Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem kezel egyenlő félnek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem kezel egyenlő félnek a barátom? Vagy mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyok együtt a jelenlegi barátommal (kisebb-nagyobb megszakításokkal, de ez most részletkérdés). Ő vállalkozó, és pont mióta ismerjük egymást, azóta indult be nagyon-nagyon durván a business (2x emiatt is szakítottunk: nunkamániás lett). Eleinte sose érdeklődtem a bevételei iránt, aztán ahogy haladt előre a kapcsolat, nagyságrendileg már elmondta, de konkrétan sose. Most a héten meg pont mesélte, hogy hú, régen volt ilyen erős hete anyagilag az elmúlt időszakban és ez ennek most mennyire örül (épp Excel táblába vitte fel az aznapi bevételeit). Én meg odaültem, hogy mennyi az annyi? Mondta, Hoz pontosan nem tudja, "pár száz ezer". Mondom, hogy nyomjon rá egy szum függvényt, mert mostmár kíváncsi vagyok. :D de ezen teljesen kiakadt, gyorsan bezárta az Excelt, és mondta, hogy egy ember életében a legintimebb dolog a pénzügyei és nem szeretné megmutatni. Na, hát én ezzel nem tudok mit kezdeni, ez nekem rosszul esett. Azt érzem, bizalmatlan velem és nem is kezel egyenlő félnek.


A sztorihoz hozzátartozik, hogy én 21 vagyok, ő 29. Tehát nagy a korkülönbség is. Még egyetemre járok (az irónia kedvéért éppen PÉNZÜGY-számvitel szakon). Volt egy passzív félévem, akkor egy multinál dolgoztam, elég jó fizuért. Most kapok ösztöndíjat, illetve a hobbimmal is keresek havi szinten 40-50 ezret. Én vele mindig minden pénzügyi dolgomat megosztottam. Sőt kifejezetten ő kérdez rá, hogy egy-egy fellépés alkalmával mennyit fizettek? Sose éreztem ezt tabunak, én kb ezer pontosságra beszámoltam neki mindenről.


Még egyébként mondta is, hogyha meglesz a diplomám, könyvelhetném majd neki a céges dolgait... Ami meg kicsit ellentmondó dolog az előzőekkel.


Lehet, én reagálom csak túl, de valamiért nekem ebből az jött le, hogy ebben a kapcsolatban én egy alárendelt vagyok. Lehet, mások ezt másképp látják. Nekem rosszul esik sajnos ez.


2019. máj. 18. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem is akar annyira beavatni akkor kozolhetne tapintatosabban, de tekintve, hogy te nyilt lapokkal jatszol igy fura a hozzaallasa. Ha annyira nem akarja megosztani a reszleteket akkor jelezhetne, hogy neked se kell. Fura az egesz, nem ok nelkul erzed rosszul magad. Gyanus, hogy mar elore azon kattog hogyan fogod ot kisemmizni, mert a mai nok ilyenek blablabla.
2019. máj. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%

Hat igen a penz nehez kerdes.De ha egyutt laktok es egyutt is tervezitek a jovot szerintem nem lenne oka igy titkolgatni.jo nem azt mondom hogy napi szinten mindent teregessen ki elotted eteren de hogy ennyire titkolja az mar tenyleg fura.nekem is rosszul esett volna ez a reakcioja.

Plane ha o meg elvarja hogy te elmondd neki hisz erdeklodik is iranta.En a legkozelebb nem mondanam el neki hogy mennyit kaptal pontosan csak annyit h hmm eleg jol kaptam es megvarnam arra o mit reagal.Hisz akkor neki sincs joga sem most sem a kesobbiekben hogy tudja te mennyit keresel.nekem is ugy jon le hogy o iranyitani akar,neki mindent szabad neked viszont csak azt amit o is megenged neked..ez igy nem igazsagos!

2019. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%

Hát igazabol te sem vagy semmi, h ilyen alattomosan oda ulsz es igy akarod megtudni mennyi penzt ugyeskedett ossze!

Akibe jo erzes van szerintem nem igy csinalja.

En is viszek egy vallalkozast eleg regota es nekem ez rosszul jonne le.

2019. máj. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Mégis milyen idióta tirpáknak kell ahhoz lennie, h bedobja hogy ,,régen volt már ilyen erős hetem", aztán amikor rákérdezel konkrétan, akkor hisztériázni kezd...


Dobd ki, ez nem ember, csak egy hulladék.

2019. máj. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon gáz. Hosszú távon semmiképp ne tervezz vele. Csak azért mond neked olyasmit hogy majd segíthetsz neki stb hogy úgy lásd van valami jövőterve veled, de csak kényelmes pnci vagy neki jelenleg.

Nem értem egyébként ha a kapcsolatotokban olyan intim dolog az anyagi helyzet, akkor te mi a csodának avatod be a sajátodba? Mindenféle viszonzás nélkül már gyanús lehetett volna a dolog enélkül az eset nélkül is. Nem véletlen volt az a többszöri szakítás.

Szóval: nem reagálod túl, ebben a kapcsolatban te kiszolgáló személyzet vagy. Persze hogy rosszul esik, de csak te tehetsz ellene.

32/N

2019. máj. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én szakítanék. amikor nem volt pénzem, azt is elmondtam a barátomnak, ő is nekem. amikor nekem volt fizetésem, akkor is elmondtam neki mennyi, mindig is kicsit közösnek éreztem, akkor is, amikor csak én dolgoztam.

ha rosszindulatot feltételezne, azt hogy ki akarom használni, el akarom venni a pénzét, akármi, én nem terveznék vele. tőlem ez a hozzáállás, titkolózás, enyém-tied, semmi közös, semmihez nincs közöd hozzáállás nagyon távol áll. számomra röhejes ez is, hogy valakinek a pénzügye legyen a legszemélyesebb magánügye. :D oké, idegeneknek nem mondod el, de a párodnak, akivel közösen tervezel? szerintem nyomorék, gáz, szánalmas az egész.

2019. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!