, elgondolkodtam, hogy mi lesz igy velünk.

Terveink alapján közös házra gyüjtünk, hogy családunk lehessen és megalapozva a jövőnk, de jelenleg nem ezt látom. Pedig most tehetnénk meg a legjobban, hisz szülői házban élünk, szinte itt lakunk nálam(anyukám elköltözött, de itt csak 2 szoba illet engem, szóval ideigelenes, bonyolult...)Szóval épp a rezsit kell fizetni, amit fogyasztunk.

Az ismerősi körünkben a vele egyidős férfiak már sorra megkérik a barátnőjüket, büszkén házasodnak vagy épp megveszik az első házukat és ilyenkor picit elszomorodom. Persze nem akarok én más után menni, de talán ha komolyabban gondolkozna már előrébb lehetnénk az életben, hamarabb letelepedhetnénk.Mielőtt vádoltok, nem érdekelnek a papiros részek, az övé az, amit ő vesz meg. Ugye én nemrég végeztem a tanulmányaimmal, szük egy éve dolgozom és elég szép összeget spóroltam meg, amit a közös jövőnkre szánok. Csak kissé aggaszt ez az egész :(


Remélem nem lett zagyva, köszönöm, ha elolvassátok és válaszoltok!

23n


2019. máj. 5. 10:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Üdv a klubban 2 quadunk van,3 robogon,2 simsonunk,1 kocsibk es egy svalbi vagy mi..ez nem lesz jobb az idő előrehaladtával aki autó motor örült volt fiatal korában az idősebb korára megjobban az lesz.A gyerekkori àlmaivolt a ferjemnek is ezek a vackok.2 fiunk van mi lesz itt kesobb...autó motor kiállítás.
2019. máj. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezzel a hozzá állással, nyugdíjas korág is a gyerekkori álmait fogja megvalósítani. Jogos az aggodalmad.
2019. máj. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Épp akartam kérdezni, hogy te is teszel-e félre vagy csak az övéből kell gyűjteni, de akkor spórolsz te is...lehet, hogy "megvárt" ezzel, de lehet, hogy ő csak húzza az időt, fene tudja. Így, hogy te is takarítottál meg a közös életetekre, dugd csak az ora alá, hogy igazából nálatok lakik, te spóroltál erre, neki mik a tervei, mert lassan már illene eldönteni, hogy motorozgatni akar mindenképpen vagy a kapcsolatotokban előre lépni. Amúgy valamilyen szinten érthető a motiválatlansága ezügyben, hiszen már eleve együtt éltek...azt kéne valahogyan megértetni vele, hogy ez nem állandó vagy alap.

32/f

2019. máj. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekes a felfogása az a baj.

Ülj le és beszélgess vele, hogy ő 5 év után hogyan látja a kapcsolatotok jövőjét.

Azzal nem lenne semmi baj, ha mondjuk egy normális autóra gyűjtene, de így ész nélkül ugrálni mindenbe, az elég gáz.

2019. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Amúgy ne értsétek félre, nincs bajom ezekkel a dolgokkal, sőt én is szeretek túrázni, élvezem, tök jó dolog velük kirándulni, partner vagyok ebben is.


De úgy gondolom főleg az ő korában már kellene legyen egy fontossági sorrend amihez tartsa magát. Elégedett volna meg az első dologgal, alapozza meg a jövőjét, aztán ha nyugodt életünk van tőlem vehet amit akar, ahányat akar.

Azt nem értem, hogy nekem miért mondja, hogy számára is a család az elsődleges, fontos a jövője, de közben meg ezeket csinálja, és nap mint nap látom, hogy bújja ezeket a videókat és az eladó darabokat.


S ha neadjisten' egyedül maradna, mehetne vissza a szüleihez újra, és magyányos harmincéves lenne, pedig elmondása szerint minden álma volt, hogy ilyen rendes lányt találjon, mint én. Nekem meg úgy tünik, nem is ez a legfontosabb, de talán rá se eszmél. Mindig utólag siránkozik mindenki, volt is rá példa egyik barátjánál.

2019. máj. 5. 10:18
 6/13 A kérdező kommentje:

Sokat beszélgettünk erről, szóban nekem mindig azt mondja, hogy számára is a család a legfontosabb és az a fő cél.

De akkor gyakorlatban ezeket csinálja és látom, mennyire vágyik rá.


Jogos lett volna bevárni engem, hogy együtt fogjunk neki gyüjteni, de szerintem nem csak miattam kellett volna erre gondolnia. Úgy értem tőlem függetlenül, gondolna a saját jövőjére és akár csak ő maga vett volna egy lakást, legalább tudna egy dolgot. Persze ez az övé lenne, nem vagyok én se olyan, hogy elvárom a kényelmet.

De akkor én is csinálhatnék igy, még négy évig veszek magamnak dolgokat, amiket szeretek, mint ő, aztán lesz valami. Nem mennénk semerre. Kicsit rosszul esik, hogy én az első évemben már magunknak spórolok és ő még mindig ilyeneken gondolkodik.

2019. máj. 5. 10:25
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

> ismerősi körünkben a vele egyidős férfiak már sorra megkérik a barátnőjüket, büszkén házasodnak


Hol? :D

"Büszkén házasodnak" lol


Arra költi a pénzét, amire akarja, semmi közöd hozzá.

Tőled meg nagy valószínűséggel nem akar semmit, csak fix punci vagy, amíg nem talál jobbat, amilyet szeretne. Ostoba behülyíthető tinilány, illetve már lassan kinyílik a csipád.

2019. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fazonnal lehetetlen tervezni. Újra és újra elköveti ugyanazt a hibát és nem előre tekint. Nagyon gyerekes és felelőtlen. Ne asszisztálj neki a gyerekkori álmai megvalósításához. 23 éves vagy, még van lehetőséged új társra akivel felnőttként tudsz élni és beszélgetni.
2019. máj. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Inkább azon aggódnék hogy 6 év alatt egy középkategóriás kocsi és quad jött össze. Összértéken mennyi, 3 milla?


Azon nem aggódnék hogy ez kidobott pénz. Bár elég borzasztó befektetés, azért amortizációs költséggel el lehet adni, ha nagyon kell a pénz.

2019. máj. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
95%

Beleszólni nincs jogod. Ezt jól látod.



Arra viszont van lehetőséged, hogy olyan párt válasz,akivel megegyezik a jövőképed.



Nekem az exbarátnőm volt ilyen. Folyt ki a kezei közül a pénz, míg én közös lakásra spóroltam.


Mikor összegyűlt egy már jól látható összeg (ami lakás vásárlás fronton is komoly), akkor kezdődött az, hogy miért nem veszünk ezt+azt, mért fizetjük a nyaralást felesben, mikor nekem ott vannak a milliók.


Sosem értette meg, hogy még csak azt sem kérem tőle, hogy ő is spóroljon, csak a folyó kiadások kb felét kellett állnia (nem voltunk közös kasszán, és nem fillérre számoltunk), és a lakást magunknak akarom a mi jövőnkre. Ha nem spórolok, sosem lesz közös jövő.



(A végén így sem lett, mert szakítottunk, de legalább ma van egy lakásom, nem vertem el a pénzt arra, hogy s Balaton helyett a tengerhez menjünk, a tenger helyett valami egzotikus helyre, meg még jobb kocsi, notebook, telefon, és méh ki tudja mi minden legyen belőle, szóval még csak azt sem mondhatom, hogy a megtakarítás miatt nem tudtunk élni).

2019. máj. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!