Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » 10 éves párkapcsolat, ami...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

10 éves párkapcsolat, ami gyerekfejjel született és a felnőtt világban egyre több probléma jön elő. Ti mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve vagyunk együtt, 15 éves korom óta ő volt az egyetlen, de úgy érzem, hogy ami jó volt akkor, az most már nagyon kényelmetlen. Gondolok itt arra, hogy csak egymással, folyton együtt voltunk, közös "barátokkal" (egyikünk baráti társasága sem kedvelte a másikunkat, mivel már akkor is elhanyagoltuk őket), minden szabad percet együtt töltöttünk.

Sok problémánk van, de valahogy mindig túl jutunk ezeken, legtöbbször úgy, hogy valamelyikünk enged, de a másikat zavarja. Nagyon féltékeny és nem szereti, ha nélküle elmegyek bárhova. Ha mégis elmegyek, akkor folyton írogat és zsarol, vagy csak megsértődik és nekem kell engesztelnem.

Körülöttünk mindenki házasodik, vagy gyereket vállal, de engem ez egyáltalán nem vonz még. Én most végeztem el a jogi egyetemet, világot szeretnék látni, pénzt keresni, ő meg lakást akar és "nyugalmat". Ez persze nekem is fontos, de úgy érzem, hogy nem ez a prioritás. Az egyetem mellett is 2 évig dolgoztam, de nem takarékoskodtam, lakhatásra és arra költöttem, ami fontos volt nekem - ezt is mindig megemlíti. A munkám kapcsán többször megyek külföldre és nyilván sok férfi is van körülöttem, ő ezt nem bírja elviselni. Minden egyes alkalommal a telefonon keresztül könyörgök neki, hogy beszéljük meg a dolgokat ha hazaértem és ne telefonon akarjon szakítani.

Nagyon rosszul érzem magam amiatt, hogy nem tudom mit is akarok igazán. Az egyik pillanatban felfogom, hogy "nem vagyunk egy szinten" és szakítanék, a másik pillanatban meg nem akarom eldobni mindazt, amin átmentünk együtt az életünk majdnem felén keresztül. 25 éves vagyok, de úgy érzem ha szakítanék, akkor nem találnék mást és teljesen kétségbe esek. Sajnos visszajelzéseket sem kapok, hiszen aki ismer, tudja milyen a párom és még bókolni sem szoktak, pedig az átlagosnál jobban nézek ki, így az önbizalmam is 0.

Azt is javasolta, hogy váltsak munkahelyet, hogy ne kelljen utaznom és csak nőkkel foglalkozzak, de mondtam neki, hogy ez nem így megy, szerinte ez csak kifogás.

Ti mit tennétek a helyemben? 25 évesen, 10 éves kapcsolatot felrúgnátok a bizonytalanért? Az a baj, hogy ha mondjuk egy barátnőm lenne ilyen helyzetben, megkérdezném, hogy normális-e, hogy még vele van?!, de sajnos rólam van szó és én rettegek a változástól, a bizonytalantól.

Köszönöm előre is!



2019. máj. 11. 14:42
1 2
 11/13 Joll ***** válasza:

Tipikusan az a helyzet, amikor tinikor óta együtt vagytok, de már rég másfelé fejlődtetek. Nekem ma elképzelhetetlen lenne, hogy azzal legyek, akivel tinikoromban, pedig imádtuk egymást és komoly kapcsolat van. Teljesen másfelé vitt az élet. Elgondolkodtam rajta, hogy mi lett volna, ha összeházasodtunk volna és lett volna egy gyerek és emiatt együtt maradtunk volna valamiképpen. Hááát...

Nagyon fiatal vagy még, egyáltalán nem vagy elkésve, lépj MOST.

2019. máj. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ignis jól leírta. És igen, az alap, hogy az önbizalmat lerombolják. Nekem is 0 volt, azért húztam még két évet a szakítást, mert elhitette, hogy úgyse találok jobbat tőle, míg ő tőlem igen.

A férjem pedig annyira más személy. Örök emlék és meghatározó pillanat volt az, amikor bevitt egy boltba, rámadatott pár szép ruhát, kivitt a tükör elé, megállt mögöttem és annyit mondott, hogy látod milyen szép vagy. Nagyon nem mindegy, hogy így állnak hozzád, vagy úgy.

Leírásod alapján addig menj, amíg nem adod a fejed gyerekre olyan címszóval, hogy hátha jobb lesz. Mert ha már így érzed, ezen semmi nem fog javítani.

2019. máj. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki, tényleg igaz amit írtok, csak nyilván fáj bevallani, de már egy ideje én is nagyon vágyom rá, hogy szabad legyek és már mertem erről beszelni a családomnak is...
2019. máj. 12. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!