Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Derült-e már ki hogy a párod...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Derült-e már ki hogy a párod nem jól kezeli a pénzt?

Figyelt kérdés
..Hogyan oldottátok meg a dolgot?
2019. máj. 19. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen :(


Én spóroltam (nem a küszöböt rágtuk a spórolás miatt, volt kocsi, nyaralás, szórakozás). Neki égette a pénz a zsebét, és nem csak a sajátja, de az enyém is.



Szakítás lett a vége sajnos. Teljesen más volt az életfelfogásunk ilyen téren.

2019. máj. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Mivel a sajátját költi, nem az én gondom.
2019. máj. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

"Igen. Mivel a sajátját költi, nem az én gondom."


Egy idő után elég frusztráló tud lenni, hogy ő elkölti az összes "saját" pénzét, és soha nem juttok egyről a kettőre, cserébe, ha jön egy hirtelen kiadás, szerelőt kell hívni, beteg lesz valaki, akkor a te megtakarításaid máris közös vagyonná válnak :)

2019. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

# 3


De ha pl őt is eltartja, az megint más világításba helyezi a dolgokat. :)


Sok tényező van itt, na: ha pl simán maradna annyi tartaléka is közben, hogy mellette is tudja szórni a pénzt, az pl engem nem zavarna. De ennyit kevesen keresnek...

2019. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“: ha pl simán maradna annyi tartaléka is közben, hogy mellette is tudja szórni a pénzt, az pl engem nem zavarna. De ennyit kevesen keresnek...”


Engem ez esetben is az zavarna főleg, hogy bizonyos dolgokat nem tud még jó keresetböl sem megvenni az ember úgy, hogy 1-2 hónapnál tovább nem tud spórolni. Kocsit, lakást még hitellel sem tudsz úgy venni, hogy nincs valamennyi pénz a zsebedben, egy kocsi önrésze talán még belefér extra jó kereset mellett, de egy lakásé kizárt. Az ilyen ember meg általában bármilyen jól keres, konzerválja azt, amije van. Pedig családot nehéz úgy vállalni.



Másrészt, a jó kereset általában növekvő vágyakkal is társul.


Elég jól keresek magyar viszonylatban, és azt látom, hogy akinek égette a zsebét a havi nettó 150-200 ezer, mikor pályakezdők voltunk, annak égeti az 500-700 is. Hiába lett közben senior, vagy vezető, és keres nagyon jól, nem sz történt, hogy a különbözetet megtakarítja, hanem ugyanúgy elszórja ruhára, bulira, kütyükre, csak most a felső polcról válogat.

2019. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 5


Teljesen igazat adok neked, mindkettőben.

Alapvetően arra gondoltam mikor írtam, hogy pl már megvan a ház, autó, minden ami kell, marad is pénz, és úúgy szórja valaki a pénzét.


De ahogy írod, jobban belegondolva, maga ez az attitűd mégis zavarna a midnennapokban, még akkor is. Nem a pénz miatt, hanem a hozzáállás miatt.

2019. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!