Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális, hogy még neki áll...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy még neki áll feljebb, miután kiderült, hogy drogozik?

Figyelt kérdés

Véletlenül derült ki, láttam a fb-ján a gyanújeleket, tipikus spirituális-drogos-hippi témájú fb csoportokban van benne, majd egyszer megnéztem a gépét, amikor zuhanyozott, és reddit-en is tanácsokat adott ilyen szerekkel kapcsolatos témában, pont meg volt nyitva a topic a böngészőjében.

Kérdőre vontam, mire elmondta, hogy immáron már 6 éve évi 1-2 alkalommal nyúl varázsgombához és a DMT nevű szerhez is, valamint egyszer kipróbálta már az LSD-t is.

Úgy beszélt, mintha ez valami elfogadható dolog lenne, rákezdte, hogy ő mennyi értékes élményt kapott ezektől a szerektől és mennyit jelentettek ezek neki.

Én rögtön mondtam, hogy ne is kezdjen bele, én nem vagyok vevő erre, úgy gondolom, hogy az ilyen emberek előbb vagy utóbb lecsúsznak. Utólag már feltűnő az is, hogy a párom időnként nagyon sápadt, nyúzott tud lenni, voltak olyan napok, gondolom akkor drogozott és jóval több ez, mint évi pár alkalom. De persze azt azzal magyarázza, hogy sokat túlórázott és stresszes volt a munka.

Rögtön visszatámadt azzal, hogy én dohányzom néha bulikban, és azzal, hogy 1-2 hetente elmegyek iszogatni a barátaimmal, és durván havonta vagy 2 havonta 1x előfordul olyan, hogy hazakísérnek, mert hányok és annyira nem magabiztos a járásom. De az alkalmak többségénél nem megyek spicességnél messzebbre. Szerinte ez még rosszabb, mint az, hogy ő olyan szereket fogyaszt, amiktől össze-vissza hallucinál és teljesen kifordul magából. Veszítettem már el barátomat a drog miatt, teljesen elhanyagolt az új társasága miatt és egy idő után csak a szerről szólt az élete, a saját anyját is eladta volna érte. Egyszerűen nem tudom elviselni az ilyen embereket.

Az is rosszul esik és idegesít, hogy nem érti meg, hogy milyen az, amikor életre szóló barátaid vannak, akiket gyerekként szereztél, és velük borozgatsz a csillagos ég alatt jókat beszélgetve. Neki az összes barátja az egyetemről van és ugyanúgy drogfogyasztó a legtöbb. Szerintem nem egy kategória a kettő, amit én teszek, az társas tevékenység, és a finom bornak értéke is van, némelyik igazi hungarikum, és nem szándékosan szoktam berúgni, csak néha mindenkivel megesik, hogy úgy sikerül. A hallucinogén mérgeket pedig nem lehet más céllal fogyasztani, ott tudatosan a kábult tudatállapot a cél.

Hogyan értessem ezt meg vele és mihez kezdjünk?


ő 28/F én 25/N


2019. máj. 7. 18:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Szakítsatok, ennek nincs értelme.
2019. máj. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Sajnos én is így érzem...

Istenem, ki se néztem volna belőle...

2019. máj. 7. 18:25
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Engem érdekeltek anno a különféle gombák, hallucinogén szerek, ezeknek is vannak kulturális vonzatai, de végül nem próbáltam ki semmit. :D


Viszont több évfolyamtársam és testvérem is használt drogokat és mindig rettentően magas lóról beszéltek, főleg azokról, akik szerettek pl. borozni. Testvérem egyszer ki is jelentette a rokonok előtt, hogy undorodik azoktól, akik alkoholt fogyasztanak. Ezt nekem célozta, volt egy időszakom, amikor bizony lecsúszott esténként kb. 3 deci bor, minőségi, de semmilyen hatását nem látták. Ő viszont volt hogy úgy be volt tépve/állva, képtelen volt felkelni az ágyból, vagy bűzlött a szobája és annyit sem bírt megállni, hogy addig ne drogozzon, amíg az idős rokonok elmennek. Amúgy tesómat is kb. ezért hagyta el a barátnője.

Ugyanúgy, mint a kemény alkeszoknak, nekik is zéró önkritikájuk van, kevés az olyan ember, aki mértékletesen tudja használni az adott szereket, főleg itthon.

2019. máj. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Ja és testvérem is kb. visszavágásként mondta ezt az alkoholfogyasztásos dolgot, mivel egyszer szóltam neki, hogy anyánk már tőlem kérdezgeti, hogy mi ütött belé és mi az a szag.
2019. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez valaki hihetetlenül gusztustalan és elkeserítő :S

Én amúgy ismerek olyan alkoholistákat akik a piától eltekintve rendesek, ellátják a családjukat, de ilyen drogost viszont egyet sem látta, akire ez igaz lenne...

2019. máj. 7. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Itt az a baj, hogy titkolózott... és vélhetően nem évi 1 vagy 2 alkalom.


Az LSD a legtisztább drog, nem lehet túladagolni, függőjévé válni, nemnolyan, mint a hulladék speed.

MDMA, DMT is is hasonló kategória ésdzel fogyasztva.

A drog fogyasztáshoz erős önismeret és szilárd személyiség szükséges.


A te életedben az az elfogadható, amit TE annak tartasz, amit befogadsz. Ha ez neked nem elfogadható, akkor zárd ki.

2019. máj. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2019. máj. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Gyorsan dobbants. Mondd meg neki, hogy számodra ez egyáltalán nem elfogadható. Egyébként meg ne csodálkozz a reakcióján. Nyilván nem tegnap óta műveli és már elindult egy személyiségtorzulás. Ezek a szerek is rendesen pusztítják az agysejteket. Ő nem egy ép ember, ne várj tőle ennek megfelelő reakciót. Nem ismeri fel hogy ez rossz, nyilván segítséget kérni sem fog a leszokásban, hiszen egyáltalán eszébe sem jut és hatni sem tudsz rá. Önvédelemből egyből a fejedre olvassa a te "vétkeidet", ezzel is önigazolva a pusztító életmódját. Idejében lépj le.
2019. máj. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem inkább ő tűnik a normálisnak. Biztos torz az értékrendem.
2019. máj. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!