Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon elrontottam? Hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon elrontottam? Hogyan hozzam helyre, ha megbántottam?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss kapcsolat a miénk. Senkivel nem éreztem ilyen jól magam, nagyon szeretem a barátomat. Tegnap sajnos megbántottam, leírom a helyzetünket. A barátom nagyon jó anyagi helyzetben van, van saját lakása és autója és sok félretett pénze. Ezt mind a szüleinek köszönheti, soha nem kellett küzdenie az életben. Eddig is volt olyan barátom, aki jól keresett, de ők ezt saját maguktól érték el és lakás vagy autó még nem is volt, mert gyűjtöttek rá. Őket becsültem, mert én is az a fajta vagyok, aki folyton küzd és képzi magát. Tudom, hogy nem kellene előítéletesnek lennem, de sok olyan embert ismerek, akik mindenüket a szüleiknek köszönhetik. Legtöbbjük beképzelt és lusta, ezért bennem is sok előítélet van. A barátom viszont nem ilyen. Nagyon jószívű és segítőkész az emberekkel, velem is figyelmes és romantikus. A helyzete miatt kicsit naiv az élet dolgait illetően, sokszor azt hiszi, hogy mindenkinek adott a jó anyagi helyzet és a jó lehetőségek. Tegnap nagyon rossz napom volt és amikor megint volt egy ilyen naiv elszólása, akkor a fejéhez vágtam, hogy neki könnyű és nem tud semmit. Ő nem értette. És akkor elmondtam neki, hogy nagyon jó, hogy neki ennyi segítsége volt az életben, de másnak nem. És azt is mondtam neki, hogy nem nagy dolog így a jó állás meg végzettség, ha volt, aki előteremtse a lehetőségeket. Nem haragudott meg, de nagyon megbántódott. Bocsánatot kértem, de félek, hogy nagyon elrontottam. Nem gondolok semmi rosszat a barátomról, a naivitása zavart és rázúdítottam az egész heti sérelmeimet. Azért is szégyellem magam, mert a barátom mindig is büszke volt rám, hogy 18 évesen eljöttem otthonról és munka mellett elvégeztem az egyetemet, és nekem is most már jó állásom van, amiről régen szinte álmodni se mertem volna. Most úgy néz ki a helyzet, mintha nem becsülném őt, pedig pont ellenkezőleg. Nem tudom hogy tudnám ezt helyrehozni. Nem vagyok rá irigy, örülök a sikerének.

25N és 29F


2019. máj. 26. 10:05
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Hát de ez a véleményed, amit mondtál, nem? Akkor vállald fel. A stílus miatt már bocsánatot kértél, egyebet nem tudsz tenni.

Szerintem egyébként igazad van.

Nekem is sokat segített életem során anyukám, anyagilag is meg lelki támaszt is nyújtott nagyon sokszor, bár nem kiemelkedően jó az anyagi helyzetünk, de mindig a maximumot nyújtja nekem, amit csak tud, és emiatt nagyon hálás vagyok, hogy ilyen helyzetben vagyok. Viszont tudom, hogy sok embernek ez nem adatik meg és nekik sokkal nehezebb lehet kikaparni a gesztenyét.

Amúgy mi volt az a naiv beszólása?

2019. máj. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

Hasonló helyzetben vagyok, mint a barátod, sajnos rám is jellemzőek ezek a naiv elszólások. Általában én szoktam rosszul érezni magam, ha utólag rájövök, h ezzel megbántottam valakit. Én nem szoktam megbántódni, ha valaki azt mondja, hogy 'nekem könnyű',mert nyilván az ő szempontjából érthető, hogy azt látja, h amiért neki egy életen át kell küzdenie, az nekem eleve adott. Ettől függetlenül egyáltalán nem könnyű az életem, mivel folyton emiatt kerülök kellemetlen szituációkba, az emberek többsége megvet,gyűlöl úgy hogy nem is ismernek, és eleve a legrosszabbat feltételezik rólam, mert hogy én egy "elkényeztett gazdag helyes pofijú baromnak" vagyok elkönyvelve a felszínes szemlélődő számára. Aztán ezért a többség vagy elkerül, vagy érdekből jár a nyakamra.

Azokat az embereket szeretem, akik átlátnak ezen és veszik a fáradtságot, h megismerjenek, h milyen is vagyok valójában, akik a személyiségemre kíváncsiak. Nyilván ilyen embertől nagyon rosszul esik, ha megkapom ugyanazt a "neked könnyű" dumát, mint a felszínes szemlélődőktől. Ettől függetlenül nem haragszom, csak rosszul esik, ha előtte én is valami hülyeséget mondtam ,akkor még meg is tudom érteni. Nem vagyok haragtartó, aki fontos nekem azzal megbeszélem a dolgokat. Persze azt nem tudom, h a barátod milyen, de valszeg hasonló, így nem hiszem, h emiatt hosszan haragudna rád.

2019. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

Esetleg megemlíthetnéd neki, hogy rájöttél arra, hogy nem az ő hibája az, hogy neked szar életed volt. Többet ne csinálj ilyet.

32/f

2019. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nehéz dolog. Bocsánatot kértél.

Én is hasonló helyzetben vagyok mint a barátod, nem vagyunk gazdagok de egyetemre járhatok (tandíj van), a nagyszüleim rengeteget dolgoztak azért hogy úgy élhessünk ahogy. Hogy tanulhassunk, utazhassunk. De sosem voltam naiv. Mimdig is tudtam ,tudatták velem hogy ez nem csettintesre lett így,mindig nagyon megbecsültem a szüleim, nagyszüleim munkáját és ehhez mérten igyekszem én is tanulni, kepezni magam , dolgozni.

Nagyapám vidéki, paraszti csaladból származott és a földműveles, állattartás mellett végezte el a jogot levelezőn és lett később sikeres ügyvéd aki egész életében dolgozott szó szerint, szóval számomra ő abszolút peldakép.

Az élet nem igazságos, sok esetben ndm ugyanazt adja.

Nem rossz szándékból mobdtad amit mondtál, szerintem mind a ketten ha kicsit jobban odafigyeltek ilyen dolgokra a jövőben, nem lesz probléma.

2019. máj. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!